Portal ma 28,673,995 unikalnych wizyt

30/01/2010 11:24
Kolejna sparingowa wygrana

Nie zwalniają tempa w przygotowaniach do rundy wiosennej piłkarze puławskiej Wisły. Dziś po niezłym meczu jak na tę porę przygotowań pokonali 2:0 III ligową Wierną Małogoszcz 2:0. Z dobrej strony pokazali się testowani napastnik Radomiaka Radom Patryk Krupa i Lucien Buala Bola, którzy strzelili po jednej bramce.

Fotoreportaż z meczu sparingowego (fot. Szelak)

W pierwszej połowie kibice, którzy nie wystraszyli się lekko prószącego śniegu a także mocnego wiatru nie doczekała się bramek. Nie znaczy to, że z boiska wiało nudą bo dało się zauważyć kilka ciekawych akcji z obu stron. Po stronie Wisły z dobrej strony chcieli pokazać się na lewej stronie młody Kamil Leszczyński i nowo pozyskany ze Stali Kraśnik Nazar Litun. W 20 minucie wychowanek Powiślaka Końskowola był blisko strzelenia bramki, ale jego uderzenie zza pola karnego minęło bramkę gości. Kilka chwil później groźnie zrobiło się pod bramką Łukasza Kuśmierza bowiem w sytuacji sam na sam z puławskim bramkarzem znalazł się napastnik Wiernej, jednak ofiarna interwencja Kuśmierza i Adama Mroza zażegnały niebezpieczeństwo.

W końcówce pierwszej części gry gospodarze mogli objąć prowadzenie, bowiem ładnym uderzeniem z wolnego popisał się Nazar Litun, ale sędzia bramki nie uznał, bowiem był to rzut wolny pośredni .
Po zmianie stron gry i po ciepłej herbatce przemeblowany skład wiślaków ruszył do ataków. W 55 minucie przyniosły one efekt bowiem po ładnej akcji wiślacy objęli prowadzenie. Trzeba jednak obiektywnie przyznać, że przy bramce błąd popełnił sędzia główny nie widząc zagrania ręką Mateusza Chmielnickiego, który zagrał piłkę do Patryka Krupy, któremu nie pozostało nic innego jak pokonać bramkarza gości.

Kilka minut później podopieczni Jacka Fiedenia prowadzili już 2:0, bowiem rzut karny po faulu na jednym z wiślaków pewnym strzałem zakończył Lucien Buala Bola. Przy wyniku 2:0 szkoleniowiec Wisły zaczął powoli wprowadzać rezerwy. N a placu gry pojawili się młodzi wychowankowie Dumy Powiśla Mateusz Kozieł, Robert Nowak czy Filip Szczypa. Mimo takiego składu i mimo prób ataku gości do końca spotkania nie padły już żadne gole. W końcówce z dobrej strony pokazał się Kamil Beszczyński, który końcami palców wybronił uderzenie napastnika gości.

Warto zaznaczyć, że kolejny raz wiślacy zagrali w osłabionym składzie. W dzisiejszym spotkaniu brakowało Dawida Matyjaszka, Damiana Pietronia, Mateusza Gawrysiaka, Daniela Krakiewicza, Kamila Marciniaka czy truchtającego całe spotkanie wokół boiska Wojciecha Kępki.
Teraz wiślaków czeka tygodniowa przerwa w sparingach. Następnym ich rywalem będzie dobrze znana w Puławach Avia Świdnik.

Wisła Puławy: Wierna Małogoszcz 2:0 (0:0)