Portal ma 28,684,034 unikalnych wizyt

27/04/2011 19:27
Puchar nie dla Nas- nieskuteczna Wisła przegrywa w Janowie Lubelskim
Mecze pucharowe rządzą się swoimi prawami tymi słowami można rozpocząć relację z pierwszego w tej rundzie wyjazdowego spotkania puławskiej Wisły. Lider III ligi z kilkoma rezerwowymi w składzie udał się do Janowa Lubelskiego, aby pewnie zapewnić sobie awans do finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu Lubelskiego. Niestety piękny sen kibiców i wiślaków o zdobyciu trofeum został brutalnie przerwany, przez ambitnie grających graczy Janowianki.

Wraz z wiślakami do Janowa Lubelskiego udała się grupa około 30 wiernych kibiców, którzy przed meczem nie dopuszczali nawet myśli o porażce. Nawet sami gospodarze marzyli, aby przegrać jak najniżej.
Już wstępna lektura meczowego składu wiślaków pokazywała, że trener Mariusz Sawa zgodnie z zapowiedziami dał odpocząć kilku podstawowym do tej pory graczom. Na trybunach usiedli między innymi bramkarz Kamil Beszczyński, Rafał Giziński, Rafał Kursa czy Maciej Wójtowicz. Oprócz nich na ławce rezerwowych zasiedli dwaj najskuteczniejsi strzelcy Dumy Powiśla Łukasz Giza i Konrad Nowak. Tak więc spotkanie rozpoczęli rezerwowi z debiutującymi w zespole seniorów bramkarz Łukasz Chojak i Adrian Gawidziel.
Pierwszy kwadrans spotkania to jednym słowem nuda. Obie ekipy skupiły się głównie na grze w środku pola, tak więc składnych akcji było jak na lekarstwo. Jedyną wartą odnotowania sytuacją jest uderzenie z rzutu wolnego Łukasza Misztala, który jednak zamiast do bramki strzeżonej przez Przemysława Drelicha trafił w mur. Chwilę później wiślacy już prowadzili. Błąd popełnił bramkarz Janowianki, który wybił piłkę wprost pod nogi stojącego na 3 metrze Mateusza Kamoli, któremu nie pozostało nic innego jak skierować piłkę do siatki gospodarzy. Kolejne minuty to przewaga Dumy Powiśla. Jednak była to jedynie przewaga optyczna z której nie wynikało zupełnie nic. Dopiero w 30 minucie spotkania wiślacy stanęli przed kolejną szansą bramkową. Z lewej strony z rzutu wolnego dośrodkowywał Michał Chwiszczuk, piłka idealnie spadła na głowę Rafała Dryka, który na nieszczęście uderzył w poprzeczkę. Gospodarze na swoją akcję czekali do 41 minuty gry, kiedy to po dośrodkowaniu w pole karne Wisły, piłka minęła obrońców z Puław a także wszystkich zawodników Janowianki.
Druga połowa spotkania rozpoczęła się od groźnej akcji gospodarzy. Na szczęście dla wiślaków w decydującym momencie akcji w piłkę nie trafił Patryk Sadowski i skończyło się na strachu dla Wisły. Jednak wiślacy widocznie nie wyciągnęli wniosków z tej lekcji, bowiem w 50 minucie ambitni gospodarze wyrównali. Piłkę na środku boiska stracił Kamil Kowalski na uderzenie z 20 metrów zdecydował się Mateusz Szczecki. Piłka po jego uderzeniu odbiła się od jednego i drugiego słupka i wylądowała w bramce Łukasza Chojaka.
Wiślacy bardzo szybko chcieli odzyskać prowadzenie, jednak ich akcjom brakowało składu. Podania do Kamoli były zbyt mocne i przechwytywał je dobrze grający na przedpolu Przemysław Drelich. Jednak najgorsze nastąpiło w 68 minucie. Po rzucie rożnym Bartosz Wojtan po kolejny raz po błędzie Kowalskiego pokonał Łukasza Chojaka, który mimo,że odbił pierwsze uderzenie jednak przy dobitne Wojtana był już bezsilny. Ostatnie 20 minut to rozpaczliwa gra Wisły o strzelenie chociaż jednej bramki. W 74 minucie uczynił to nawet Michał Budzyński, ale sędzia Radosław Wąsik nie wiedząc czemu nie uznał jej mimo wielkich protestów graczy Wisły. W 82 minucie mogło być już po meczu i po emocjach, bowiem na solową akcję zdecydował się Łukasz Piecyk, którego uderzenie trafiło w poprzeczkę bramki Wisły. W 86 minucie przed szansą strzelenia gola stanął Piotr Mokiejewski, ale jego uderzenie końcami palców wybronił Drelich.
Mimo, że sędzia Wąsik doliczył do regulaminowych 90 minut aż 5 minut, wiślacy nie potrafili strzelić chociaż jednej bramki i doprowadzić do dogrywki. Co ciekawe sami mogli stracić jeszcze jedną bramkę, ale sytuację sam na sam obronił Łukasz Chojak.
Janowianie pokazali dziś, że ambitna gra przynosi efekty. Podopieczni Andrzeja Wachowicza do starcia z Wisłą przystąpili zaledwie w 14 osobowym składzie, w końcówce w polu wystąpił nawet bramkarz Artur Kielarski. Wiślacy mimo, że prowadzili grę, grali zdecydowanie dojrzalej okazali się dzisiaj ekipą nieskuteczną a nieskuteczność w futbolu zazwyczaj oznacza porażkę. Tak dziś się stało. Oby z tej porażki sztab szkoleniowy wyciągnął odpowiednie wnioski, bowiem batalia o II ligę wchodzi w decydującą fazę i nie można pozwolić sobie na chwile słabości.

Janowianka Janów Lubelski : Wisła Puławy 2:1 ( 0:1)

Bramki: Szczecki 50, Bartosz Wojtan 68 - Kamola 19

Janowianka Janów Lubelski Drelich - Mierzwa (90 Kielarski), Duda, Sadowski, Chmiel, Patryk Sadowski, Kamiński, Budkowski (79 Adrian Wojtan), Szczecki, Jakiemczuk, Bartosz Wojtan (83 Kamiński), Piecyk

Wisła Puławy Chojak - Kowalski, Bednaruk, Mróz, Misztal (46 Gawrysiak), Chwiszczuk, Orzędowski (61 Michał Budzyński), Mokiejewski, Gawidziel (60 Śliwiński), Kamola (68 Kozieł), Dryk
Żółte kartki Piotr Kamiński, Bartosz Wojtan ( Janowianka)