Portal ma 28,659,992 unikalnych wizyt

13/02/2010 13:09
Remis z Podlasiem

Nie udało się odnieść trzeciego zwycięstwa w sparingowych meczach piłkarzom puławskiej Wisły. Dziś po momentami przyzwoitej grze podopieczni Jacka Fiedenia zremisowali z AZS-em Podlasie Biała Podlaska 1:1.

Fotoreportaż z meczu (fot. Marian)

Od samego początku spotkania do ataków ruszyli goście. Dzięki temu już 4 minucie gry groźnie zrobiło się pod bramką Kamila Beszczyńskiego, który w ładnym stylu obronił uderzenie napastnika z Białej Podlaskiej. Na kolejne zagrożenie puławskiej bramki czekaliśmy do 8 minuty, kiedy to z kilku metrów strzelał głową jeden z graczy przyjezdnych jednak i tym razem lepszy okazał się popularny Łania.

Wiślacy bramce Ekimowa zagrozili dopiero w 21 minucie, kiedy to na dalekie uderzenie zdecydował się Mateusz Chmielnicki. Jednak uderzenie pomocnika Dumy Powiśla okazało się minimalnie niecelnie. W końcówce połowy znowu kilka razy groźniej zrobiło się pod bramką Beszczyńskiego, który w 34 minucie obronił nawet sytuacje sam na sam napastnikiem Podlasia.

Po zmianie stron to wiślacy ruszyli do ataków na bramkę bialczan. W 47 minucie puławianie powinni prowadzić do dobrze zagranej piłki z głębi pola wystartował Giza, ale przy próbie strzału wpadł na Konrada Nowaka i na tym zakończyła się akcja Wisły.

Chwilę później na boisku zaczęło robić się bardzo nerwowo. Nerwy puściły Michałowi Stecyszynowi, który bardzo ostro zareagował na faul jednego z graczy z Białej Podlaskiej. Aby nie doszło do rękoczynów sytuację ratować musiał sędzia, który słusznie ukarał graczy żółtymi kartkami. Jeszcze przez kilka minut na boisku było bardzo nerwowo czego efektem są czerwone kartki dla Damiana Pietronia i jednego z graczy przyjezdnych.

Na sportowe emocje czekaliśmy do 85 minuty, kiedy to wiślacy przeprowadzili jeden z ładniejszych ataków w tym meczu. Z głębi pola piłkę od Daniela Krakiewicza dostał Łukasz Giza, który znalazł się sam na sam z Michałem Krukowskim i efektowną podcinką skierował piłkę do siatki. Po straconej bramce do ataków ruszyli goście. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się wygraną Wisły 1:0 bialczanie po dobrym dograniu z rzutu wolnego głową doprowadzili do wyrówniania. Błąd przy tej bramce popełnił Michał Stecyszyn, który nie potrafił wybić lekko lecącej piłki i Wojciech Jarzynka z bliska pokonał Łukasza Kuśmierza. Chwilę po bramce sędzia Małyszek zakończył mecz.
Po spotkaniu szczęśliwej miny nie miał Konrad Nowak, który na początku drugiej połowy poprosił o zmianę, bowiem nadciągnął mięsień przywodziciela. Z powodu drobnego urazu nie zagrał dziś także Adam Mróz. Miejmy, nadzieję, że remis z dobrze grającym i niewygodnym dla nas rywalem jakim jest Podlasie będzie kolejnym dobrym krokiem przed rozgrywkami ligowymi.

Wisła Puławy: AZS Podlasie Biała Podlaska 1:1 ( 0:0)