Portal ma 28,653,815 unikalnych wizyt

11/04/2009 11:56
Kamola uratował Wisłę
Kolejny raz słaby mecz w wykonaniu Dumy Powiśla zobaczyli kibice, którzy licznie wybrali się do Opola Lubelskiego, aby dopingować Wisłę w ich drodze do III ligi. Wiślacy, co prawda wygrali 2: 1 po bramkach Gizy i Kamoli jednak ich forma nadal pozostała chyba na okresie zimowych ferii.

Od samego początku rozgrywanego na kameralnym obiekcie meczu widomo było, że dla puławian to nie będzie łatwy mecz. Opolanie, którzy cały czas walczą o ligowy byt śmiało ruszyli do ataków i nie zamierzali odstępować rywalom pola gry. Z tego powodu w pierwszych 10 minutach oglądaliśmy głównie granie w środku pola z kilkoma próbami strzałów z jednej bądź drugiej strony. Zazwyczaj strzały te były bardzo złe i niecelne, więc nie ma potrzeby poświęcać nim zbyt dużo.

Zapis relacji live w Studio Wisła

Nieszczęście Wisły rozpoczęło się w 12 minucie. Wtedy to na strzał zdecydował się Saja. Uderzenie pomocnika Opolanina sparował na rzut rożny stojący w bramce Wisły Łukasz Kuśmierz. Jednak gospodarze sprytnie wykonali rzut rożny i za sprawą Tomaza Kozaka objęli sensacyjne prowadzenie. Ich radość nie trwała jednak długo gdyż część kibiców z Opola nie zdarzyła jeszcze skończyć chóralnego ,, JESTr17;r17; a wiślacy wyrównali. Wszystko stało się dzięki dobremu dograniu Piotrka Mokiejewskiego do Łukasza Gizy. Nasz najlepszy strzelec, który gola w lidze nie strzelił od meczu z Sokołem Adamów tym razem nie zmarnował sytuacji i pokonał pewnym strzałem Jakóbczyka.

Wydawało się ,że szybkie wyrównanie doda wiślakom animuszu i kolejne bramki dla Wisły to tylko formalność. Jednak nic takiego nie miało miejsca. Puławianie atakowali bardzo ospale i niemrawo tak jak by przytłaczała ich atmosfera panująca na stadionie w Opolu. Może naszym piłkarzom przeszkadzał doping kibiców, którzy w dobrej liczbie pojawili się w młynie i na przemian dopingowali Opolanina i Wisłę.
Swoich akcji próbowali i Wojciech Kępka a także lewą stroną Łukasz Giza. Niestety obie próby były dalekie od ideału. Z dystansu próbował strzelać Mokiejewski, ale podobnie jak w meczu ze Spartą piłka po uderzeniach pomocnika Wisły mijała bramkę, w której strzał Bartłomiej Jakóbczyk.

Jednak im dłużej drużyny grały w I połowie na boisko działo się coraz mniej. Ot typowa 4 ligowa kopanina, w której nie brakowało ostrych zagrań, ale brakowało składnych akcji. Obie ekipy wolały przebywać na środku boiska, z czego wynikało bardzo niewiele.

Widocznie sędzia Jacek Walczyński chciał rozgrzać atmosferę, bo w końcowych minutach I odsłony meczu zdecydowanie zaczął podejmować dziwne decyzje, na których cierpieli głównie wiślacy. Arbiter z Lublina nie miał też litości dla kibiców, bowiem doliczył aż 2 minuty do regulaminowego czasu gry, w ciągu, których oprócz śpiewów na trybunach nic ciekawego się nie działo.

W przerwie wielu kibiców zastanawiało się, jakie decyzje podejmie szkoleniowiec Wisły Jacek Magnuszewski, aby poprawić grę. Nie podjął on żadnych zmian, co spowodowało dalszą kopaninę w środku pola. Taki stan rzeczy trwał do 61 minuty gry, kiedy to za bezproduktywnego Badnosza na placu gry pojawił się Mateusz Kamola. Wejście Kamy ożywiło grę Wisełki. W 69 minucie wreszcie nastąpiło to, co ucieszyło grupę kibiców z Puław. Po dokładnym przeżucie Matyjaszka z lewej strony boiska w dobrej sytuacji bramkowej znalazł się Kamola. Nasz napastnik z zimną krwią wykorzystał sytuację bramkową i pokonał pewnym strzałem w lewy róg Jakóbczyka.

Po bramce dla Wisły wszystko wróciło do normy, czyli nadal oba zespoły swobodnie kopały sobie piłkę w środku pola, dzięki czemu sytuacji pod bramkowych było jak na lekarstwo. W 80 minucie gospodarze mieli kapitalną sytuację, aby wyrównać stan meczu. Sam na sam z Kuśmierzem znalazł się Jakub Turewicz. Jednak młody napastnik rodem z Chełma zamiast strzelać w bramkę Wisły próbował lobować naszego bramkarza, który pewnie chwycił piłkę.

Ostatnie minuty to dramatyczna walka Wisły o obronę prowadzenia. Wiślacy robili dosłownie wszystko, aby opolanie nie strzelili im bramki w końcowych minutach. Najwięcej emocji wśród miejscowych wzbudzało to, że wiślacy kradli czas gry symulując i wybijając piłki na auty. Podobnego zdania był także arbiter Walczyński, który do drugiej połowy doliczył aż 4 minuty. W doliczonym czasie wiślacy powinni strzelić 3 bramkę i rozstrzygnąć losy meczy. Przed dobrą szansą Mateusz Gawrysiak, który otrzymał dobra piłkę z prawej strony od Mateusza Kamoli. Jednak strzał naszego pomocnika okazał się minimalnie niecelny i piłka poturlała się obok bramki Opolanina.

Jednak była to już ostatnia akcja w tym meczu. Chwilę później sędzia Jacek Walczyński zagwizdał ostatni raz i zakończył ten mecz.
Mecz bardzo ciężki i brzydki, ale co by nie mówić zwycięski i dający kolejne cenne 3 punkty do tabeli. Jednak, jeśli wiślacy marzą o osiągnięciu czegoś w III lidze dalej tak grać nie mogą. Przed naszymi zawodnikami kolejny trudny wyjazdowy mecz. Tym razem gracze Dumy Powiśla w środę jadą do Bełżyc, aby tam zmierzyć się z miejscową Unią. Z taką grą o wygraną w Bełżycach będzie bardzo trudno.

Opolanin Opole Lubelskie: Wisła Puławy 1:2 ( 1:0)