Portal ma 28,652,775 unikalnych wizyt

15/05/2010 15:07
Te ostatnie minuty - pechowa porażka

Nie udało się odnieść kolejnego zwycięstwa w III lidze puławskiej Wiśle. Dziś podopieczni Jacka Fiedenia po dramatycznym spotkaniu ulegli w Krośnie miejscowym Karpatom 3:2. Wiślacy przegrali to spotkanie mimo, że przez większość spotkania prowadzili i byli drużyną lepszą. Jednak kolejny raz graczom Dumy Powiśla zabrakło koncentracji w końcówce spotkania i do Puław nasi zawodnicy wracają bez punktów.

Spotkanie rozpoczęło się fantastycznie dla Wisły. W 12 minucie pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Konrad Nowak i goście objęli prowadzenie w tym spotkaniu. Później mimo kilku groźnych prób Karpat wiślacy dzielnie się bronili. W 44 minucie gospodarze powinni wyrównać, jednak piłka po uderzeniu Buczka odbiła się od słupka i wyszła w pole.

Lepiej drugą połowę rozpoczęły Karpaty, które już w 57 minucie za sprawą Buczka wyrównali. Jednak wiślacy nie poddawali się i w 73 Łukasz Giza po błędzie Hajduka podwyższył na 1:2. W ostatnich minutach do groźnych ataków ruszyli krośnianie. Gdy wydawało się 3 punkty pojadą do Puław stało się to czego nigdy nie chcielibyśmy przeżyć. W 90 minucie z rzutu wolnego uderzał Buczek, Kamil Beszczyński wypluł piłkę przed siebie a do futbolówki dopadł Włodarski i skierował ją do bramki.

Wiślacy nie zdążyli ochłonąć po bramce 2:2 a Karpaty stanęły przed szansą wygrania tego spotkania, bowiem w 94 minucie spotkania w polu karnym napastnika Karpat faulował Kamil Beszczyński i gospodarze dostali rzut karny. Pewnym egzekutorem okazał się Buczek i na Legionów zapanowała radość. Niestety wiślakom nie starczyło już czasu na wyrównanie i trzy punkty zostały w Krośnie.

Niestety kolejny raz wróciły demony porażek w ostatnich sekundach meczu. Miejmy nadzieję, że przełamanie przyjdzie już w środę w meczu pucharowym ze Stalą Poniatowa.

Karpaty Krosno - Wisła 3:2 (0:1)
Buczek 57',93', Włodarski 90' - Nowak 12', Giza 73'

Karpaty Krosno: Hajduk r11; Śliwiński ( 76' Sedlaczek ) r11; Gąsiorek r11; Gonet r11; Włodarski r11; Sico (46' Koncewiecz) r11; Majcher r11; Frydrych r11; Drąg - Mroczka (46' Sinicki) - Buczek

Wisła Puławy : Beszczyński-Dryk (90+2 Leszczyński)-Pietroń-Protsyk-Gawrysiak-Nowak-Krakiewicz-Chmielnicki (68' Mokiejewski)-Litun-Giza (75' Kępka)-Rzędzicki ( 52' Chwiszczuk)

Żółte kartki : Frydrych, Śliwiński, Buczek (Karpaty), Chwiszczuk, Protsyk, Nowak, Rzędzicki, Krakiewicz, Beszczyński (Wisła)

Sędziował Piotr Burak (Zamość)

Powiedzieli po meczu: (źródło:kswislapulawy.pl)

Jacek Fiedeń - Wielka szkoda, na pewno jesteśmy sami sobie winni, mieliśmy wszystko poukładane, mecz toczył sią pod naszą kontrolą. Zacząłem przeprowadzać zmiany taktyczne, bowiem wszystko wskazywało na to, że wygramy. Ale niestety koszmar powrócił...
Rzut wolny dla Karpat w 90 minucie, strzał, Beszczyński wybija do boku, niestety Wojciech Kępka daje się wyprzedzić i tracimy bramkę na 2 : 2. W tej sytuacji decydował indywidualny błąd naszego zawodnika. Włodarskiego wcześniej krył Chmielnicki i świetnie sobie radził.
Karpaty poszły za ciosem, czy był rzut karny ? Wg mnie i piłkarzy Wisły - nie było !. Nie chcę się w ten sposób tłumaczyć z porażki, ani oceniać decyzji sędziego, ale niestety, arbiter z Zamościa po prostu się pomylił.
Karpaty zagrały dobry mecz, zwłaszcza w I połowie. Opanowali środek pola, stworzyli kilka groźnych sytuacji, ale to my strzeliliśmy gola. Przy tej okazji, chcę podkreślić kolejny fantastyczny występ Konrada Nowaka. To on już w 5 minucie wyprowadził nas na prowadzenie, to po jego strzale - Łukasz Giza z dobitki zdobył kolejnego gola.
Szkoda zdrowia i wysiłku, szkoda, że tak jesteśmy doświadczani przez los, tym bardziej , że z przebiegu całego spotkania, Karpaty na wygraną nie zasłużyły, ale to żadne pocieszenie.

Jacek Magnuszewski - Już dawno nie byłem tak zbulwersowany, jak po dzisiejszym meczu. Żałuję, że ogromny trud i wysiłek całego zespołu niweczy błędna decyzja sędziego. Rozmawiałem z piłkarzami Karpat - karnego nie było. Ale, z takich prezentów po prostu się korzysta. W II połowie Karpaty do 90 minuty nie stworzyły sobie klarownej sytuacji, niby byli przy piłce, ale to my wyprowadzaliśmy groźne ataki, niestety zabrakło skuteczności. Kluczowym momentem była strata drugiej bramki, którą niestety należy zapisać na konto Wojtka Kępki. A potem, doping, presja z trybun i niestety sędzia chyba tego wszystkiego nie wytrzymał i podarował gospodarzom zwycięstwo. Bardzo szkoda mi chłopaków, bo dużo serca i walki włożyli w ten mecz. Nie zasłużyliśmy na tą przegraną, ale niestety, to Karpaty zgarnęły trzy punkty.

Po opadach deszczu jakie miały miejsce w Polsce boisko w Krośnie wygląda jak basen:

fot: sportowekrosno.pl