Portal ma 28,660,566 unikalnych wizyt

12/09/2010 14:51
Wróciło stare - czyli 3 punkty zostają w Chełmie
Nie udało się podtrzymać dobrej wyjazdowej serii wygranych meczy Wisły Puławy. Dziś podopieczni Mariusza Sawy przegrali w Chełmie z miejscową Chełmianką aż 4:2.
Początek rozgrywanego w idealnych warunkach atmosferycznych meczu nie wskazywał, że wiślacy dziś przegrają.

Zapis relacji live w STUDIO WISŁA
Gra toczyła się głównie w środku pola a więcej z gry miała Wisła. W 10 minucie wiślacy stworzyli sobie pierwszą okazję bramkową, jednak piłki zagranej wprost od bramkarza nie opanował Łukasz Giza. Chełmianie odgryźli się w 16 minucie, kiedy to na piękne i zaskakujące uderzenie z 20 metrów zdecydował się Krzysztof Kajman. Na szczęście piłka po uderzeniu pomocnika gospodarzy o metr minęła bramkę w której stał Piotr Stachurski.

Ładnego strzału Fajmanowi pozazdrościł kilka minut później Maciej Wójtowicz, który także z dystansu próbował zdobyć gola. Jednak uderzenie pomocnika Dumy Powiśla poszybowało nad poprzeczką bramki Sebastiana Ciołka. Ten sam zawodnik w 33 minucie spotkania minął jak tyczki slalomowe aż 3 obrońców z Chełma, niestety na nieszczęście młodego wiślaka boisko okazało się zbyt krótkie i grę od bramki wznowił bramkarz z Chełma. Trzy minuty później kolejny raz z dobrej strony pokazali się wiślacy. Tym razem z dystansu strzelał Piotr Mokiejewski. Jednak uczynił to zbyt lekko i Ciołek nie miał problemów ze złapaniem piłki. Chełmianie kolejny raz zaatakowali dopiero w 41 minucie. Jednak ich atak był zabójczy, bowiem testowany niegdyś w Puławach Piotr Wójcie dostał dokładne podanie od Sławomira Tatysiaka i po solowej akcji skierował piłkę do siatki obok bezradnego Stachurskiego. Wiślacy bardzo szybko mogli wyrównać. W 43 minucie na akcję prawą stroną zdecydował się Konrad Nowak, który strzelił w pole karne, na dobitkę strzału zdecydował się Łukasz Giza. Napastnik Wisły zrobił to jednak na tyle nie szczęśliwe, że zwolnił piłkę a turlającą się futbolówkę z linii bramkowej wybił Mateusz Krzyżak. Kilka minut po tym spotkaniu sędzia Chmiel zakończył pierwszą część gry.

