OKS 1945 Olsztyn - Wisła Puławy

1:1

Korpucki 23 - Budzyński 90+4
Arbiter: Wojciech Pawlicz ( Białystok)

Skiba, Remisz, Baranowski, Bucholc, Stefanowicz, Michałowski, Głowacki, Tunkiewicz, Kun, Łukasik, Suchocki
Beszczyński,Gawrysiak, Skrónicki, Kursa, Budzyński, Olszak, Orzędowski, Wiącek, Giza, Mokiejewski, Chwiszczuk

Zapraszamy do śledzenia naszej relacji z pierwszego historycznego spotkania Wisły w II lidze z odległego Olsztyna. Poczatek relacji live w sobotę 30 lipca o 17:45. Zapraszamy
 Sobota 30 lipca godzina 17.06 z Olsztyna kibiców Wisy i nie tylko wita Piotrek
 Nie będziemy narzekać na warunki najważniejsze że możemy nadawać z Olsztyna i razem przeżyć ten historyczny mecz.
 Wiślacy od kilku godzin na stadionie w Olsztynie. Spacerują i podziwiają obiekt, Tomek Bednaruk stwierdził, że to kawał boiska jest.
 Pogoda do gry idealna nie za gorąco lekkie słoneczko, na razie obiekt Stomilu pusty i cichy, ale już niedługo zapewne.
 Za kilka minut składy, a wszystkich zapraszamy do zapoznania się z historią Olsztyna i wypiciu popołudniowej kawy.
 Obie ekipy już na placu gry. Trwa rozgrzewka
 Znamy składy na ten mecz. Poza kadrą meczową Adam Mróz. Na ławce między innymi Konrad Nowak.
 Powoli na obiekt Stomilu przychodzą kibice. Tłumów nie widać, ale do początku spotkania jeszcze 33 minuty.
 Pozdrowienia dla kibiców Wisły z Liége wiemy, że i tam Duma Powiśla ma swoich fanów.
 Przybywa kibiców na stadionie. Co ciekawe kilka osób w klatce obiektu w Olsztynie
 To chyba kibice z Puław, którzy swoimi autami udali się do Olsztyna.
 Na płocie trans zachęcający kibiców do wyjazdu do Morąga, na meczu pucharu Polski.
 Tak jak pisałem wcześniej w klatce kibice z Puław, którzy w nie zorganizowanej grupie zjawili się w Olsztynie. Czyżby starsi panowie stanowili jakieś zagrożenie??
 Ale chociaż klatka w Olsztynie nie świeci pustkami. Dziwne te przepisy bezpieczeństwa w II lidze.
 Rozpoczyna się prezentacja składów.
 Obie ekipy nadal na boisku, z głośników leci skoczne techno.
 Zawodnicy obu ekip udają się powoli do szatni. Za 10 minut pierwszy gwizdek arbitra głównego i początek miejmy nadzieję udanej przygody z II ligą.
 Ciekawe czy w klatce zasiądzie prezes Wisły Grzegorz Nowosadzki?
 Witamy kolejnych kibiców, którzy śledzą to spotkanie. Przypominam, że w Szpakowskiego bawi się Piotrek
 Obie ekipy wychodzą już na boisko. Wisła na czerwono OKS Na niebiesko-czarno.
 Przywitanie obu ekip i za chwilę zaczynamy historyczny mecz.
1'  Rozpoczyna Wisła
 Zaczęli aby szczęsliwie do boju Wisełko.
2' Uderza Orzędowski, ale niecelnie i od bramki Skiba.
3' Brak dopingu w Olsztynie, a gra toczy się w środku pola
 Spokojny początek obu ekip.
4' Centra z prawej strony Głowackiego, ale zbyt mocna i kończy się na strachu.
5' Faulowany na lewej stronie Budzyński i od wolnego Wisła. Na prawdę spokojny mecz na razie.
6' Orzędowski, ale do kogo ta piłka?? Do bramkarza OKS-u
7' Uderzał tym razem Mokiejewski z przed pola karnego i znowu niecelnie.
8' Tym razem akcja Stomilu, ale podanie niecelne i piłkę przejmuje Beszczyński
9' Chwilę później akcja Wisły, zderzenie Gizy z obrońcą Stomilu i gracz gospodarzy leży na boisku. Gra przerwana
 Już wszystko w porządku, wiślacy oddają piłkę za co zbierają brawa.
10' Akcja Stomilu uderzenie Tunkiewicza broni Kamil Beszczyński.
11' Tym razem za mocne podanie do Stefanowicza i od bramki Wisła.
