Portal ma 28,568,775 unikalnych wizyt

16/04/2011 19:56
Kwadrans, który wstrząsnął Tomasovią

Zaledwie kwadransu potrzebowali dziś wiślacy aby zapewnić sobie spokojną wygraną nad ekipę Tomasovii Tomaszów Lubelski. Wygraną bardzo cenną, bowiem do dziś podopieczni Jarosława Korzenia byli jedną z niepokonanych drużyn i ekipą, która na wiosnę nie straciła jeszcze gola.
Ten błogi stan skończył się jednak bardzo szybko dla gości. W 2 minucie spotkania, bowiem niesieni fantastycznym dopingiem Wiślacy objęli prowadzenie. Po centrze z rzutu rożnego Macieja Wójtowicza piłkę przejął Michał Budzyński i kapitalnym uderzeniem w okienko pokonał Piotra Waśkiewicza.

W minucie puławianie powinni prowadzić 2:0. Tym razem dobrą solową akcją popisał się Łukasz Misztal i tomaszowianie tylko udanej interwencji swojego bramkarza zawdzięczają, że w tej sytuacji nie padła bramka. W 11 minucie gościom nie pomogła już jednak dobra postawa bramkarza, bowiem wiślacy objęli prowadzenie 2:0. Tym razem kolejny raz kapitalnie w polu karnym zagrał Maciej Wójtowicz, który mijał swoich rywali jak tyczki slalomowe, podał do Konrada Nowaka, któremu nie pozostało nic innego jak skierować piłkę do siatki Tomasovii. Nie opadły jeszcze emocje po strzelonej bramce a mieliśmy pierwszą kontrowersję w tym meczu. W polu karnym podcinany był Konrad Nowak, ale sędzia Grzegorz Wnuk z Rzeszowa faulu się nie dopatrzył i nakazał grać dalej. W 16 minucie wiślacy prowadzili już 3:0.

Tym razem z dobrym dograniem z lewej strony popisał się Łukasz Misztal. Piłkę na 3 metrze dziobnął Rafał Giziński i po chwili mógł cieszyć się z pierwszej w karierze III- ligowej bramki. Po trzech szybkich ciosach puławianie zdecydowanie zwolnili. Pierwszą groźną sytuację goście stworzyli sobie za sprawą Bartosza Stefanika, który zaskakująco uderzył z rzutu wolnego z około 20 metrów i o mały włos nie zaskoczył Kamila Beszczyńskiego. Chwilę później ponownie uderzał ten sam zawodnik, ale tym razem piłka poszybowała obok bramki Wisły. Były to ostatnie godne uwagi boiskowe wydarzenia, a kibice z pozostałych sektorów mogli słuchać głośnego i bardzo dobrego dopingu puławskiego młyna.

Po zmianie stron do pierwszych ataków ruszyli wiślacy. W 57 minucie powinno być 4:0. Łukasz Giza pięknie przerzucił piłkę nad wychodzącym Piotrem Waśkiewiczem, ale zrobił to zbyt lekko i piłkę z bramki wybił Maciej Banaś. Kolejne minuty to spokojna gra Wisły, która próbowała momentami ośmieszyć obronę Tomasovii. Uderzeń z dystansu próbowali między innymi Sebastian Orzędowski czy Maciej Wójtowicz, jednak zazwyczaj kończyły się one na plecach obrońców z Tomaszowa. Goście ostatni raz groźnie zaatakowali w 71 minucie, kiedy to na zaskakujące uderzenie zdecydował się Przemysław Wawryca, jednak uderzenie okazało się niecelne i poszybowało obok bramki Kamila Beszczyńskiego. W końcówce przed szansą na gola stanął między innymi Mateusz Kamola, ale niestety napastnik Dumy Powiśla uderzył zbyt lekko, aby zaskoczyć dobrze dysponowanego Piotra Waśkiewicza.

Po końcowym gwizdku sędziego Grzegorza Wnuka co zrozumiałe zapanowała spora radość. Wszak wiślacy wygrali dziś 9 mecz z rzędu, co jest naprawdę wynikiem bardzo dobrym. Podopieczni Mariusza Sawy co podkreślił sam szkoleniowiec zagrali jedno z lepszych spotkań od momentu, kiedy były opiekun rezerw Motoru jest w Puławach. To cieszy, bowiem teraz na naszej drodze staje Chełmianka Chełm. Rywal groźny i bardzo niebezpieczny. Jeśli i tę przeszkodę Wiślacy pokonają II liga w Puławach stanie się bardzo realna.

Wisła Puławy: Tomasovia Tomaszów Lubelski 3:0 ( 3:0)

Bramki: Budzyński 2, Nowak 11, Giziński 16

Wisła: Beszczyński - Gawrysiak, Kursa, Bednaruk, Misztal, Wójtowicz, Orzędowski, Giziński (62 Kozieł), Budzyński (82 Chwiszczuk), Giza (77 Kamola), Nowak (77 Dryk)

Tomasovia: Waśkiewicz - Banaś, Chwała, Nowosad, Skiba, Żurawski, Stefanik (46 Zatorski), Słotwiński (57 Kulas), Mychalczuk (30 Kozyra), Wawryca, Kusiak

Żółte kartki Budzyński ( Wisła), Nowosad( Tomasovia)