Portal ma 28,679,613 unikalnych wizyt

20/08/2011 10:55
Duma Powiśla gromi Garbarnię
Bardzo udanie rozpoczęli rozgrywki w roli gospodarzy w II lidze piłkarze puławskiej Wisły. Dziś podopieczni Mariusza Sawy pewnie bo 4:1 pokonali innego beniaminka II ligi Garbarnię Kraków, czym zdobyli pierwsze historyczne 3 oczka za wygraną.
KONFERENCJA PRASOWA PO MECZU WISŁA PUŁAWY GARBARNIA KRAKÓW 20.08. 20011 4:1
Od samego rana w Poniatowej dało się wyczuć atmosferę wielkiego święta. Co chwila na ulicę 11 Listopada przemykały samochody z puławskimi rejestracjami, a w całym mieście widać było wzmożoną aktywność policji.
Kibice, którzy przybyli na stadion a nie kupili wcześniej biletów musieli uzbroić się w cierpliwość, bowiem pod bramą wejściowa jak i pod kasami utworzyły się spore kolejki, niestety wszystko na skomplikowanych procedur między innymi wpisywaniem na biletach numeru PESEL. Z tego powodu wielu kibiców na obiekt przy 11 Listopada weszło już po pierwszym gwizdku sędziego Artura Mądrzaka.
Przed spotkaniem prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej Marian Rapa wręczył na ręce kapitana zespołu Mateusza Gawrysiaka puchar za awans do II ligi. Po części oficjalnej nastąpiło to na co czekało około 500 kibiców, czyli pierwszy gwizdek w dzisiejszym spotkaniu.
Na boisku od samego początku działo się sporo. W 5 minucie lewą stroną pomknął Łukasz Misztal dobrze dośrodkował, jednak Krzysztof Żylski dobrze obliczył lot piłki i dobrym piąstkowaniem wybił piłkę poza pole karne. W 9 minucie z dobrej strony pokazał się pierwszy raz dziś Konrad Nowak, jednak po podaniu Rafała Wiacka Nowak z 14 metrów strzelił zbyt lekko i golkiper Garbarni nie miał problemów ze złapaniem piłki. Krakowianie pierwszy raz zagościli pod bramką Kamila Beszczyńskiego w 13 minucie gry kiedy to dobrze prawą stroną popędził Bartosz Praciak wycofał piłkę do nadbiegającego Sebastiana Laszczaka, którego uderzenie zablokowali jednak obrońcy Wisły. W 15 minucie stadion w Poniatowej pierwszy raz mógł eksplodować radością. Z przed pola karnego uderzał Maciej Wójtowicz Żylski wypluł przed siebie piłkę jednak dobijający strzał Wójtowicza Nowak uderzył zbyt lekko i bramkarz z Krakowa zażegnał niebezpieczeństwo.
Wiele kontrowersji na trybunach i na ławkach wzbudzała postawa sędziów. Świadczyć o tym może sytuacja z 18 minuty, kiedy to ręką w swoim polu karnym zagrał jeden z obrońców Garbarni, jednak sędzia Mądrzak nakazał grać dalej. Na bramkę kibice Dumy Powiśla czekali do 26 minuty gry. Wtedy to Michał Budzyński zdecydował się na dobre uderzenie, które obronił Żylski, jednak przy dobitce Nowaka golkiper gości był bezradny i stadion przy 11 Listopada 21 eksplodował pierwszy raz. W 33 minucie kolejną kontrowersyjną decyzję podjął sędzia Artur Mądrzak. W polu karnym za koszulkę trzymany był Rafał Wiacek mimo to, arbiter z Warszawy nakazał grać dalej.
W końcówce tej połowy przed jeszcze jedną szansą na gola stanęli wiślacy. Tym razem na uderzenie z 20 metrów z rzutu wolnego zdecydował się Wiacek a piłka minimalnie poszybowała obok bramki Żylskiego.
W przerwie kibice pierwszy raz od bardzo bardzo dawna mogli skorzystać ze stadionowego cateringu, bowiem na grilu od samego rana smażyły się już kiełbaski, które swoim zapachem nęciły kibiców.
Drugie 45 minut lepiej rozpoczęli gospodarze. W 47 minucie gry pięknie z dystansu uderzał Łukasz Misztal a Krzysztof Żylski pewnie obronił. Dwie minuty później golkiper przyjednych nie mógł jednak zapobiec utracie gola. W polu karnym przez jednego z graczy gości faulowany był Konrad Nowak i sędzia Mądrzak podyktował rzut karny. Do piłki podszedł sam poszkodowany i stadion oszalał z radości drugi raz, bowiem Nowak mocnym strzałem w okienko bramki Żylskiego skierował piłkę do siatki.
Wiślacy prowadząc 2:0 oddali pole gry zawodnikom Garbarnii. To goście od tego momentu dłużej rozgrywali piłkę i częściej gościli pod bramką Kamila Beszczyńskiego. Z optycznej przewagi gości nic jednak nie wynikało, tak wiec kibice skupić się mogli na oglądaniu pięknego nieba nad Poniatową. W 77 minucie minucie strzalać z dystansu próbował Sebastian Orzędowski, jednak jego uderzenie nie przypominało tego, którym zapewnił Wiśle bramkę w III lidze, w spotkaniu Wisły ze Stalą i poszybowało obok bramki. W 79 minucie po centrze Mateusza Olszaka swoje szanse bramkowe mieli najpierw Michał Budzyński a później Konrad Nowak, jednak w obu przypadkach obronną ręką z tych sytuacji wychodził golkiper przyjezdnych.
Dopiero w 87 minucie aktywny dziś Olszak podwyzszył wynik na 3:0. Całą akcję rozpracował dobrze Konrad Nowak a Olszak piłkę do siatki skierował ładnym technicznym strzałem. Niestety wiślakom nie udało się do samego końca zachować czystego konta. Już w pierwszej minucie doliczonego czasu gry po centrze z rzutu wolnego Mariusza Stokłosy piłkę głową do bramki Kamila Beszczyńskiego skierował Mateusz Siedlarz. Mimo tego puławianie nie rezygnowali. W 3 minucie doliczonego czasy gry kolejny raz dobrze pokazał się Konrad Nowak, który wykorzystał precyzyjną centrę Mateusz Olszaka i głową pokonał Krzysztofa Żylskiego.
Po meczu wiślacy bardzo długo cieszyli się ze swoimi kibicami z tej zasłużonej i efektownej wygranej. Cieszy to ,że wiślacy kolejny raz zagrali bardzo walczenie a nie brutalnie, jak zagrali ich rywale, którzy chyba gorszemu dniu sędziego Mądrzaka zawdzięczają, że spotkanie skończyli w 11.

Wisła Puławy: Garbarnia Kraków 4:1 ( 1:0)