12' O Jezu ale okazja. Wiącek do Gizy a ten z 8 metrów obok bramki. Szkoda, że Łukasz tego nie trafił
13' Uspokoiło się troszkę pod bramkami. Teraz spokojnie OKS od swoje bramki rozgrywa kolejną akcję.
14' Podanie w pole karne Wisły i od bramki Kamil Beszczyński.
14' Walczyć Wisła walczyć, Orzędowski, ale niecelne podanie do Gizy i tym razem Skiba od bramki.
16' Centra Tunkiwicza w pole karne, ale radza sobie z nią obrońcy Wisły, przy okazji jeden z nich faulowany i Wisła od rzutu wolnego.
17' Chwiszczuk jak by usłyszał nasze słowa, bo ostro wszedł w rywala, dobrze, że bez kartki.
18' Gospodarze nastraszyli wiślaków, ale piłka po rajdzie jednego z olsztyniam w rękach Kamila Beszczyńskiego. Uff
19'  I to dwie w ekipie gospodarzy
  Korpucki i Biedrzycki, nie usłyszeliśmy za kogo
20' Olszak prawą stroną i wywalczył rzut z autu.
21' Było znowu groźnie stadion zaryczał poważnie, uderzał z 15 metrów jeden z graczy Stomilu niecelnie. Ufff
22' Kolejna akcja prawą stroną gospodarzy i rzut rożny dla nich
23'  Korpucki głową po za krótkim wybiciu piłki przez obronę Wisły
 Wisiała ta bramka w i końcu stało się. Cóż bramka piękna i gramy dalej
 Jednym z zawodników, którzy opuścili boisko był Remisz, drugiego nazwiska nie znamy.
25' Kolejna akcja prawą stroną i tym razem kolejny raz wybija obrona Wisły
26' Zapał wiślaków po straconej bramce spadł. No, ale do końca meczu sporo czasu.
27' Stomil atakuje przeważnie prawą stroną, tak więc Michał Budzyński nie ma łatwo.
28' Podanie do Gizy, ale piłka w rękach Skiby
29' Ależ cisza na stadionie. Aż uszy bolą.
30' Teraz zrobiło się głośniej prawą stroną gospodarze i centra w pole karne ale Tunkiewicz niecelnie głową.
31' Teraz rozpoczyna się doping OKS wygra mecz.
 Mariusz Sawa nerwowo przechadza się po strefie przy ławce. Coś zacięło się w grze Wisły.
34' Prostopadła piłka do Suchockiego i na spalonym gracz gospodarzy
35' Kolejna akcja gospodarzy i rzut rożny
 Złe wykonanie tego stałego fragmentu gry, piłka w locie przekracza linię i od bramki Kamil Beszczyński.
37' Skórnicki do Beszczyńskiego dobrze, że nie była to para Boruc Żewłakow i nie skończyło się jak z Iralndią.
38' Centra w pole karne Stomilu, ale piłkę przejmuje Skiba.
39' Gospodarze im się nie śpieszy piłka krąży spokojnie na połowie Stomilu.
 Dobry preasing wiślaków, którzy wywalczyli rzut z autu.
40' W natarciu Stomil i Mokiejewski zmuszony wywbić piłkę na rzut rożny
 Niezła centra i uderzenie głową jednego z graczy Stomilu ale pewnie Kamil Beszczyński
41' Hej Stomil gol na trybunach, a wiślacy kolejny raz nie potrafią przeprowadzić składnej akcji.
42' Ależ Szaraża Stefanowicza i Gawrysiak wybija piłkę na rzut rożny
44' Mokiejewski traci piłkę kolejna akcja gospodarzy ale kończy się na rzucie z autu.
45' Kursa fauluje jednego z graczy gospodarzy. Stomil od wolnego
45+1' Zawsze i wszędzie policja... będzie pozdrowienia dla stróży prawa.
45+2' Jeszce akcja Wisły ale Chwiszczuk traci piłkę.
  W tym momencie kończy się I połowa tego spotkania.
 Wiślacy nie byli gorszą ekipą przez 15-20 minut. Po straconej bramce zarysowała się przewaga gospodarzy, którzy zasłużenie prowadzą. My zapraszamy na kolacje i gorącą herbatkę
 W przerwie spotkała nas miła chwila, bowiem działacze Stomilu pochwalili Wisłę za dobrą i mądrą grę. Troszkę kurtuazji ale i tak miłe uwagi.
 Niedługo druga połowa. Miejmy nadzieję, że uda się Wiśle strzelić bramkę i wywieść stąd chociaż remis.
 Obie ekipy już na placu gry, Czekamy na sędziów.
