Wisła Puławy - Opolanin Opole Lubelskie 1:0 (0:0)
Abramczyk 71'

Wisła: Owczarzak - Pszczoła, Mróz, Komorek, Skrzypczyński, Abrmaczyk, Wiśniosz (60' Niedziałek), Kamiński, Mirosław, Sikora (80' Skrzypczyński), Dryk (85' Makarewicz)

Opolanin: Jakóbczyk, T.Kozak, Górniak, Woliński, Solis, Fliszkiewicz (65 Bandosz), Saja, R. Kozak (70' Kosowski), Krajewski, Wesołowski, Kasperski

Bardzo emocjonujące lecz stojące na słabym poziomie widowisko obejrzeli licznie zgromadzeni kibice w Puławach. Po 90 minutach lepsza okazała się Wisła wygyrywając 1:0. Złotą bramkę dla naszej drużyny zdobył Mariusz Abramczyk.
Przed rozpoczęciem meczu wszyscy zastanwaiali się jak zagra Opolanin, który przed sezonem uznawany był za jednego z faworytów do awansu do 4 ligi. Jednak w tym meczu zespól gości zagrał bardzo asekuracyjnie i raczej nie potwierdził tych prognoz.
Mecz rozpoczęli wiślacy. Chcieli oni jak najszybciej strzelić bramkę jak w meczu z Turem. Niestety tym razem się nie udało i w szeregi naszego zespołu wkradła się niepotrzebna nerwowość. Wiślacy próbowali grać skrzydłami ale niestety ta gra nie przynosiła efektu. Dosrodkowania były albo za mocne albo dobrze wyłapywał je bramkarz gości. W 20 minucie spotkania stadion wybuchł radościa gdyz pilkę do siatki skierował Robert Mirosław ale niestety radość okazała się przed wczesna gdyż arbiter główny uznał,że nasz pomocnik pomagał sobie ręką przy przyjęciu piłki.oście ograniczali się tylko do nielicznych wypadów na naszą połowę ale z tymi akcjami bardzo dobrze radzilił sobie Adam Mróz, który dwa razy uratował nasz zespół od wyjścia sam na sam napstnika gości z Owczarzakiem. W 30 minucie opolanie byli bardzo blisko uzyskania karnego ale mimo prostestów gości sędzia nie słusznie nie zdecydował się wskazać na wpano. W tej połowie nie wydarzyło się nic więcej godnego uwagi i w takicj nienajlepszych humorach na przerwę udali się zawodnicy i kibice.
W przerwie wyfdarzyły się dwie rzeczy. Pierwszą jest dziwne ogłoszenie klubu, który od następnego meczu będzie wymagał od przychodzących kibiców dowodów tożsamości. Drugim dziwnym posunięciem jest zakaz wejścia młodziezy do lat 14 samemu na stadion. Wszystkie te obostrzenia spodowodowane sa względami bezpieczeństwa. W przerwie nad puławskim stadionem zabłysły pierwszy raz od 4 lat jupitery, i cała II połowa była rozgrywana juz w ich blasku.
Moze swiatła podziałały mobilizująco na graczy Wisły, ktorzy zaczęli grać zwawiej nostop goszcząc pod bramką Opolanina. Od 60 minuty na boisku zrobiło się luzniej gdyz za głupi faul boisko musiał opuścić Krzysztof Kasperski. Od tego momentu zaznaczyła się jeszcze więskza przewaga Wisły. Nasi gracze próbowali grać raz z jeden albo drugiej strony ale to do 71 minuty nie przynosiło efektu. Wtedy to Wisła wykonywała rzut rożny z lewej strony dośrodkowywał Piotr Kamiński w polu karnym gości zakotłowało się a najwiecej sprytu zachował Mariusz Abramczyk, który czubkiem buta umieścił pilke rozpoczliwie interewniujacego Jakóbczyka. Goście co prawda reklamoali ,że pilka nie przekroczyła całym obwodem lini bramkowej ale sędzia liniowy jasno pokazał,ze sie mylą. Wiślacy po strzelonej bramce cofnęli się i stracili Roberta Mirosława. Nasz zawodnik mając juz zóltą kartkę niepotrzebni faulował gracza z Opola przed polem karnym gości. Faulu był ewidentny i arbitrowi nie pozstało nic inego jak pokazać Siwemu czerwony kartonik. Od tego momentu gospodarze myśleni już tylko o obroni tego wyniku. Jednak w 87 minucie cały plan mógł paść w gruzach gdyby lepiej uderzył Mirosław Kosowski a potem gdyby Owczarzak ofiarnie nie rzucił się pod nogi po piłkę. Ostatnie doliczone minuty a było ich aż 4 ciagnęły się w nieskończoność. W końcu jednak sędzia gwizdnął po raz ostani a zawodnicy Wisły i cały sztab szkoleniowy mogli zatańczyć taniec radości. Po końcowym gwizdku śedziego bardzo łądnie zachowali się gracze gospodarzy, który podbiegli do sektora zajmowanego przez kibiców Wisły i Opolanina i podziękowali im za niesustanny doping.
Wygrana cieszy ale widać było, ze Wisła miała spore problemy z defenzywnie grajacym Opolaninem. W poczynaniach naszych graczy widać było niepotrzebą nerwowość i brak pomysłu na grę. Jedynym plusem tego meczu było niezłe wykonywanie rzutów róznych. Dzięki temu stalemu fragmentowi gry potrafiliśmy stwarzać zagrozenie pod bramką gości. Wygrana przyszła w bólach ale liczą sie kolejne 3 punkty dopisane do tabeli. Miejmy nadzieję, ze nasz zespół poprawi grę bo już w srodę czeka go kolejny mecz z trudnym rywalem, tym razem w Rykach z Auto- Mrozem. Na meczu obecna była grupa kibiców Wisły i Opolanina, która pierwszy raz od dłużego czasu pojawiła się na naszym stadionie i aktywnie dopingowała. Wielkie dzięki naszym przyjaciołom z Opola za dobry doping na meczu i stworzenie fajnej atmosfery.