Portal ma 28,677,074 unikalnych wizyt

29/05/2010 12:37
Cenne 3 punkty, styl mało ważny

Ważne trzy punkty zdobyli dziś w rozgrywanym w samo południe meczu piłkarze Wisły. Po słabym aczkolwiek emocjonującym meczu pełnym bramek pokonali oni zespół Wisłoki Dębica, czym skazali dębiczan na spadek do IV ligi. Jednak wynik 4:2 jest rezultatem mylącym, bowiem goście dopóki starczyło im sił grali bardzo ambitnie i nie pozwalali na zbyt wiele podopiecznym Jacka Fiedenia.

Fotoreportaż ze spotkania (fot. Marian)

Już kilka minut przed początkiem meczu, kibice Wisły dostrzegli, że wiślacy w starciu z Wisłoką wystąpią bez trzech podstawowych do tej pory zawodników. Z powodu urazów na boisku nie mogli pojawić się Łukasz Giza i Nazar Litun, a za żółte kartki pauzował Mateusz Gawrysiak.

Najskuteczniejszego strzelca III ligi w ataku zastąpić mieli Wojciech Kępka i grający pierwszy raz w wyjściowej jedenastce Patryk Krupa.
Wiślacy bardzo szybko chcieli objąć prowadzenie w tym meczu. Już w 4 minucie na ładną akcję zdecydował się Patryk Krupa, jednak wypuścił sobie zbyt mocno piłkę i mimo, że próbował skierować ją do bramki rozpaczliwym wślizgiem uderzył ją zbyt lekko i futbolówkę z linii bramkowej wybili obrońcy z Dębicy. Później składnych akcji w wykonaniu obu zespołów było jak na lekarstwo. Być może wpływ na to miało słońce, które w racji południa bardzo mocno padało na zawodników i najzwyczajniej w świcie sprzyjało opalaniu a nie grze w piłkę nożną.

Na kolejną bramkową szansę którejś z drużyn czekaliśmy do 20 minuty, kiedy to ładnie w polu karnym znalazł się Konrad Nowak. Jednak uderzenie napastnika Dumy Powiśla zablokowali obrońcy Wisłoki. Kondi z dobrej strony pokazał się jeszcze 10 minut później, kiedy znowu indywidualną akcją próbował zaskoczyć graczy gości. Tym razem jednak z dobrej strony pokazał się Bartłomiej Dydo, który bez problemu złapał piłkę po uderzeniu zawodnika z Puław. Goście, którzy w Zwoleniu pojawili się w 15 osobowym składzie czekali wyraźnie na kontry, z racji tego pierwsze uderzenie na bramkę Kamila Beszczyńskiego oddali w 40 minucie spotkania. Na tym skończyły się emocje i obie ekipy mogły udać się na 15 minutowy odpoczynek.

W przerwie Zarząd Wisły na czele z prezesem Andrzejem Śliwą przekazał przedstawicielom Wilków cały dochód z dzisiejszego spotkania. Wyniósł on dokładnie 1173 złote. Chwilę później wzruszeni przedstawiciele klubu z Wilkowa podziękowali wszystkim zgromadzonym przy Parkowej i rozpoczęła się druga połowa spotkania.

Drugą część gry lepiej rozpoczęli wiślacy. Już w 48 minucie spotkania gospodarze objęli prowadzenie. Z lewej strony boiska na centrę zdecydował się Michał Chwiszczuk, piłka trafiła do Patryka Krupy, który zdecydował się na uderzenie. Po drodze lot futbolówki zmienił Wojciech Kępka i Parkowa oszalała. Jednak radość kibiców Wisły nie trwała długo. W 55 minucie dębiczanie po pierwszym i jedynym rzucie rożnym wyrównali. Szczęśliwym strzelcem okazał się Damian Pyskaty, który wykorzystał zawahanie puławskiej obrony i strzałem głową pokonał, Beszczyńskiego. 11 minut później Duma Powiśla przegrywała już 2:1. Tym razem goście przeprowadzili jedną z nielicznych kontr, kolejny raz zaspała puławska obrona i Kamilowi Ziębie nie pozostało nic jak skierować piłkę do siatki, obok bezradnego bramkarza Wisły. Nie trudno wyobrazić sobie szał radości na ławce Wisłoki i konsternację na trybunach przy Parkowej.

Wiślacy jednak postanowili pokazać wszystkim w Zwoleniu, że, mimo że im nie idzie to potrafią walczyć. W 73 minucie kolejna dobra centra Chwiszczuka w pole karne i kapitan Wisły Rafał Dryk daje wyrównanie. Dwie minuty później podopieczni Jacka Fiedenia już prowadzili zza pola karnego zdecydował się strzelać Piotr Mokiejewski i piłka wylądowała w bramce Bartłomieja Dydy. Trzeba jednak przyznać, że w końcowych minutach spotkania gracze Wisłoki ewidentnie opadli już z sił, bowiem na boisku zrobiło się zdecydowanie więcej miejsca i przyjezdni pozwalali na więcej graczom Wisły. Wygraną i 3 punkty przypieczętował już w drugiej minucie doliczonego czasu gry Konrad Nowak, który po dograniu z rzutu rożnego głową skierował piłkę do siatki. Chwilę później sędzia Wnuk zakończył spotkanie a na boisku oglądać mogliśmy kółeczko tańczących wiślaków. W zabawie graczy Dumy Powiśla wzięli udział także kibice z pobliskiego Gołębia, którzy udawali się do Kielc na spotkanie kadry i postanowili odwiedzić obiekt przy Parkowej. Dzięki czemu po okolicy niosło się chóralne Wisła.
Mimo wygranej i trzech bardzo cennych punktów nie należy zapominać, że w starciu z Wisłoką wiślacy zagrali słabo. Wiele było niepotrzebnych strat piłki a puławska obrona nie stanowiła kolejny raz monolitu, o czym świadczą dwie stracone bramki z drużyną, która ma jeden z najsłabszych ataków w III lidze. Na szczęście jednak 3 punkty zdobyła Wisła, dzięki czemu jesteśmy już prawie pewni utrzymania w lidze.

Wisła Puławy: Wisłoka Dębica 4:2 ( 0:0)