 Nie będzie żadnych zmian w przerwie.
 A jednak zmiana
Nowak za Olszaka
46'  Zaczęli
47' Nie jesteśmy pewnie za kogo wszedł Nowy, bowiem na boisku nie mieli byśmy 2 młodziezowców.
50' Walka w srodku pola, wiślacy sprawiają po przerwie lepsze wrażenie
52' Szarża gracza Stomilu kończy się na puławskiej obronie.
53' Akcja Wisły i mamy rzut rożny
54'  Wiącek za ostre wejście.
55' Giza do Mokiejewskiego a ten zbyt mocno wypuszcza sobie piłkę i od bramki Skiba.
57'  Giziński za Chwiszczuka
60' Liczba młodzieżowców równa się 2. Na boisku kolejna akcja Wisły, ale radzą sobie pewnie gracze Stomilu.
61' Ależ kapitalna okazja dla gospodarzy. Baranowski wykłada piłkę na 11 metr a napastnik Stomilu kilka metrow nad bramką Wisły. Uff
62' Na spalonym jeden z graczy z Olsztyna.
63' Tym razem Wisła od wolnego ze środka boiska. Giza ustawia piłkę a ta ląduje po centrze Gizy w rękach Skiby
65' Giza do Nowaka, ale niestety nasz napastnik nie dosięga tej piłki.
66' Na boisku co ciekawe przewagę ma Wisłam ale bez bramek. Na trybunach Polonia Bytom
68' Orzędowski i kolejny raz pilka w posiadaniu Wisły.
 Nie na długo bo gracze Stomilu odzyskują ją i groźnie uderzają z 20 metrów. Na posterunku Beszczyński
69' Stomilowcy spokojnie rozgrywają na swojej połowie. Do wejścia gotowy Maciej Wójtowicz
70'  Wójtowicz za Orzędowskiego
Dla spikera jesteśmy Wisłą Płock
71' Kolejna akcja gospodarzy, ale piłka w rękach Beszczyńskiego.
73' Kolejna akcja Wiacka i wiślacy zaczną od rzutu rożnego
74' O Jezu dlaczego to nie wpadło. Wiącek głową broni bramkarz i kolejny rzut rożny. Leży bramkarz Stomilu chyba jakaś kontuzja
77' Leży Skiba na boisku i cały czas nie można rozegrać rzutu rożnego
 Arbiter techniczny trzyma tablicę czy będzie zmiana? Nie Skiba już zdolny do gry
78' Zamroczony mocno Skiba,ale pozostaje na placu gry.
79' A jednak Skiba opuszcza plac gry.
Sak za Skibę
79' Centra z rzutu rożnego Wójtowicza ale od bramki Sak.
80' Tym razem gospodarze, ale piłkę wybijają obrońcy Wisły.
81' Uderza Korpucki, ale Kamil Beszczyński na rzut rożny
82' Nowak do Wiacka i we wszystko wmieszli się obrońcy Stomilu.
82' Wiślacy nie rezygnują podanie do Nowaka, ale za mocne. Walczyć Wisło walczyć.
83' Akcja gopodarzy, ale sędzia pokazuje pozycję spalona co nie podoba się miejscowym.
83' Solowa akcja Nowaka i rzut wolny dla Wisły
 Uderza Giza, ale bardzo niecelnie. Szkoda
86' Coraz mniej czasu, Wisła zamiast atakować musi się bronić, centra w pole karne, ale wszystkich uprzedza Beszczyński
87' Co nie dziwi Stomil kradnie cenne sekundy, bowiem Sak długo wznawiał grę po faulu jednego z wiślaków
88' Mariusz Saawa żyje na linii i nadal ma nadzieję na remis. Jego celne podanie pomaga zacząć szybko gre Wisle
89' Giziński brzydko fauluje jednego gracza Stomilu i wędruje do niego żółtko
90' Nie wiemy ile zagramy dłużej, za chwilę pokaże to sędzia techniczny.
90' Czemu tak mocno, Giza nie dochodzi do podania
  +5 Aż 5 minut dłużej zagramy
 Oj nie podoba się to kibicom w Olsztynie, ale przerwa z kontuzją bramkarza była długa
90+2' Kursa fauluje brzydko jednego z graczy gospodarzy i także ukarany zostaje żółtą kartką
90+3' Centra z wolnego, ale piłkę piąstkuje Kamil Beszczyński
90+4' Faulowany Giza
90+4'  GOOOOOOOOOOLLLLLLLL
Kto strzelił nie wiemy. Ale bramka padła po zamieszaniu w polu karnym i centrze Wójtowicza