Portal ma 28,671,391 unikalnych wizyt

05/09/2010 15:03
Kolejna wygrana Dumy Powiśla
Bardzo dobre spotkanie rozegrali dziś piłkarze puławskiej Wisły. W Tomaszowie pokonali oni zespół miejscowej Tomasovii 2:0. Bramki dla Dumy Powiśla strzelali w 36 minucie Łukasz Giza a w 75 wprowadzony po przerwie Konrad Nowak.
Od samego początku rozgrywanego w ciężkich warunkach atmosferycznych spotkaniu wiślacy przeważali. W 30 minucie na uderzenie z rzutu wolnego z 18 metrów zdecydował się Łukasz Misztal, ale jego uderzenie sparował bramkarz gospodarzy. 5 minut później wiślacy za sprawą Łukasza Gizy objęli prowadzenie. Napastnik Dumy Powiśla wykorzystał kiks jednego z obrońców Tomasovii i bez problemu pokonał bramkarza gospodarzy.

Po zmianie stron wiślacy cofnęli się i czekali na kontry. W 75 minucie jedna z wrzutek do Konrada Nowaka zakończyła się bramką. Do końcowego gwizdka Roberta Podleckiego wynik spotkania nie uległ już zmianie i 3 cenne punkty pojechały do Puław. Cieszy dobra postawa wiślaków, którzy zagrali bardzo ambitnie z sercem i udowodnili, że zasługują na finansową pomoc sponsorów.

Tomasovia Tomaszów Lubelski: Wisła Puławy 0:2 ( 0:1)
Tomasovia: Waśkiewicz - Raczkiewicz, Banaś, Myszkowski (65 Baran), Chwała - Stefanik, Zatorski ( 76 Sioma), Skiba - Wawryca (69 Żurawski), Pacholarz, Kusiak (63 Słotwiński)
Wisła Stachurski-Budzyński-Bednaruk-Kursa-Misztal-Chwiszczuk ( 83 Kamola)-Orzędowski-Mokiejewski-Wójtowicz( 73 Giziński)-Dryk ( 46 Nowak)-Giza ( 88 Kowalski)
Żółte kartki Skiba ( Tomasovia)
Widzów 400
Sędziował Robert Podlecki ( Lublin)

Statystyki zawodników

Zbigniew Kuczyński (Tomasovia)

- Ten mecz to szereg błędów w naszym wykonaniu. Nie ma co ukrywać, że mam problem w defensywie. Szukam optymalnego zestawienia obrony, ale ciągle przydarzają się nam indywidualne wpadki. Na pewno nie włożyliśmy też w ten mecz odpowiedniej ilości zaangażowania i energii. Nawet mieliśmy swoje sytuacje, ale nie mogliśmy ani jednej wykorzystać. Nie wiem dlaczego moja drużyna zagrała poniżej swoich możliwości. Może wpływ miały te pogłoski o problemach Wisły ze sponsorem?

Mariusz Sawa (Wisła Puławy)

- Ciągle gramy swoje i to po raz kolejny zdało egzamin. Mówiłem już po meczu w Sanoku, że pokazaliśmy się z dobrej strony i pechowo nie wywalczyliśmy trzech punktów. Teraz, w Tomaszowie Lubelskim było lepiej. Spokojnie czekaliśmy na swoje sytuacje i w końcu się doczekaliśmy. Prowadziliśmy po pierwszej połowie 1:0, ale znacznie szybciej powinniśmy przesądzić o końcowym wyniku. Czy martwimy się pogłoskami o sponsorze? Ja się tym nie przejmuję, bardziej chłopaki. Ale jak widać nie przeszkodziło nam to w wygranej.