Portal ma 28,677,630 unikalnych wizyt

22/08/2009 17:26
Tylko remis....

Wiele walki wiele fauli jednak mało pięknych składnych akcji zobaczyli licznie zgromadzeni kibice na stadionie w Zwoleniu. Mimo wielu okazji do zmiany wyniku spotkanie zakończyło się w miarę sprawiedliwym remisem 1:1.

- Fotoreportaż z meczu (fot. el_dzi)

Do dzisiejszego spotkania wiślacy tradycyjnie już przystąpili osłabieni. W wyjściowym składzie obok Konrada Nowaka, Mateusza Chmielnickiego, Kamila Marciniaka zabrakło także Dawida Matyjaszka. Dzięki temu szansę gry od pierwszej minuty dostał młody Kamil Leszczyński. W pierwszej połowie był on niestety jednym z najsłabszych zawodników tego spotkania.

Od pierwszego gwiazdka sędziego Roberta Podleckiego panowała ostra walka. Pierwsi w piłkę zaczęli grać wiślacy i to oni w 6 minucie objęli prowadzenie bo pięknym uderzeniu Piotra Mokiejewskiego, który wykorzystał błąd bramkarza Stali Radczenki, który zamiast łapać piłkę wypiąstkował ją przed siebie co z zimną krwią wykorzystał pomocnik Dumy Powiśla.

Gospodarze z prowadzenia cieszyli się tylko do 15 minuty. W tej to oto minucie jednego z graczy Stal sfaulował na lewej stronie Kamil Leszczyński i stalowcy wykonywali rzut wolny. Precyzyjne dośrodkowanie w pole karne na bramkę strzałem głową zamienił Rafał Szczawiński.

W kolejnych minutach meczu trwało polowanie na kości wiślaków. Najbardziej poszkodowany był Mateusz Gawrysiak, który aż dwa razy musiał opuszczać plac gry z powodu ostrych wejść graczy z Poniatowej. Minutę przed końcem pierwszej minuty zawrzało na miejscach zajmowanych przez kibiców gości. Stal po ładnej akcji strzeliła nawet bramkę, której na szczęście nie uznał sędzia główny, dopatrując się spalonego. Była to ostatnia akcja tej połowy, po której obie drużyny udały się na zasłużoną przerwę.

Po zmianie stron nic się nie zmieniło. Gra toczyła się głównie w środku pola, a płynnych akcji było jak na lekarstwo. Groźnie próbował strzelać między innymi Krzysztof Jabłoński, ale dobrze w bramce Wisły spisywał się Paweł Socha.
Wiślacy groźnie zaatakowali w 78 minucie, kiedy to sam na sam z bramkarzem gości wychodził Łukasz Giza, jednak sędzia Podlecki przerwał dobrze zapowiadającą się akcję Dumy Powiśla z powodu spalonego.

W ostatnich minutach do głosu doszli goście, którzy co chwila nie schodzili z połowy Wisły. Jednak gracze Dumy Powiśla nie pozwolili na wygraną Stali i mecz zakończył się remisem 1: 1, który nie powinien krzywdzić żadnej ze stron.
Mimo, to dzisiejszy mecz pokazał jak szczupła jest kadra Wisły. W wyniku kontuzji na ławce naszego zespołu znalazło się tylko 4 graczy, co jest zdecydowanie za mało jak na mecze w III lidze.

Wypowiedzi trenerów po meczu (Dziennik Wschodni):

Henryk Kamiński: Przed pierwszym gwizdkiem remis bralibyśmy w ciemnio, ale z przebiegu spotkania to raczej my byliśmy stroną przeważającą i mogliśmy pokusić się o trzy punkty. Każdy, kto był na meczu widział, że to Stal była lepsza. Brakowało nam jednak ostatniego podania, a Wisła bardzo dobrze i mądrze się broniła. Myślę jednak, że czas będzie działał na naszą korzyść, bo do coraz lepszej formy dochodzą zawodnicy z Ukrainy i wkrótce powinni pokazać na co ich stać.

Jacek Fiedeń: Średnio jesteśmy zadowoleni po spotkaniu ze Stalą, ale moim zdaniem remis nie krzywdzi żadnej ze stron. Na pewno był to mecz walki, ale brakowało nieco podbramkowych sytuacji. Przyznam, że byłem trochę zdziwiony, bo do tej pory nie mieliśmy żadnych problemów ze stwarzaniem okazji, a tym razem było nieco inaczej. Oprócz gola nie zagroziliśmy już na poważnie bramce rywali.

Teraz wiślaków w sobotę czeka kolejne trudne wyjazdowe spotkanie w Łęcznej z rezerwami Górnika.

Wisła: Stal Poniatowa 1:1 ( 1:1)