Portal ma 28,658,836 unikalnych wizyt

09/10/2010 11:46
Błąd za błędem - porażka Wisły w Nowej Sarzynie
Nie udało się wygrać ważnego spotkania w Nowej Sarzynie. Po meczu błędów wiślacy ulegli miejscowej Unii 3:4, ale gdyby wykorzystali wszystkie swoje okazje bramkowe z Podkarpacia powinni wyjeżdżać bogatsi o 3 punkty.

Zapis relacji live w Studio Wisła
Spotkanie dla nas rozpoczęło się bardzo pechowo. Najpierw przedstawiciel naszej redakcji bardzo, który miał przeprowadzić relację live z Nowej Sarzyny miał problemy ze swoim sprzętem a chwilę po rozpoczęciu spotkania i błędzie puławskiej obrony Wisła przegrywała już 1:0. Błąd po podaniu Pawła Wtorka popełnił Kamil Kowalski, który źle obliczył lot piłki, futbolówka trafiła do Damiana Judy, który z dwóch metrów pokonał bezradnego Kamila Beszczyńskiego. Tak fatalny początek spotkania nie załamał wiślaków, którzy w kolejnych 30 minutach osiągnęli przewagę. Najpierw w boczną siatkę zza pola karnego uderzył Konrad Nowak a chwilę później unici o mały włos nie strzelili sobie gola samobójczego po dograniu w pole karne Piotra Mokiejewskiego Dariusz Bartnik sprawdził formę Konrada Napieralskiego. Test wypadł pomyśle dla bramkarza Unii, który wyciągnął się jak struna i wybił końcówkami palców zmierzającą do bramki piłkę. W 39 minucie licznie przybyli do Nowej Sarzyny kibice przeżyli szok. Katastrofalny błąd popełnił Kamil Beszczyński, który przy próbie wybicia trafił w Pawła Wtorka, któremu nie pozostało nic innego jak skierować ją do siatki. Mimo tego w 44 minucie wiślacy mogli strzelić bramkę kontaktową, jednak uderzenie Łukasza Gizy zamiast do bramki trafiło w słupek bramki Napieralskiego.

W drugiej połowie spotkania Mariusz Sawa zdecydował się na zmiany. W bramce zobaczyliśmy Piotra Stachurskiego a bezproduktywnego Karola Kiedrzyna zastąpił Łukasz Misztal. Mimo dwóch roszad to 2 48 minucie gola zdobyli gospodarze. Kamil Oślizło ładnie podał na wolne pole do Stanisława Bendarza, który nie miał problemów, aby pokonać nie rozgrzanego Piotra Stachurskiego.Takiego przebiegu spotkania nie spodziewali się najwięksi pesymiści. Mimo bardzo niekorzystnego wyniku wiślacy nie rezygnowali ze strzelenia gola. Swoje szansę mieli Sebastian Orzędowski w 60 minucie i chwilę później Konrad Nowak, jednak dobrze w obu sytuacjach zachował się Konrad Napieralski. Gospodarze decydujący cios zadali w 70 minucie, kiedy to kolejny raz z dobrej strony pokazał się Damian Juda, który po długim rogu pokonał Piotra Stachurskiego. Wydawało się, że przegrywając 4:0 wiślacy już się nie podniosą. Jednak puławianie zagrali bardzo ambitnie i w 71 Konrad Nowak wykorzystał błąd obrony Unii i z bliska skierował piłkę do siatki. Od tego momentu gracze Dumy Powiśla złapali wiatr w żagle. W 75 minucie podobny błąd jak Kamil Beszczyński w pierwszej połowie popełnił Konrad Napieralski, który podał piłkę w polu karnym wprost pod nogi Łukasza Gizy. Puławski napastnik nie zwykł marnować takich sytuacji i na świetlnej tablicy mieliśmy wynik 4:2. W 85 minucie gry dobrze uderzał Mateusz Gawrysiak, jednak uderzenie pomocnika Wisły poszybowało ponad bramką. Chwilę później bardzo dobrą sytuację miał Łukasz Misztal, który z kilku metrów uderzył wprost w bramkarza gospodarzy. Wiślacy nie rezygnowali do końca i już w doliczonym czasie gry zdobyli trzeciego gola. Jego autorem według wszystkich został Konrad Nowak, jednak piłka po centrze Nowaka z lewej strony odbiła się od nóg obrońców Unii i dopiero wpadła do siatki Napieralskiego. W ostatniej minucie spotkania ( sędzia doliczył aż 7 minut) w pole karne gospodarzy zawędrował nawet Piotr Stachurski, jednak Łukasz Misztal dograł piłkę niecelnie i nasz bramkarz nie miał okazji pokazać się w ofensywie. Chwilę później sędzia Andrzej Kucharski zakończył to spotkanie i to gospodarze mogli cieszyć się z trzech punktów. Trudno opisać jaka atmosfera panowała w naszej drużynie. Wszyscy zawodnicy z opuszczonymi głowami schodzili do szatni i chyba nadal nie mogli uwierzyć w to co się stało. Mimo, że więcej z gry miała Wisła i należał jej się przynajmniej remis z Nowej Sarzyny podopieczni Mariusza Sawy wracają bez punktów. Niestety na tym polega czasem piłka, że wygrywa drużyna skuteczniejsza nie lepiej grająca a skuteczniejszą ekipą była dziś drużyna z Nowej Sarzyny. Przed wiślakami ciężki tydzień. Na dniach ma zostać decyzja w sprawie dalszego sponsoringu ekipy przez ZA a potem w sobotę naszych zawodników czeka ciężkie spotkanie z Olendrem Sol.

Unia Nowa Sarzyna: Wisła Puławy 4:3 ( 2:0)
Juda (1' i 70'), Wtorek (39'), Bednarz (48') - Nowak (71' i 90+5'), Giza (74')
Unia: Napieralski - Micek (90. Kusy), Bartnik, Sałek, Łuczak, Oślizło, Federkiewicz, Juda, Wtorek (69. Kocur), Dąbek (60. Cichoń), Bednarz (89. Reptak) .

Wisła: Beszczyński (46. Stachurski) - Kowalski, Budzyński, Bednaruk, Kursa, Mokiejewski ( 55 Gawrysiak), Nowak, Orzędowski, Chwiszczuk ( 55 Wójtowicz), Giza, Kiedrzynek ( 46 Misztal)
Żółte kartki Federkiewicz ( Unia), Bednaruk ( Wisła)