Portal ma 28,682,431 unikalnych wizyt

14/09/2010 14:01
Złoty gol Gawrysiaka czyli 3 punkty jadą do Puław
Bardzo cenne trzy punkty z trudnego terenu w Łęcznej przywieźli dzisiaj do Puław piłkarze puławskiej Wisły. Po bardzo zaciętym spotkaniu podopieczni Mariusza Sawy pokonali rezerwy miejscowego Górnika 1:0. Złotego gola w 41 minucie zdobył Mateusz Gawrysiak, który dobił swój strzał z rzutu karnego.

ZAPIS RELACJI LIVE W STUDIO WISŁA
Zgodnie z oczekiwaniami Mariusz Sawa w Łęcznej wystawił bardzo eksperymentalny skład Dumy Powiśla. Na ławce rezerwowych usiedli bramkarz Piotr Stachurski, Rafał Dryk, Sebastian Orzędowski czy dwaj podstawowi dotąd napastnicy Łukasz Giza i Konrad Nowak. Poza kadrą meczową znaleźli się między innymi Michał Budzyński i Rafał Kursa. Tak więc licznie przybyli do Łęcznej kibice Wisły z niepokojem oczekiwali początku meczu, tym bardziej, że w rezerwach Górnika wystąpiło kilku zawodników z kadry I ligowca w tym gwiazda litewskiej młodzieżówki Evinas Zauguraskas. Jednak obecność utalentowanego Litwina nie pomogła podopiecznym Mirosława Kosowskiego w odniesieniu wygranej.

Wiślacy rozpoczęli spotkanie bardzo zmotywowani. Już w 4 minucie na uderzenie z około 20 metrów zdecydował się Mateusz Kamola, jednak uderzenie napastnika z Puław poszybowało metr od bramki w której stał Jakub Giertl. Gospodarze pierwszą groźną akcję przeprowadzili w 10 minucie gry, kiedy na strzał zza pola karnego zdecydował się Jacek Tymosiak. Jednak uderzenie młodego obrońcy Górnika było niecelne i Kamil Beszczyński mógł odetchnąć z ulgą. Kilka minut później czujność bramkarza gospodarzy sprawdził Kiedrzynek, ale uderzenie młodego wychowanka Motoru było zbyt lekkie i nie sprawiło żadnych problemów Giertlowi. Najgroźniej pod bramką Kamila Leszczyńskiego zrobiło się w 29 minucie spotkania, kiedy to po wrzutce z rzutu rożnego Krystiana Michalaka głową strzelał Grzegorz Szamanek. Na szczęście dla puławian piłka po uderzeniu byłego króla strzelców III ligi uderzyła w poprzeczkę i wyszła w pole gry. W 37 minucie spotkania wydawało się, że jeden z obrońców Górnika zagrał w polu karnym piłkę ręką, ale sędzia Mariusz Śledź nakazał grać dalej. Jednak 3 minuty później arbiter z Białej Podlaskiej nie miał już wątpliwości. W pole karne piłkę zagrywał Mateusz Kamola, piłka trafiła w rękę leżącego obrońcy Górnika a sędziemu Śledziowi nie pozostało nic innego jak wskazać na punkt oddalony o 11 metrów od bramki Jakuba Giertla. Do piłki podszedł były zawodnik łęczyńskiego klubu Mateusz Gawrysiak. Zamiary pomocnika Wisły przeczytał jednak bramkarz Górnika, który odbił piłkę w bok, jednak nie był w stanie jej złapać co wykorzystał Gawrysiak i spokojnie z ostrego skierował piłkę do bramki Górnika. Trudno opisać radość jaka zapanowała na trybunach pięknego stadionu w Łęcznej.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od mocnego uderzenia Wiślaków. W 47 minucie po bardzo ładnej akcji sam na sam z Jakubem Giertlem znalazł się Karol Kiedrzynek, jednak bramkarz gospodarzy zachował się znakomicie i sparował uderzenie młodego wiślaka na rzut rożny. Jednak kolejne minuty to popisowa gra Dumy Powiśla, która zamknęła rezerwistów na ich połowie i nie pozwalała na groźne akcje gospodarzom. Od 53 minuty gry puławianom grało się łatwiej bowiem za drugą żółtą kartkę po faulu na Macieju Wójtowiczu z boiska wyleciał Jacek Tymosiak. Łęcznianie mimo, ze grali w 10 nie rezygnowali z wyrówania. W 61 minucie na uderzenie zdecydował się Szamanek ale jego uderzenie poszybowało obok bramki Kamila Leszczyńskiego. Chwilę później z wolnego uderzał Zagurskas, ale uderzenie pewnie złapał bramkarz Wisły. W 76 minucie gry na solową akcję zdecydował się wprowadzony wcześniej Konrad Nowak, ale napastnik z Puław zamiast strzelać zdecydował się dryblować i zagrożenie ze spokojem zażegnali obrońcy Górnika. W 86 minucie spotkania kolejny raz mocniej zabiły serca kibiców Dumy Powiśla, bowiem na uderzenie zdecydował się Michalak, ale i w tym przypadku uderzenie pomocnika z Łęcznej okazało się niecelne. Ostatnie minuty to rozpaczliwa walka Wisły o 3 punkty. Wiślacy robili wszystko, aby nie powtórzyły się feralne minuty z poprzedniego sezonu, kiedy to w ostatnich minutach meczu uciekały im cenne punkty. Ostatni strzał meczu już w 3 minucie doliczonego czasu gry oddał wychowanek Chełmianki Chełm Damian Flis, jednak zrobił to zbyt lekko i Kamil Beszczyński nie miał problemów ze złapaniem piłki. Kilka chwil później, które dla kibiców z Puław dłużyły się niemiłosiernie sędzia Śledź zakończył to spotkanie. Po końcowym gwizdku nasi piłkarze długo tańczyli i śpiewali na środku boiska ciesząc się z zasłużonych 3 punktów. Swojego zadowolenia nie ukrywali także kibice, którzy nagrodzili schodzących do szatni Wiślaków gromkimi brawami.

Cieszy, że podopieczni Mariusza Sawy w przebudowanym składzie i po słabym meczu w Chełmie potrafili przełamać się i wygrać na boisku gdzie każdemu zespołowi bardzo ciężko o jakiekolwiek punkty. Cieszy także ambitna gra wszystkich zawodników, dzięki czemu Wiślacy mają w tabeli kolejne cenne 3 punkty. Teraz piłkarzy Wisły czeka kilka dni wolnego, bowiem kolejne spotkanie dopiero w niedzielę w Świdniku z miejscową Avią.

Górnik II Łęczna: Wisła Puławy 0:1 ( 0:1)