Portal ma 28,572,469 unikalnych wizyt

27/09/2008 17:57
Wieniawa zdobyta...
Kolejną wygraną puławskiej Wisły mogli zobaczyć kibice, którzy wybrali się na Wieniawę na mecz Lublinianki i Wisły. Jednak kolejny już raz lider 4 ligi nie zachwycił swoją grą i wygraną zawdzięcza temu, że gospodarze grali bardzo nieskutecznie.

Zapis relacji live w Studio Wisła

Wszystko rozpoczęło się zgodnie z planem. Już w 5 minucie Dawid Matyjaszek zacentrował na głowę Łukasza Gizy, a najskuteczniejszy strzelec ligi pokonał ładnym strzałem Pawła Górskiego. Wydawało się, że po szybko zdobytej bramce wiślacy ustawili sobie spotkanie i kolejne bramki dla nich to kwestia czasu. Tak jednak nie było. Duma Powiśla była widocznie zadowolona z prowadzenia 1: 0 i oddała inicjatywę gospodarzom. Pierwszą groźną akcję stworzyli sobie lublinianie w 28 minucie meczu, kiedy to jeden z graczy gospodarzy próbował zaskoczyć Kuśmierza strzałem z wolnego, jednak nasz bramkarz nie dał się zaskoczyć i wybił piłkę na róg. Później z boiska wiało nudą. Gra toczyła się głównie w środku pola, i żadna z drużyn nie kwapiła się do jakiś huraganowych ataków. Kibiców ciekawić mogło tylko kulturalne wydarzenie, które toczyło się w Ogrodzie Saskim, gdzie jak domyślamy się odbywał się koncert jakiegoś zespołu.

Gdy obie drużyny szykowały się już do zejścia na przerwę Lublinianka wyrównała. Z prawej strony dośrodkował jeden z graczy gospodarzy, piłka trafiła do Grzegorza Gorala, który nie miał problemów, aby pokonać bramkarza Dumy Powiśla. Na twarzach puławian szok i konsternacja. Chwilę po tej sytuacji sędzia Artur Krassowski zakończył I odsłonę meczu.

W drugiej odsłonie meczu gra wiślaków wyglądała bardzo podobnie. Mieli oni przewagę, ale tak naprawdę nie potrafili stworzyć jednej groźnej sytuacji pod bramką Górskiego. Puławianie próbowali zaskoczyć gospodarzy prostopadłymi piłkami między obronę, ale piłki były zagrywane zbyt mocno i padały łupem bramkarza Lublinianki.

W 53 minucie z wolnego próbował Giza, ale i tym razem Górski był górą. Na kolejną ciekawą sytuację musieliśmy czekać do 68 minuty meczu, kiedy to w polu karnym faulowany przez bramkarza gospodarzy był właśnie Giza. Do piłki ustawionej 11 metrów przed bramką podszedł Adam Mróz i pewnym strzałem skierował ją do siatki. Po tej bramce śmielej do ataków ruszyli wiślacy. Dużo ożywienia do gry wniósł Mateusz Kamola. Właśnie po jego dograniu Wojciech Kepka w 75 minucie gry strzelił trzeciego gola dla Dumy Powiśla. Po tej bramce wydawało się, puławianie kontrolują już przebieg gry. I tak było do 84 minuty, kiedy to błąd puławskiej obrony na czele z Robertem Chmurą wykorzystał Tomasz Martyniak i strzelił drugiego gola dla Drużyny z Wieniawy. W końcówce meczu trwało oblężenie bramki Łukasza Kuśmierza, ale wiślacy zdołali się obronić i z Wieniawy wywieźli 3 punkty.

Jednak cieszą tylko te punkty. W grze Wisły widać było bardzo dużo niedokładności. Brakowało szybkich i celnych podań. Bardzo, źle wygladała kolejny raz gra w obronie Wisły. Strata dwóch bramek z drużyną z dołu tabeli na pewno chluby jej nie przynosi. Moim zdaniem formacja defensywna, to jak na razie pięta Achillesowa Wisły i jest to pierwsza formacja do wzmocnienia w zimie. Jednak mimo tych braków cieszy skuteczna gra z przodu i kolejne ważne i cenne 3 punkty.

Lublinianka SSA Lublin: Wisła Puławy 2:3 (1:1)