Portal ma 28,678,293 unikalnych wizyt

31/03/2010 15:25
Bez bramki z jednym punktem
Ani jednej bramki nie zobaczyli dziś kibice, którzy korzystając z ciepłej i wiosennej pogody zdecydowali się wybrać na stadion w Poniatowej. Po zaciętym i pełnym walki spotkaniu Wisła i Stal podzieliły się punktami remisując 0:0. Po spotkaniu obaj szkoleniowcy nie byli zadowoleni ze zdobytego punktu, bowiem obu trenerów interesowały wyłącznie 3 oczka. Wiślacy bowiem w lidze wygrali dokładnie 28 października, kiedy to w wyjazdowym spotkaniu pokonali Stal Kraśnik. Od tego czasu podopiecznym Jacka Fiedenia nie udaje zgarnąć się całej puli punktowej.

Zapis relacji live w STUDIO WISŁA

Od początku tego spotkania do ataków ruszyli wiślacy. W 5 minucie w polu karnym Stali szarżował Nowak, ale skuteczna interwencja Marcina Mańki uchroniła gospodarzy przed stratą bramki. Kilka minut później strzelać próbował wypożyczony z ekstraklasowej Korony Kielce Łukasz Kaczmarek, jednak jego uderzenie zablokował pewnie dziś grający Andrij Procyk. W 13 minucie kolejny raz mocniej zabiły serca kibicom Wisły, którzy w kilku nie zorganizowanych grupach przybyli na obiekt przy 11 Listopada, bowiem pięknym uderzeniem popisał się Jarosław Grajper, ale na szczęście dla przyjezdnych piłka o metr minęła bramkę w której stał Kamil Beszczyński. Na kolejną składną akcję w tym spotkaniu musieliśmy czekać aż do 29 minuty, kiedy to w pole karne wpadł Łukasz Giza. Puławski napastnik jednak zbyt długo zwlekał z uderzeniem na bramkę Stali i w ostatniej chwili ofiarną interwencją wybił mu ją Marcin Mańka. 10 minut później gospodarze nieco przypadkowo mogli zdobyć prowadzenie.

Dzięki niezdecydowaniu puławskiej obrony i bramkarza sam na sam z Beszczyńskim znalazł się Rafał Szczawiński, jednak pomocnik z Poniatowej uderzył lekko i piłkę z przed bramki zdążył wybić wracający Damian Pietroń. Na tym emocje w pierwszej połowie się skończyły.

Po zmianie stron sytuacja nie uległa zmianie. W grze obu zespołów widać było twardą męską walkę w środku pola. W 54 minucie kolejny raz swoją klasę potwierdził Kamil Beszczyński , który w bardzo ładnym stylu obronił uderzenie Łukasza Frączka. Minutę później to przyjezdni mogli objąć prowadzenie, ale Łukasz Giza uderzył zbyt lekko i piłkę złapał bez problemów dobrze dysponowany bramkarz Stali Marcin Mańka. Końcówka spotkania to wszechobecne nerwy, na boisku i na ławkach trenerskich. Pan Arkadiusz Łaszkiewicz co chwila musiał przeprowadzać wychowawcze rozmowy z zawodnikami a później także z trenerem gospodarzy Andrzejem Orzeszkiem, któremu widocznie nie podobały się decyzje sprawiedliwego z Zamościa. Ostatnie 5 minut to bardzo duży napór Stali na bramkę Wisły. W 89 minucie piłkę z rąk wypuścił Beszczyński, jednak ta na szczęście dla wiślaków poturlała się po linii bramkowej i wyszła w pole. Już w doliczonym czasie kolejny raz bramkarz Dumy Powiśla uratował swój zespół i puławianie mogli cieszyć się z jednego punktu.

Po meczu obserwatorzy tego spotkania podkreślali, że remis nie krzywdzi żadnej ze stron. Trudno nei zgodzić się z tą opinią bowiem obie ekipy miały swoje bardzo dobre szansę na zdobycie bramek i tylko dzięki dobrej postawie bramkarzy w obu drużynach licznie zgromadzona publiczność nie miała okazji zobaczyć żadnego gola. Dla wiślaków w końcowym rozrachunku punkt przywieziony z trudnego terenu jakim jest niewątpliwie Poniatowa będzie na pewno sukcesem. Ważne, że dziś na boisku zobaczyliśmy walczącą Dumę Powiśla, po zawodnikach widać było chęć walki i chęć zdobycia 3 punktów. Co ważne wiślacy wyciągnęli wnioski z meczu z Avią i nie dali sobie strzelić gola w doliczonym czasie gry. Kolejne ligowe spotkanie podopieczni Jacka Fiedenia rozegrają 10 kwietnia w Zwoleniu z rezerwami Górnika Łęczna.

Stal Poniatowa - Wisła Puławy 0:0

Stal Poniatowa Mańka- Frączek, Miszczuk, P. Styżej, Gołębiewski, Grajper( 84 Miazga), Szczawiński, Prasnal, Strug ( 85 Wyroślak), Kaczmarek, Olchawski ( 69 Jasik)

Wisła K. Beszczyński- Gawrysiak, Pietroń, Procyk, Budzyński, Nowak, Chmielnicki, Mokiejewski ( 68 Chwiszczuk), Litun ( 83 Dryk), Giza, Rzędzicki

Żółte kartki Gołębiewski ( Stal), Chwiszczuk, Chmielnicki ( Wisła)