Portal ma 28,653,862 unikalnych wizyt

28/05/2011 17:54
Wrócili na właściwe tory - cenna wygrana wiślaków z Unią
W bardzo dobrych nastrojach opuszczali dziś obiekt przy ZSO im KEN w Puławach kibice puławskiej Wisły. Podopieczni Mariusza Sawy po 3 spotkaniach bez wygranej, pokonali dziś bowiem Unię Nowa Sarzyna i dzięki porażce Izolatora Boguchwała zrobili milowy krok do upragnionej II ligi.
Kibice, którzy zdecydowali się dzisiaj wybrać na obiekt przy Kaniowczyków lotem błyskawicy przekazywali sobie wynik spotkania, które odbyło się przed południem na IZO-Arenie. Drugą radosną chwilą przy ZSO im KEN było pojawienie się na spotkaniu byłego reprezentanta Polski Michała Żewłakowa, który od samego początku zmuszony był do rozdawania setek autografów młodym i starszym fanom piłki nożnej w Puławach.
Spotkanie zgodnie z oczekiwaniami lepiej rozpoczęli wiślacy. Już w 6 minucie gry gospodarze przeprowadzili pierwszą groźną akcję w polu karnym Konrada Nowaka powalił Dariusz Bartnik i sędzia Arkadiusz Łaszkiewicz z Zamościa podyktował rzut karny dla Dumy Powiśla. Do piłki podszedł Łukasz Giza, który pewnym strzałem pokonał Artura Zastawnego. Chwilę później wiślacy powinni prowadzić 2:0. Gospodarze dzięki dobremu dośrodkowaniu Mateusza Kozieła w dobrej sytuacji znalazł się Michał Budzyński, który uderzył tylko w słupek bramki Unii. W kolejnych minutach na boisku nie działo się zbyt wiele, bowiem wiślacy kontrolowali grę a podopieczni Piotra Brzezińskiego nie mieli żadnego pomysłu na zabranie piłki i przeprowadzenie składnej akcji.
Wiślacy na 2:0 podwyższyli w 20 minucie gry. Rzut z autu Macieja Wójtowicza sprytnie głową przedłużył Konrad Nowak i blisko 300 osobowa publiczność na trybunach oszalała, ze szczęścia bowiem piłka trafiła do bramki Zastawnego. Goście pierwszą składną i godną odnotowania akcję przeprowadzili w 40 minucie, kiedy to
Stanisława Bednarza odważnym wyjściem poza pole karne uprzedził Kamil Beszczyński.
W przerwie gość specjalny dzisiejszego spotkania Michał Żewłakow rozdawał upominki dla kibiców. Dzisiaj nagrodami dla fanów Dumy Powiśla były czapeczki i koszulki z podpisem byłego gracza Olympiakosu.
W przerwie gorąco musiało być w szatni Unii, bowiem unici po zmianie stron nie przypominali ekipy z początku spotkania. Już w 46 minucie Kamila Beszczyńskiego próbował zaskoczyć Kamil Oślizło, jednak z tej próby zwycięsko wyszedł bramkarz Wisły. Jednak goście nie rezygnowali z kolejnych ataków i przyjezdni w końcu dopięli swego w 63 minucie gry, kiedy to ładnym uderzeniem z 20 metrów popisał się Kamil Oślizło. Bramkarz Wisły miał futbolówkę na ręku, jednak ostatecznie trafiła ona do siatki. W graczy z Nowej Sarzyny jakby wstąpiły nowe siły, bowiem to podopieczni Piotra Brzezińskiego coraz częściej gościli na połowie Dumy Powiśla. W 73 minucie kapitalnie Damiana Judę zatrzymał Kamil Beszczyński. Wiślacy czekali jedynie na kontry i okazja do jednej z nich nadarzyła się w 76 minucie gry. Wprowadzony chwilę wcześniej Jakub Gawda pomknął prawą stroną niczym express do Nowej Sarzyny i w polu karnym został powalony przez Dariusza Bartnika i sędzia Łaszkiewicz podyktował rzut karny. Z decycją sędziego zdecydowanie nie zgadzał się trener gości Piotr Brzeziński, który długo tłumaczył coś arbitrowi z Zamościa. Pan Łaszkiewicz decyzji nie zmienił a trenera Unii po wielkim zamieszaniu wyprosił na trybuny. Drugi raz do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Łukasz Giza i drugi raz pokonał Artura Zastawnego. W końcówce w ofensywie Wisły pokazali się wprowadzeni w końcówce Mateusz Kamola i Paweł Jabkowski, jednak ich dobre akcje nie przełożyły się na kolejne bramki dla Dumy Powiśla.
Cieszy to, że wiślacy po serii słabszych gier potrafili zrobić najtrudniejszy krok przełamać się i zdobyć cenne i ważne 3 punkty. Jak podkreślił później Mariusz Sawa w tym spotkaniu liczyły się punkty nie styl.
Teraz wiślaków czeka odpoczynek, bowiem za tydzień zmierzyć się mieli z drużyną Olendra Sól. Tak więc do swojego konta wiślacy będą mogli dopisać 3 oczka bez gry i będą mogli czekać na kolejnego rywala, kiedy to do Puław zawita Podlasie Biała Podlaska.

Wisła Puławy: Unia Nowa Sarzyna 3:1 ( 2:0)