Portal ma 28,679,844 unikalnych wizyt

14/08/2010 15:55
Wisła na kolanach w meczu z Siarką
Nie tak wyobrażali sobie początek sezonu kibice w Puławach. Dziś w Tarnobrzegu puławska Wisła po meczu pełnym prostych błędów została wręcz rozbita przez zespół Siarki 4:1. Obiektywnie mówiąc wynik jest za wysoki, gospodarze także nie grali nadzwyczajnego spotkania. Mieli jednak zdecydowanie lepszą skuteczność, która jak wiemy w piłce liczy się najbardziej.
W pierwszych minutach rozgrywanego w ponad 30 stopniowym upale spotkania działo się niewiele. Raz jedna bądź druga drużyna próbowały przeprowadzać jakieś akcje, ale zazwyczaj wszystkie próby kończyły się na skutecznych interwencjach bramkarzy obu ekip. Mocniej wiślickie serca zabiły w 6 minucie, kiedy to z prawej strony w pole karne Piotra Stachurskiego dośrodkował Jacek Rożek. a z kilku metrów wolejem uderzył Kwieciński. Jednak uderzenie pomocnika Siarki w bardzo ładnym stylu obronił debiutujący w Wiśle Piotr Stachurski. Jednak było to poważne ostrzeżenie dla puławian, którzy poruszali się bardzo ospale po płycie boiska przy al. Niepodległości. Pierwszą groźną akcję puławian zanotowaliśmy w 12 minucie, kiedy to na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Sebastian Orzędowski. Były pomocnik Avii uderzył mocno, ale piłka o metr minęła słupek bramki Łukasza Ćwiczaka. W 15 minucie kolejną kontrę przeprowadzili gospodarze. Tym razem prawą stroną szarżował Kwieciński i Kursa zmuszony był wybić futbolówkę na rzut rożny. To co wydarzyło się 120 sekund później można nazwać kuriozum, bowiem Bartosz Madera zdobył gola bezpośrednio z rzutu rożnego. Wielki błąd popełnił w tej sytuacji Piotr Stachurski, który minął się z piłką a ta wpadła mu za kołnierz. W 24 minucie gospodarze prowadzili już 2:0. I co ciekawe po drugim rzucie rożnym, tym razem Madeja precyzyjnie dograł piłkę Jackowi Rożkowi, któremu nie pozostało nic innego jak z 5 metrów skierować ją do bramki Wisły. Podopieczni Mariusza Sawy bardzo szybko mogli zdobyć bramkę kontaktową. W 27 minucie na solową akcję zdecydował się Łukasz Giza, wyszedł sam na sam ze Ćwiczakiem i zamiast skierować piłkę do siatki posłał ją metr od poprzeczki bramki gospodarzy. 7 minut później znowu z dobrej strony pokazał się Giza, ale tym razem został zahaczony przez jednego z graczy Siarki i Rafał Krężałek podyktował rzut wolny, który wykonał sam poszkodowany. Jednak uderzenie napastnika Dumy Powiśla bez problemu złapał Łukasz Ćwiczak. Do końca tej odsłony meczu jeszcze raz groźnie zaatakowali gospodarze. W 35 minucie po ładnej akcji na uderzenie z 10 metrów zdecydował się Madeja, ale tym razem przegrał pojedynek ze Stachurskim. Później obie ekipy czekały tylko na końcowy gwizdek arbitra z Krosna a groźnych akcji było jak na lekarstwo.
W przerwie licznie przybyli kibice z Puław zastanawiali się co może zrobić trener Mariusz Sawa aby odmienić styl gry Wisły. Młody szkoleniowiec dokonał dwóch zmian zdjął Macieja Wójtowicza i Łukasza Misztala a na ich miejsce wprowadził Rafała Dryka i Karola Kiedrzynka, dzięki czemu poławianie grali w drugiej części gry aż trzema napastnikami. Niestety przyniosło to fatalne skutki.
Od początku drugiej połowy meczu do kolejnych ataków ruszyli Siarkowcy. W 49 minucie gospodarze zamknęli wiślaków w swoim polu karnym wykonując aż 3 rzuty rożne, jednak tym razem puławska obrona spisała się lepiej i nie dała się zaskoczyć. Kolejny błąd defensywa Wisły popełniła w 51 minucie, kiedy to Jakubowski dośrodkował z lewej strony na głowę Tomasza Walata, ten strzałem w długi róg nie dał szans Stachurskiemu. W tym momencie stało się jasne, że poławianie tego meczu nie wygrają. Mimo tego wiślacy starali się stworzyć okazję na bramkę honorową. W 57 minucie nożycami uderzał Michał Budzyński, ale piłka jak zaczarowana znowu minęła bramkę gospodarzy. W 65 minucie z rzutu wolnego próbował Nowak ale jak w przypadku Budzyńskiego piłka minęła bramkę Siarki. A gospodarze niesieni dopingiem jeszcze jeden jeszcze jeden raz co raz przeprowadzali groźne kontry. W 75 minucie podopieczni Adama Mażysza powinni prowadzić 4:0. Sam na sam ze Stachurskim znalazł się Mazurkiewicz, pierwsze uderzenie napastnika z Tarnobrzega obronił młody wiślak a dobitka wylądowała w bocznej siatce. Wiślacy honorową bramkę zdobyli w 80 minucie spotkania. Z rzutu rożnego dogrywał piłkę Michał Chwiszczuk a Rafałowi Drykowi nie pozostało nic innego jak skierować futbolówkę do siatki. Dwie minuty później gospodarze prowadzili znowu trzema bramkami. Kapitalnie z przed pola karnego uderzył Tomasz Walat a piłka wylądowała w okienku bramki Wisły. W ostatnich minutach spotkania dużo ożywienia w poczynania Wisły wniósł debiutujący w III lidze Mateusz Kamola. W 87 minucie po jego uderzeniu piłkę ręką zatrzymał jeden z tarnobrzeżan, ale sędzia Krężałek nakazał grać dalej. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i to Siarka mogła cieszyć się z udanego początku ligi. A wiślacy szybko opuścili płytę boiska i udali się do szatni.
Na pewno nie tak wyobrażali sobie wszyscy kibice początek sezonu w wykonaniu Wisły. Wiślacy zagrali dziś słabo i popełniali wiele błędów. Szczególnie dużo przytrafiało im się ich w obronie, która dopuszczała do wielu groźnych sytuacji pod bramką Piotra Stachurskiego. Na pewno dzisiejszy mecz będzie znakomitym materiałem poglądowym dla trenera Sawy ,aby pokazać jak grać nie należy. Miejmy nadzieję, że młody i ambitny szkoleniowiec szybko wyciągnie wnioski i Mielcu zobaczymy inny lepiej grający zespół Wisły.

Siarka Tarnobrzeg: Wisła Puławy 4:1 ( 2:0)