Portal ma 28,661,248 unikalnych wizyt

28/09/2011 16:50
Bez wyjazdowego przełamania do Puław z jednym punktem
Nie udało się odnieść pierwszego w tym sezonie wyjazdowego zwycięstwa piłkarzom puławskiej Wisły. Dziś w blasku jupiterów zremisowali w Suwałkach z Wigrami 1:1, czym zanotowali trzeci wyjazdowy remis w tym sezonie.

Na biegun zimna wiślacy udawali się osłabieni, bowiem za kartki zagrać nie mógł Rafał Wiącek z powodu kontuzji Mateusz Olszak. Z tego powodu Mariusz Sawa postanowił przemeblować wyjściową jedenastkę Dumy Powiśla. W bramce zobaczyliśmy debiutującego w II lidze Łukasza Chojaka a w puławskiej obronie Adama Mroza. Na ławce zostali między innymi Łukasz Giza, Piotr Mokiejewski i Rafał Giziński.
Spotkanie na nowym stadionie lepiej rozpoczęli wiślacy. Już w 11 minucie spotkania Michał Budzyński znalazł się w idealnej sytuacji, ale z 5 metrów uderzył w plecy obrońców z Suwałk i skończyło się tylko na strachu. Kilka chwil później z dobrej strony pokazał się Konrad Nowak, który jednak uderzył w boczną siatkę.
Gospodarze skupili się głównie na stwarzaniu sobie okazji bramkowych ze stałych fragmentów gry, najpierw w 23 minucie z wolnego uderzał Yago Ribeiro Oliveira a później Łukasz Słowicki jednak z oboma strzałami kłopotów nie miał młody Łukasz Chojak.
W 43 minucie kolejny raz dobrze pokazali się dwaj Brazylijczycy w barwach Wigier, którzy przeprowadzili solową akcję zakończoną uderzeniem z 16 metrów wprost w Łukasza Chojaka. Chwilę później kibice z Puław mieli powody do radości bowiem zabójczą kontrę przeprowadził Konrad Nowak i wiślacy prowadzili 1:0.
Po zmianie stron Nowak mógł zostać bohaterem Wisły. W 51 minucie napastnik z Puław przegrał jednak pojedynek z Karolem Salikiem.
Kolejne minuty to przewaga gospodarzy, którzy za wszelką cenę chcieli zdobyć bramkę. Najpierw w 72 minucie Świerzbiński uderzył w słupek a 4 minuty później w zamieszaniu pod bramką Chojaka najwięcej przytomności zachował Przemysław Makarewicz i on skierował piłkę do siatki. W końcówce to puławianie mieli jeszcze dwie okazje do strzelenia bramki ale zarówno Nowak jak i wprowadzony z ławki Łukasz Giza nie potrafili skierować piłki do siatki.
Wiślacy do Puław wracają z jednym punktem. Cieszy, że podopieczni Mariusza Sawy z trudnego terenu i bardzo długiego wyjazdu wracają z punktami. Teraz wiślaków czeka ostatnie spotkanie w Poniatowej, gdzie w sobotę o 11:00 zagramy z Sokołem Sokółka.

Wigry Suwałki: Wisła Puławy 1:1 ( 0:1)