Portal ma 28,678,133 unikalnych wizyt

09/02/2011 17:27
Wierna rozgromiona
Wysoką wygraną dobrą grę i grad bramek zobaczyli kibice Wisły, którzy mimo dosyć przenikliwego chłodu zdecydowali się udać na sparing puławskiej Wisły. Podopieczni Mariusza Sawy mimo, że w obu odsłonach grali w bardzo eksperymentalnym składzie pewnie pokonali ekipę Wiernej Małgoszcz 4:0.
Pierwsze minuty to przewaga gości. Jednak żadna akcja podopiecznych duetu trenerskiego Lniany- Borowski nie sprawiła większych problemów Kamilowi Beszczyńskiemu w puławskiej bramce. Wiślacy pierwszą groźną akcję przeprowadzili w 15 minucie gry i spotkania i pierwsza akcja przyniosła wiślakom gola. Ładnym strzałem popisał się Piotr Mokiejewski a piłka wpadła za przysłowiowy kołnierz bramkarza Wiernej. Trzy minuty później gospodarze prowadzili już 2:0. Tym razem bramkę po centrze z rzutu rożnego głową zdobył Michał Budzyński. W kolejnych minutach wiślacy spokojnie kontrolowali grę i pozwalali gościom na nieliczne kontry. Zazwyczaj jednak kończyły się one na dobrze dysponowanej formacji obronnej Dumy Powiśla.
Na kolejne bramki kibice musieli czekać do 39 minuty, kiedy to polu karnym Wiernej w wyniku podbramkowego zamieszania jeden z zawodników zagrał piłkę ręką i sędzia podyktował rzut karny. Do ustawionej na jedenastym metrze piłki podszedł Rafał Dryk i pokazał, że zgrupowanie w RPA pomogło mu w dojściu do formy, bowiem piłka po uderzeniu napastnika Wisły wpadła prawie w okienko bramki gości. Na sekundy przed przerwą wiślacy prowadzili już 4:0. Tym razem kolejne dobre podanie ze środka pola do Dryka i ten z kilku metrów nie daje szans bramkarzowi z Małogoszczy.
Po zmianie stron wiślacy powinni prowadzić dwiema- trzema bramkami. Najpierw gości uratował Konrad Nowak, od którego odbiła się piłka po uderzeniu Mateusza Gawrysiaka a kilka minut później sytuacji sam na sam nie wykorzystał Łukasz Giza. Ambitnie grający małogoszczanie także mieli kilka szans, najgroźniejsza to uderzenie w słupek z około 5 metrów. Mimo prób, do końcowego gwizdka nie padła już żadna bramka. Cieszy kolejny raz dobra gra Wisły i kolejny występ na zero puławskiej obrony i bramkarzy.
Oto co po meczu powiedział trener Wiernej Pan Mariusz Lniany Wisła Puławy i to należy podkreślić, całą rundę wiosenną grali na wyjazdach, a miejsce w tabeli świadczy o ich bardzo dobrej formie. Naszym zdaniem to kandydat do awansu do II ligi. - powiedział Michał Borowski.
W dzisiejszym spotkaniu z różnych powodów nie zagrali Mateusz Kamola, Rafał Giziński i Piotr Stachurski. Obok boiska biegał także przymierzany do Avii Świdnik Jakub Zolech.

Wisła Puławy: Wierna Małogoszcz 4:0 ( 4:0)