Portal ma 28,671,537 unikalnych wizyt

25/04/2010 11:43
Przegląd prasy podkarpackiej
media
Jesienią Wisłą wygrała na Wierchach 3-2 strzelając gola w ostatniej minucie. Sanoczanie zrewanżowali się puławianom w identyczny sposób na boisku w Zwoleniu. Tylko wynik był inny: 2-1 dla Stali. Bohaterem meczu był bez wątpienia Mariusz Sumara, który nie tylko znakomicie spisywał się w obronie, ale przede wszystkim zdobył zwycięską bramkę dla Stali Sanok, która po tej wygranej wróciła do czołówki tabeli.

Stalowcy nie byli faworytem meczu i prawdę powiedziawszy po ostatnich wynikach (1 pkt w trzech meczach) remis braliby w ciemno. Tym bardziej, że brakowało w składzie napastników Fabiana Pańko (w porze meczu się żenił i to młodej parze koledzy zadedykowali wygraną) oraz Daniela Niemczyka (kontuzja). Trener Piotr Kot wybrnął jednak z sytuacji grając nietypowo z jednym tylko napastnikiem.
Mecz rozpoczął się od uczczenia minutą ciszy zmarłego piłkarza m.in. Jakuba Ławeckiego oraz 96 ofiar katastrofy w Smoleńsku.

Pierwszy bramce rywali zagroził Rzędzicki (strzał w słupek), ale chwilę później jeszcze lepszą okazję miał Marcin Czenczek, jednak z 5 m nie trafił do celu. Wiślacy po wygranej w Boguchwale mieli duży apetyt na wygraną, ale to goście opanowali wydarzenia na boisku i gdyby Maciej Kuzicki był ciut dokładniejszy, to już do przerwy by prowadzili.

Rozgrywający Stali zrehabilitował się na początku II połowy, gdy dał się sfaulować w polu karnym.
r11; Nawet minuty nie cieszyliśmy się z gola, ale nie tylko według mnie karnego dla Wisły nie powinno być. Nawet ich trener uśmiechał się po gwizdku sędziego r11; mówił Mariusz Sumara, obrońca Stali, o sytuacji, w której arbiter podyktował "wapnor1; dla puławian.

Od tego momentu trwałą wymiana ciosów: Giza sprawdzał formę Łukasza Psiody, Rafał Dryk w sytuacji sam na sam strzelił nad poprzeczką. Po czwartym z rzędu kolejnym wolnym z boku boiska, wrzutce Marka Węgrzyna i główce Piotra Łuczki piłkę z najbliższej odległości wepchnął do bramki Sumara i utonął w objęciach kolegów.

- Zwycięskiego gola chciałem zadedykować synkowi Kacprowi, któremu obiecałem to trafienie za ostatnie nieobecności w domu - mówił szczęśliwy obrońca z Sanoka.

WISŁA PUŁAWY - STAL DOM-ELBO SANOK 1-2 (0-0)
0-1 Nikody (55-karny, faul na Kuzickim), 1-1 Giza (56-karny, faul Psiody na Gizie), 1-2 Sumara (90, dobitka strzału Łuczki).

WISŁA: Beszczyński - Gawrysiak, Kozieł, Pietroń, Budzyński - Nowak, Krakiewicz, Chmielnicki (78. Mokiejewski), Litun (46. Chwiszczuk) - Giza, Rzędzicki (69. Dryk).

STAL: Psioda 5 r11; Kijowski 6, Sumara 8, Łuczka 7, Chudziak 5 (46. Szałankiewicz 4) r11; Tabisz 6, Węgrzyn 7 r11; Nikody 8, Kuzicki 7 (90. Zajdel), Kosiba 7 (68. Kruszyński) - Czenczek 6 (64. Kowalski).

SĘDZIOWAŁ: Andrzej Kucharski (Zamość). ŻÓŁTE KARTKI: Gawrysiak - Chudziak. WIDZÓW (w Zwoleniu) 800.

żródło: Waldemar Mazgaj / Nowiny

Wisła Puławy - Stal Sanok 1-2 (0-0)

0-1 Nikody 57, z karnego
1-1 Giza 59, z karnego
1-2 Sumara 90
WISŁA: Beszczyński - Gawrysiak, Kozieł, Pietroń, Budzyński - Nowak, Krakiewicz, Chmielnicki
(78 Mokiejewski), Litun (46 Chwiszczuk) - Giza, Rzędzicki (69 Dryk).
STAL: Psioda - Kijowski, Sumara, Łuczka, Chudziak (46 Szałankiewicz) - Tobiasz (68 Kruszyński), Węgrzyn, Kozicki, Kosiba - Nikody, Czenczek (64 Kowalski).
Sędziował Andrzej Kucharski (Zamość). Widzów 800.

Stal przyjechała do Puław bez swojego czołowego napastnika Fabiana Pańki, który w sobotę się żenił, za to z mocnym postanowieniem wzięcia na wiślakach rewanżu za porażkę w rundzie jesiennej. Stal przegrała wtedy 2-3, tracąc gola w 92 minucie. Dziś odpłaciła się tym samym - sędzia spoglądał już na zegarek, gdy przed bramką Wisły powstało ogromne zamieszanie. Piłka odbiła się od słupka i spadła pod nogi Mariuszowi Sumarze, który wpakował ją do siatki, doprowadzając miejscowych do rozpaczy. Wcześniej sanoczan od utraty gola ratowały poprzeczka i słupek (po świetnej interwencji Łukasza Psiody), kapitalnej okazji nie wykorzystał również Rafał Dryk.

źródło:sportowetempo/TSZ

Cenne zwycięstwo na wyjeździe

Po przerwie spowodowanej katastrofą w Smoleńsku ruszyły na nowo rozgrywki piłkarskie. Dziś Stal Sanok udała się do Zwolenia aby zmierzyć się tam z Wisłą Puławy. Poprzednie spotkanie Stal przegrała na własnym obiekcie 3:2. Pierwsza połowa dzisiejszego meczu zakończyła się bezbramkowym remisem. Po przerwie na prowadzenie wyszła drużyna Stali Sanok po skutecznie wykonanym rzucie karnym przez Rafała Nikodego w 57 minucie. Już dwie minuty później do wyrównania również z rzutu karnego doprowadza Giza. Kiedy wydawalo się już, że mecz zakończy się podziałem punktów w doliczonym czasie gry 3 punkty dla sanoczan pieczętuje Mariusz Sumara. Po dzisiejszym zwycięstwie Stal ponownie wraca do ścisłej czołówki naszej grupy plasując się na piatej pozycji.

Stal Sanok - Wisła Puławy 2:1

źródło:stalsanok.com.pl