Portal ma 28,568,041 unikalnych wizyt

06/11/2010 14:00
Bardzo dobre zakończenie rundy - Wisła gromi w Przemyślu
W bardzo dobrych nastrojach wracali z dalekiego Przemyśla piłkarze puławskiej Wisły. Dziś na zakończenie rundy jesiennej III ligi, podopieczni Mariusza Sawy pokonali wysoko miejscową Polonię 4:1. Wygrana Dumie Powiśla dała przynajmniej do czwartku, kiedy zaległy mecz z Chełmianką rozegra Izolator Boguchwała pozycję lidera.

Zapis spotkania w STUDIO WISŁA
Piłkarze i sympatycy Wisły z wielką obawą podchodzili do spotkania w Przemyślu. Przemyska Barcelona jak nazywa się popularnie piłkarzy z Podkarpacia u siebie nie zwykli przegrywać, jedyną porażkę notując ze Stalą Sanok.

Od pierwszego gwizdka sędziego Tomasza Szewczyka z Dębicy stroną przeważającą byli zmobilizowani wiślacy. W 3 minucie na solową akcję prawą stroną popisał się Łukasz Giza, jednak podanie od Macieja Wójtowicza okazało się zbyt mocne i piłka wylądowała w rękach Łukasza Przybyszka. Chwilę później kolejny raz przed szansą zdobycia gola stanął Mateusz Gawrysiak, który wykonywał rzut wolny z 25 metrów od bramki Polonii. Uderzenie pomocnika Wisły, było bardzo mocne, ale piłka odbiła się tylko od muru i trafiła do Konrada Nowaka, który niestety nie był w stanie jej opanować. Przemyślanie pierwszy raz zaatakowali w 5 minucie gry, kiedy to po wrzutce z lewej strony od bramki Kamila Beszczyńskiego piłka trafiła do Waldemara Jarocha, który z 8 metrów sprawdził wytrzymałość poprzeczki na stadionie przy Sanockiej. Groźna sytuacja zmobilizowała wiślaków, bowiem już dwie minuty później przyjezdni prowadzili. Piękną solową akcją popisał się Łukasz Giza, który uderzył mocno z prawej strony a piłka radośnie zatrzepotała w siatce bramki Łukasza Przybyszka. Chwilę później powinno być już 2:0, po dobrej wrzutce Mateusza Gawrysiaka przed szansą strzelenia gola stanął Michał Budzyński, jednak sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej zawodnika Dumy Powiśla i przerwał akcję.

Kolejne minuty to kolejne próby puławian. W 16 minucie po kolejnym dobrym podaniu Macieja Wójtowicza przed szansą bramkową stanął Łukasz Giza, jednak w tym wypadku z dobrej strony pokazali się obrońcy przemyskiej Barcelony. Kilka minut później nieźle sędziujący arbiter z Dębicy nie zauważył ewidentnego zagrania ręką w polu karnym przez jednego z obrońców Polonii, za co słusznie otrzymał porcję gwizdów od skromnej grupki wiernych kibiców Wisły, którzy są ze swoją ekipą wszędzie. W 36 minucie kolejną szansę bramkową miała Wisła. Tym razem na uderzenie z rzutu wolnego z przed pola karnego zdecydował się Łukasz Giza, a piłka po strzale Gizy minimalnie minęła bramkę Przybyszka. Jednak co się odwlecze to nie uciecze, bowiem napastnik Wisły, który wyraźnie w końcówce rundy złapał dobrą formę zdobył swoją drugą bramkę. Już w doliczonym czasie gry rzut rożny z prawej strony boiska wykonywał Łukasz Misztal, piłka trafiła na głowę Gizy, który pięknym strzałem skierował ją do siatki Przybyszka. Chwilę później sędzia Szewczyk zakończył pierwszą część spotkania.

Drugą część gry wiślacy rozpoczęli od mocnego uderzenia. W 50 minucie z 24 metrów uderzał Łukasz Misztal, Przybyszek zdołał jednak obronić. Bramkarz Polonii był jednak bezradny kilka minut później, kiedy to po faulu Arkadiusza Gosy na Konradzie Nowaku arbiter zmuszony był podyktować rzut karny. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Łukasz Giza i chwilę później Duma Powiśla prowadziła już 3;0. W 58 minucie kolejny raz groźnie zaatakowali gospodarze. Tym razem po centrze z prawej strony przed znakomitą szansą stanął czarnoskóry Lee Quaye, jednak z 5 metrów nie trafił czysto w piłkę i skończyło się tylko na strachu.

Mimo wysokiego prowadzenia mobilizowani przez trenera Sawę wiślacy nie rezygnowali z podwyższenia wyniku. W 65 minucie sam na sam z Przybszkiem znalazł się Łukasz Giza, którego uderzenie obronił bramkarz Polonii. Jednak przy dobitce Konrada Nowaka okazał się bezradny i chwilę później najbardziej niecierpliwi kibice przemyskiej Barcelony zaczęli opuszczać i tak prawie pusty obiekt przy Sanockiej.

W 69 minucie spotkania przed kolejną szansą stanął Quaye. W pierwszej chwili minął on Kamila Beszczyńskiego, jednak zwlekał zbyt długo z oddaniem strzału i bramkarz Dumy Powiśla zdążył wrócić i naprawić swój błąd wybijając piłkę na rzut rożny. Mimo niekorzystnego wyniku gospodarze nie rezygnowali ze strzelenia bramki honorowej. W 78 minucie po faulu Wójtowicza arbiter główny podytkował rzut wolny z 20 metrów. Do piłki podszedł Arkadiusz Gosa i dobrym strzałem po ziemi pokonał Kamila Beszczyńskiego, któremu piłka skozłowała przed interwencją. Po zdobytej bramce poloniści ruszyli do przodu. W 84 minucie po centrze Quaye uderzał głową Mateusz Wanat a chwilę później kolejny raz refleks Kamila Beszczyńskiego sprawdzić chciał zawodnik rodem z Nigerii, jednak oba uderzenia okazały się niecelne. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kolejny raz dobrym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Gosa, jednak tym razem Beszczyński popisał się efektowną interwencją . W ostatniej akcji meczu kolejny raz pokazał się Quaye, którego na 3 metrze skutecznym wybiciem uprzedził bramkarz Dumy Powiśla. Chwilę później sędzia Tomasz Szewczyk zakończył spotkanie i wiślacy mogli cieszyć się z zasłużonych 3 oczek.

Po końcowym gwizdku bardzo długo przy Sanockiej niosło się chóralne Wisła Wisła Wisła a także mamy lidera. Nie ważne, że pozycję lidera możemy stracić w czwartek, ważne jest ,że piłkarze Wisły kolejny raz rozegrali bardzo dobre spotkanie i potrafili udokumentować lepszą formę bramkami. Cieszy także dobra atmosfera w naszej ekipie, co widać było długo po meczu w szatni skąd słychać było Mamy lidera w Puławach Mamy lidera. Zawodnikom trenerowi dziękujemy za 15 meczy pełnych emocji i już teraz z niecierpliwością czekamy na rundę rewanżową w marcu.

Polonia Przemyśl: Wisła Puławy 1:4 ( 0:2)