Portal ma 28,654,332 unikalnych wizyt

16/10/2010 12:47
Mimo ciężkich czasów pazury pokazane
Szczęśliwym miejscem dla targanych kłopotami Wiślaków okazała się Poniatowa. Dziś podopieczni Mariusza Sawy w meczu gdzie byli absolutnymi faworytami nie zawiedli i pewnie pokonali Olender Sól 3:1. Zwycięzcami oprócz piłkarzy są także kibice, którzy licznie odwiedzili obiekt przy 11 Listopada i skutecznie pokazali, że zależy im na Dumie Powiśla.
Spotkanie rozpoczęło się aż z 10 minutowym opóźnieniem. Tym krokiem piłkarze puławskiej Wisły chcieli zaapelować do miasta, do sponsorów, że od kilku tygodniu znajdują się w katastrofalnej sytuacji finansowej i oczekują pomocy z zewnątrz. Miejmy nadzieję, że apel nie pozostanie bez echa i w końcu ktoś pomoże tak dobrze spisującej się drużynie w III ligowych rozgrywkach.

Gdy spotkanie się już zaczęło od samego początku zarysowała się przewaga puławian. Swoje szansę bramkowe mieli Michał Budzyński a kilka chwil później Maciej Wójtowicz, ale za każdym razem piłka mijała bramkę w której stał Tomasz Kozak. Mimo tego, że co chwila na bramkę Olendra sunął atak za atakiem licznie zgromadzeni kibice przy 11 Listopada nie mogli doczekać się gola. W 19 minucie spotkania wielu obserwatorów zaczęło przecierać uszy ze zdumienia. Pod stadionem Stali zaczęli gromadzić się kibice z młyna, którzy w liczbie około 30 udali się do klatki i rozpoczęli doping dla Dumy Powiśla, którego nie było na meczach Wisły od meczu z Sokołem Adamów jeszcze w czasach 4 ligi. Mimo, że z dopingiem Wiślakom nie udało się zdobyć w pierwszej odsłonie żadnej bramki. Mimo tego nikt nie tracił dobrych humorów licząc na poprawę wyniku w drugich 45 minutach.

Druga odsłona rozpoczęła się od dobrego uderzenia Michała Budzyńskiego, które minimalnie minęło bramkę Olendra. Przełomowym momentem spotkania wydarzeniem spotkania okazała się decyzja z 57 minuty, kiedy to na placu gry pojawił się Michał Chwiszczuk, który zmienił zmęczonego Piotra Mokiejewskiego. Chwilę później młody pomocnik Wisły idealnie dograł piłkę do Łukasza Gizy, któremu nie pozostało nic innego jak skierować ją do bramki Tomasza Kozaka. W 60 minucie powinno być 2:0, ale po dobrej wrzutce Macieja Wójtowicza i jeszcze lepszym uderzeniu Michała Budzyńskiego głową sędzia Piotr Burak odgwizdał pozycję spaloną i skończyło się na strachu dla przyjezdnych. Kolejną bramkową sytuację dla Dumy Powiśla oglądaliśmy w 65 minucie, kiedy to po dobrym dograniu Nowaka Giza minimalnie przestrzelił. W 73 minucie obiekt przy 11 Listopada kolejny raz wybuchnął radością. Na szarżę zdecydował się młody Maciej Wójtowicz, który wpadł w pole karne i bez problemów lekkim technicznym strzałem pokonał Kozaka. Wtedy stało się pewne, że Wisła zdobędzie kolejne 3 punkty. Kropkę nad I postawił w 82 minucie Konrad Nowak, który popisał się ładnym strzałem zza pola karnego i bramkarz Olendra zmuszony był trzeci raz wyjmować piłkę z siatki. Radości zawodników i kibiców nie zmąciła nawet bramka strzelona przez gości w 84 minucie, kiedy to Tomasz Alibnger minął trzech puławskich obrońców niczym tyczki slalomowe i z bliska pokonał Piotra Stachurskiego.

Do końcowego gwizdka Piotra Buraka wynik nie uległ już zmianie i kolejny już raz w sezonie Wiślacy mogli cieszyć się z trzech punktów. Co ważne w końcu mieli z kim się cieszyć, bowiem kibice spisali się bardzo dobrze przez całe spotkanie głośno dopingując Dumę Powiśla.

Cieszy, że w Poniatowej zgromadziło się prawie 200 kibiców Wisły, którzy pokazali, swój sprzeciw przeciwko decyzji Zakładów Azotowych skandując między innymi, Co wy robicie, Wy naszą Wisłę hańbicie ! Także dziękujemy wszystkim i już teraz zapraszamy wszystkich za 2 tygodnie do Poniatowej, tym razem na spotkanie ze Stalą.

Wisła Puławy: Olender Sol 3:1 ( 0:0)

Giza 58, Wójtowicz 73, Nowak 82 - Albinger 84

Wisła: Stachurski, Gawrysiak, Mróz, Kursa, Misztal, Budzyński (75 Kozieł), Mokiejewski (56 Chwiszczuk), Orzędowski, Wójtowicz (79 Gawda), Giza ( 73 Kamola), Nowak

Olender: Kozak, Ł.Kusiak, Bubiłek, Dobromilski, Kurzyna, Łukasik, Lalik (74 Blicharz), A.Kusiak, Blacha, Rataj, Alibinger

Żółte kartki Gawrysiak, Wójtowicz , Kamola ( Wisła), Dobromilski, Blicharz,(Olender)