W przerwie licznie przybyli na ten mecz kibice z Puław zastanawiali się jaki przebieg będzie miała druga część gry. Większość obserwatorów obstawiała wygraną Dumy Powiśla 3:1. Jak błędne było to nastawienie niech świadczy początek drugiej połowy. W 48 minucie puławianie przegrywali już 2:0. Z rzutu wolnego z prawej strony dośrodkował Tatysiak a znajdujący się w polu karnym Kamil Drob głową skierował ją do siatki bezradnego Piotra Stachurskiego. 2 minuty później Wisła przegrywała już tylko 2:1. Strzelcem kontaktowego gola był Piotr Mokiejewski, który wykorzystał dobre dogranie z lewej strony Łukasza Gizy. Gdy wydawało się, że puławianie będą mogli szybko wyrównać gospodarze przeprowadzili kolejną zabójczą kontrę. Kolejne dośrodkowanie w wiślickie pole karne, i kolejny raz głową uderzał Drob. Bardzo podkręcona piłka leciała bardzo długo i wpadła za kołnierz Piotrowi Stachurskiemu. Po tej bramce chyba nawet najwierniejsi kibice Wisły nie wierzyli w korzystny wynik, podobnie jak wiślacy, którzy jeśli już atakowali to robili to bardzo anemicznie. W 68 minucie głową uderzał piłkę Giza, ale uderzenie było bardzo lekkie i Sebastian Cionek nie miał problemów z jego złapaniem. Gospodarze prowadząc 3:1 spokojnie czekali na kontry. W 80 minucie Dawid Wieczorek popisał się pięknym uderzeniem z 20 metrów, ale Piotr Stachurski pięknie przerzucił piłkę nad poprzeczką bramki. Jednam motywowani głośnym dopingiem kibiców i swojego prezesa, który wręcz szalał na trybunach i kabinie spikera chełmianie nie rezygnowali z dobicia wiślaków. Ta sztuka udała im się s 85 minucie spotkania, kiedy po katastrofalnym błędzie Stachurskiego, który wypuścił piłkę z rąk po lekkiej centrze wprowadzony chwilę wcześniej Kazimierz Bala strzelił swoją pierwszą bramkę w III lidze. Swoją radość zawodnik Chełmianki okupił żółtą kartka, bowiem tak cieszył się z gola, że zdjął koszulkę. Ostatnie minuty to czekanie na końcowy gwizdek sędziego Chmiela. Mimo to wiślacy dzięki pomocy bramkarza Chełmianki Ciołka strzelili drugiego gola. W drugiej minucie doliczonego czasu gry, Łukasz Misztal dobrze uderzał z rzutu wolnego bramkarz gospodarzy wypluł przed siebie piłkę a dopadł do niej Konrad Nowak i z bliska skierował piłkę do siatki. Jednak na gonienie rywali było już, za późno bowiem kilka minut chwil później na obiekcie w Chełmie zabrzmiał końcowy gwizdek sędziego Sławomira Chmiela. Trudno opisać radość jaka panował w obozie Chełmianki. Po stadionie długo niosło się chóralne Chełmianka. Długo też trwała radość kibiców, którzy swoich ulubieńców nagrodzili gromkimi oklaskami. A kibice z Puław szybko opuścili nieszczęśliwy dziś dla nas obiekt przy Szwoleżerów i udali się w drogę do domów. Szkoda, że kolejny raz gracze Dumy Powiśla nie mogli liczyć na zorganizowany doping w wykonaniu swoich fanów, a Ci którzy udali się do Chełma mogli tylko słyszeć po co wy gracie jak wy kibiców nie macie.

Wiślacy przez pierwszą połowę byli zdecydowanie lepsi. Niestety to chełmianie zagrali skuteczniej i dojrzalej i cenne 3 punkty zamiast trafić do Puław zostały w Chełmie.

Chełmianka Chełm: Wisła Puławy 4:2 ( 1:0)
Wójcik 41, Drob 48, 54, Bala 85 - Mokiejewski 50, Nowak 90+2
Chełmianka
Ciołek, Słomka( 15 Słomka),Grzywna,Kogut, Krzyżak, Drob, Kasperek ( 64 Wieczorek), Tatysiak, Kiejda( 74 Bala), Wójcik, Zdunek ( 61 Gromba)
WisłaStachurski,Budzyński( 57 Gawrysiak), Bednaruk, Kursa, Misztal, Orzędowski,Mokiejewski, Wójtowicz ( 46 Giziński),Nowak, Dryk( 57 Kamola), Giza ( 73 Kiedrzynek)
Żółte kartki Bala ( Chełmianka), Giziński ( Wisła)
Widzów 600
Sędziował Sławomir Chmiel ( Rzeszów)

Mariusz Sawa (Wisła Puławy)
- Nie ma o czym mówić moi piłkarze wyszli na boisko z przekonaniem jacy to jesteśmy świetni i , że mecz się sam wygra. Następna sprawa to nie mieliśmy dzisiaj bramkarza - katastrofalna gra Piotrka Stachurskiego i na koniec zabrakło konsekwencji i realizacji założeń taktycznych uczulałem szczególnie na dobre rozegranie Sławomira Tatysiaka, który dzisiaj dzielił i rządził (przyp. red.).Praktycznie nic nie zostało zrealizowane.