Portal ma 28,573,110 unikalnych wizyt

27/08/2011 16:22
Obrona rozdawała prezenty - czyli wyjazdowa porażka w Siedlcach
Z wielkimi nadziejami na drugie zwycięstwo w II lidze udawali się do Siedlec piłkarze i kibice puławskiej Wisły, wszak miejscowa Pogoń beniaminek rozgrywek przeżywał kryzys przegrywając dwa ostatnie ligowe spotkania z Garbarnią Kraków i Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Puławscy fani, którzy w zjawili się w około 60 osobowej grupie nie mieli jednak wesołych min po końcowym gwizdku sędziego, bowiem wiślacy przegrali z gospodarzami aż 4:1.
KONFERENCJA PRASOWA PO MECZU POGOŃ SIEDLCE WISŁA PUŁAWY 4:1 27.08.2011 R
FILMOWY SKRÓT Z MECZU POGOŃ WISŁA 27.08.2011
Lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze niesieni dopingiem prawie 3 tysięcy kibiców, którzy z wielką ochotą odwiedzają piękny miejscowy obiekt. Najpierw w 3 minucie z prawej strony dośrodkowywał Marek Kaliszewski ale piłka bez problemu wylądowała w rękach Kamila Beszczyńskiego. Niestety bramkarz Wisły nic nie mógł poradzić w 8 minucie spotkania, kiedy to wielki błąd popełniła puławska obrona. Rafał Kursa puścił Jacka Kosmalskiego a ten z 16 metrów ładnym uderzeniem skierował piłkę do siatki bezradnego bramkarza Dumy Powiśla. W 10 minucie miejscowi mogli prowadzić 2:0, ale tym razem po szarży Kosmalskiego i centrze z rzutu rożnego dobrze w bramce spisał się Beszczyński.
W 11 minucie gry puławianie mogli i powinni wyrównać. Na solową akcję zdecydował sięK się Konrad Nowak, który najpierw został uprzedzony przez bramkarza Pogoni Jacka Kozaczyńskiego a dobitka strzału napastnika z Puław została wybita z bramki przez Pawła Marchela. Kolejny raz mocniej serca kibicom przyjezdnych zabiły w 17 minucie gry, kiedy kolejny raz pokazał się Nowak, który po indywidualnej akcji uderzył dobrze po długim rogu minimalnie niecelnie. W 26 minucie wiślacy stanęli przed kolejną bramkową szansą. Z rzutu wolnego z 20 metrów uderzał Łukasz Giza a piłka po otarciu się od muru zawodników gospodarzy wyszła na rzut rożny.
W 35 minucie chwilę radości mieli w końcu kibice z Puław. Na ładną solową akcję zdecydował się Łukasz Giza a piłka po jego dobrym uderzeniu wpadła do bramki Jacka Kozaczyńskiego. Radość puławian nie trwała zbyt długo, bowiem w 39 minucie gry kolejny błąd puławskiej obrony Robert Kwiatkowski idealnie obsłużył podaniem Mariusza Marczaka, który wyszedł sam na sam z Kamilem Beszczyńskim nie dając mu żadnych szans na skuteczną interwencję. W 42 minucie kolejny raz zaatakowali siedlczanie i tylko trzeźwość umysłu Mikołaja Skórnickiego zapobiegła stracie bramki przez wiślaków, bowiem ten w ostatniej chwili wyłuskał wślizgiem piłkę i wybił ją na rzut rożny.
W 44 minucie kolejny raz dobrze pokazali się wiślacy. Z rzutu wolnego z 20 metrów uderzał Łukasz Misztal a piłka po jego uderzeniu o metr minęła bramkę gospodarzy. Gdy wydawało się, że pierwsza część gry zakończy się prowadzeniem podopiecznych Grzegorza Wędzyńskiego 2:1, w doliczonym czasie niepotrzebnie na 16 metrze od bramki Jacka Kosmalskiego faulował Rafał Kursa. Do ustawionej piłki podszedł sam poszkodowany i kapitalnym strzałem w okienko bramki pokonał Kamila Beszczyńskiego. Sędzia już nawet nie wznawiał gry tylko zaprosił obie ekipy na 15- minutową przerwę.
W przerwie wielu kibiców spodziewało się, że trener Mariusz Sawa wstrząśnie zespołem i przeprowadzi kilka kadrowych roszad aby odmienić losy meczu. Owszem szkoleniowiec Wisły przeprowadził dwie zmiany, ale nie odmieniły one losów spotkania.
W 48 minucie kolejny raz dobrze pokazał się Kaliszewski, który w ostatniej chwili został zablokowany przez dobrze grającego dziś Michała Budzyńskiego. W 57 minucie Wisłę instynktowną obroną uratował Kamil Beszczyński a minutę później bramkę próbował strzelić Kaliszewski.
Wiślacy ruszyli do ataków w 67 minucie gry, kiedy to wychodzącego sam na sam z bramkarzem Nowaka zatrzymał gwizdek sędziego głównego. Niestety nie wiadomo czego w tej sytuacji dopatrzył się arbiter Sulikowski.
W 73 minucie wiślacy stworzyli sobie sami zagrożenie pod bramką. Rafał Kursa podawał tak źle do Kamila Beszczyńskiego że w akcję wmieszał się Kosmalski i dopiero interwencja gracza Wisły zapobiegła stracie bramki.
W 84 minucie wiślacy przeprowadzili kolejną akcję. Nowak próbował strzelać efektownie przewrotką, jednak przy jej próbie sfaulował jednego z graczy Pogoni i sędzia Sulikowski podyktował rzut wolny dla gospodarzy. Kilka chwil później wiślacy powinni strzelić drugą bramkę. Dobrze lewą stroną z piłką pobiegł Rafał Wiącek, który podał w pole karne do Mateusza Olszaka, jednak młody napastnik Wisły źle dostawił nogę do turlającej się po linii bramkowej piłki i skończyło się na strachu dla gospodarzy. Podopieczni Grzegorza Wędzyńskiego dobili wiślaków w 90 minucie, kiedy to po akcji Damiana Guzka piłkę do siatki skierował Dariusz Dziewulski. W ostatnich minutach nie padła już żadna bramka i kibice w Siedlcach długo fetować mogli okazałe zwycięstwo.
Niestety trudno jest napisać coś dobrego o grze Wisły. Puławska obrona w dzisiejszym spotkaniu przypominała szwajcarski ser z bardzo dużymi dziurami, co musiało się skończyć sromotną porażką. Jednak mogła by być ona dużo niższa gdyby puławianie wykorzystali kilka dobrych okazji bramkowych, szczególnie w pierwszej połowie. Teraz przed Mariuszem Sawą trudny tydzień analizy. Oby szkoleniowiec Dumy Powiśla odrobił dobrze zadaną lekcję, bo do Poniatowej przyjedzie rywal ograny w I i II ligowych bojach Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Pogoń Siedlce: Wisła Puławy 4:1 ( 3:1)