Portal ma 28,678,273 unikalnych wizyt

01/10/2011 11:05
Smutne pożegnanie z Poniatową czyli kompromitacja Wisły w meczu z Sokołem
W fatalnych nastrojach opuszczali dzisiaj Poniatową kibice i zawodnicy Wisły. W pożegnalnym spotkaniu na obiekcie przy 11 Listopada w Poniatowej gdzie wiślacy po słabym meczu skompromitowali się w meczu z ostatnim w tabeli Sokołem Sokółka przegrywając 2:1.
Sobota od rana okazała się dla wiślaków pechowa. W drodze z Puław do Poniatowej ekipie Wisły zepsuł się autokar co spowodowało, że podopieczni Mariusza Sawy do Poniatowej dotarli lekko spóźnieni i poprzez to spotkanie rozpoczęło się z 10 minutowym poślizgiem.
Początek spotkania ułożył się dobrze dla gospodarzy. Już w 3 minucie na szarżę w polu karnym Sokoła zdecydował się Łukasz Giza, jednak napastnik Wisły wywalczył tylko rzut rożny. Po nim i po centrze Macieja Wójtowicza w dobrej sytuacji strzeleckiej znalazł się Adam Mróz, jednak po niezbyt dobrym wybiciu obrońców z Sokółki Mróz uderzył nieczysto a piłka poszybowała obok bramki Jakuba Serafina.
Gdy wydawało się bramka dla Wisły to kwestia czasu prawą stroną pomknął Norbert Toczydłowski. Pomocnik Sokoła zdecydował się na uderzenie a piłka wpadła do siatki obok bezradnego w tej sytuacji Łukasza Chojaka. Niektórym widzom przypomniała się bramka stracona przez Wisłę jeszcze w III lidze w ostatnim meczu z Polonią Przemyśl, kiedy to Chojaka w podobnej sytuacji pokonał Mateusz Wanat.
Kolejne minuty upływały pod dyktando Wisły. W 14 minucie z przed pola karnego uderzał Maciej Wójtowicz jednak zrobił to zbyt lekko i piłka wylądowała w rękawicach bramkarza Sokoła.
Jeszcze większy szok kibice na obiekcie przy 11 Listopada przeżyli w 20 minucie ,kiedy to błąd popełnił Adam Mróz, który sfaulował jednego z graczy Sokoła w polu karnym. Sędzia tego spotkania Karen Mirzabekjan z Sosnowca nie miał wątpliwości i wskazał na punkt oddalony o 11 metrów od bramki Wisły. Do piłki pewnym krokiem podszedł Kamil Wojtkielewicz i strzałem w prawy róg zdobył bramkę dla gości. Wiślacy bardzo długo nie mogli otrząsnąć się z tego szoku, bowiem przez kolejne minuty na boisku nie działo się nic ciekawego. Dopiero w 33 minucie po dobrym podaniu Sebastiana Orzędowskiego w polu karnym znalazł się Łukasz Giza, który jednak zamiast w bramkę trafił w poprzeczkę. W 40 minucie kolejny raz zaatakowali wiślacy, ale kolejny raz dobrze w bramce Sokoła zachował się Jakub Serafin, który obronił uderzenie lekkie uderzenie Macieja Wójtowicza z 5 metrów. W 43 minucie wynik mógł ustalić Łukasz Sołowiej, który ładnie uderzył z rzutu wolnego a piłka o metr minęła świątynie Łukasza Chojaka.
W przerwie trener Mariusz Sawa dokonał dwóch zmian. Za Adama Mroza i Sebastiana Orzędowskiego weszli Rafał Kursa i Piotr Mokiejewski, którzy mieli zmienić niekorzystny obraz gry Wisły w drugich 45 minutach.
Co ciekawe po zmianie stron do pierwszych ataków ruszyli goście, najpierw w 51 minucie po centrze Norberta Toczydłowskiego piłkę piąstkował Chojak a minutę później bramkarz Wisły musiał wybijać piłkę po uderzeniu zza pola karnego Piotra Andrzejewskiego.
W 54 minucie z dobrej strony pokazali się wiślacy. Najpierw Michał Budzyński do Konrada Nowaka a ten do Łukasza Gizy i napastnik Wisły po dobija swój strzał i wiślacy zmniejszają prowadzenie gości.
W 59 minucie głową po centrze z wolnego Wójtowicza uderzał Rafał Kursa, niestety dla puławian kolejny raz niecelnie. W 67 minucie zakotłowało się pod bramką Sokoła, jednak dwa razy po centrach z rzutów rożnych Budzyńskiego obronną ręką z opresji wychodził Serafin.
W 69 minucie gracze Sokoła mogli prowadzić już 3:1. Po rzucie wolnym z 20 metrów dobrze uderzał Mariusz Dzienis a wiślaków od straty gola uratowała poprzeczka. W 74 minucie w dobrej sytuacji znalazł się Piotr Mokiejewski, który uderzył jednak metr od bramki w której stał Jakub Serafin.
Kolejną groźną kontrę goście przeprowadzili w 77 minucie, kiedy to po wzorowej kontrze oko w oko z Łukaszem Chojakiem stanął Dzienis, który z 5 metrów uderzył nad bramką Wisły.
Wiślacy w strzelenie kolejnej bramki wierzyli do końca bowiem jeszcze w 86 minucie po zgraniu Patryka Romaniuka na kolejne uderzenie zdecydował się Maciej Wójtowicz, który niestety uderzył kolejny raz obok bramki. Mimo kolejnych prób i doliczenia aż 4 minut wiślakom nie udało się pokonać jeszcze raz Serafina i trzy punkty niespodziewanie pojechały do Sokółki.
Niestety przyznać się trzeba, że po prostu skompromitowali się dzisiaj przed własnymi kibicami. Przyznał to trener Mariusz Sawa, który nie krył zdenerwowania postawą niektórych swoich zawodników i zapowiedział kolejne zmiany w składzie. Niestety kadra na jesień jest już zamknięta, więc szkoleniowiec Wisły ma ograniczone pole manewru ze zmianami.

Wisła Puławy: Sokół Sokółka 1:2 ( 0:2)
Giza 54 - Toczydłowski 7, Wojtkielewicz 20 ( k)
Wisła
Wisła: Chojak - Gawrysiak, Mróz (46 Kursa), Skórnicki, Budzyński - Jabkowski (69 Giziński), Orzędowski (46 Mokiejewski), Wiącek, Wójtowicz - Giza, Nowak (67 Romaniuk)
Sokół Serafin - Czeremcha, Grygorowicz, Pracz, Jurczuk - Sołowiej, