Portal ma 28,634,488 unikalnych wizyt

23/10/2010 13:21
Kompleks Podlasia przełamany - 3 punkty jadą do Puław
Po długich 28 miesiącach oczekiwania kibice Wisły doczekali się w końcu wygranej z drużyną Podlasia Biała Podlaska. Dziś zawodnicy puławskiej drużyny po emocjonującym spotkaniu pokonali gospodarzy 4:2. Dzięki tej wygranej podopieczni Mariusza Sawy utrzymali kontakt punktowy z Siarką Tarnobrzeg i Stalą Sanok i nadal liczą się w grze o awans do II ligi.
Do dzisiejszego spotkania puławianie przystąpili osłabieni. W ich składzie zabrakło Łukasza Gizy, który pełnił funkcję kapitana zespołu. Jego miejsce w ataku Dumy Powiśla zajął Rafał Dryk i przyznać trzeba, że spisał się bardzo przyzwoicie.

Pierwsze minuty to bardzo spokojna gra obu ekip. Obie drużyny wzajemnie badały się a sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Wiślacy pierwszy raz poważnie zagrozili bramce strzeżonej przez Adama Wasiluka w 13 minucie, kiedy na uderzenie z 17 metrów z rzutu wolnego zdecydował się Łukasz Misztal. Popularny,, Kaśka" mimo, że uderzył bardzo mocno futbolówka poszybowała metr od bramki gospodarzy. Bialczanie groźnie zaatakowali w 21 minucie, kiedy to w polu karnym nożycami uderzał Michał Sobiczewski, jednak podobnie jak Misztal napastnik Podlasia uderzył wysoko nad bramką Piotra Stachurskiego. Kolejną ciekawą i groźną akcję kibice przy ulicy Piłsudskiego obejrzeli w 33 minucie, kiedy to dobrą centrą z lewej strony popisał się Michał Budzyński, który podał piłkę do Macieja Wójtowicza, jednak uderzenie młodego pomocnika Wisły minęło bramkę Wasiluka. Kolejna akcja w 36 minucie przyniosła radość zmarzniętym fanom z Puław. Posłana z głębi pola piłka minęła wszystkich w polu karnym i czubkiem buta sięgnął ją Michał Budzyński i skierował ją do siatki. Trudno opisać radość jaka zapanowała w obozie Wisły po tym golu. Przed przerwą gospodarze zagrozili Wiśle tylko raz, jednak z dobrej strony po centrze Damiana Guzka pokazał się Piotr Stachurski, który pewnie wypiąstkował piłkę w pole gry.

Druga połowa zaczęła się fantastycznie dla Wisły. W 47 minucie przyjezdni prowadzili już 2:0. Drugi raz z dobrej strony pokazał się Michał Budzyński, który wykorzystał błąd bialskiej obrony i technicznym lobem skierował piłkę do siatki. Podopieczni Dariusza Banaszuka bardzo szybko próbowali zdobyć bramkę honorową. W 51 minucie meczu bardzo ładnie głową uderzył Mateusz Woroniecki i wiślacy to, że nie stracili gola zawedzięczają bardzo dobrej postawie w bramce Piotra Stachurskiego. Kilka minut później wydawało się, że emocje w tym spotkaniu skończyły się bowiem w 60 minucie Duma Powiśla prowadziła już 3:0. Tym razem efektowną bombą z 30 metrów z rzutu wolnego popisał się Mateusz Gawrysiak i Adam Wasiluk mógł tylko wyjąć futbolówkę z siatki. Wydawało się, że kibice przy Piłsudskiego nie uświadczą już żadnych emocji tak więc część z nich wyszła już ze stadionu. Ci, którzy nie doczekali końcowego gwizdka na pewno będą sobie pluli w brodę, bowiem ostatnie 20 minut było bardzo emocjonujące. W 72 minucie kolejną szansę na dobicie rywali mieli wiślacy, za sprawą Macieja Wójtowicza, ale uderzenie młodego pomocnika poszybowało obok bramki Podlasia. Kolejne minuty należały jednak do gospodarzy. W 81 minucie z dobrej strony pokazał się Michał Sobiczewski, który wbiegł w pole karne i pewnym strzałem w okienko bramki Wisły pokonał Piotra Stachurskiego. Po tej bramce w zespół Podlasia wstąpiły nowe siły i w 84 minucie zdobyli oni bramkę kontaktową. Tym razem na solowy rajd zdecydował się Michał Magier i z bliska pokonał bramkarza Dumy Powiśla. Tak więc ostatnie minuty to kolejna nerwówka w wykonaniu puławskiej ekipy. Wiślacy skupili się na wybijaniu piłki ze swojego pola karnego i czekali na kontry. Taka taktyka przyniosła efekt w w 3 minucie doliczonego czasu gry, kiedy to wprowadzony chwilę wcześniej Mateusz Kamola posłał w bój Konrada Nowaka, który znalazł się oko w oku z Adamem Wasilukiem i pewnym strzałem skierował piłkę do bramki Podlasia. Na ławce Wisły zapanowała w tym momencie wielka radość, bowiem jasne stało się, że 3 punkty pojadą w końcu do Puław. Do końcowego gwizdka sędziego wynik nie uległ już zmianie i kilka minut później wiślacy mogli wznieść ręce w geście triumfu.

Po spotkaniu gospodarze mieli bardzo wiele pretensji do arbitra głównego Jacka Pawlaka, który ich zdaniem wypaczył wynik tego spotkania. Obiektywnie trzeba jednak stwierdzić, że arbiter z Chełma sędziował bardzo dobrze i na pewno w żadnym stopniu nie pomógł Wiśle o czym świadczy między innymi kontuzja stopy Michała Chwiszczuka, który opuścił boisko w 55 minucie. Ważne, że wygrana Wisły była zasłużona, przez praktycznie całe spotkanie to podopieczni Mariusza Sawy byli stroną przeważającą i oddającą więcej groźnych strzałów. Gdyby nie przestój w ostatnich minutach triumf Dumy Powiśla był by zdecydowanie wyższy, ale i tak naszym piłkarzom należą się wielkie brawa za walkę w tym spotkaniu.

Podlasie Biała Podlaska: Wisła Puławy 2:4 ( 0:1)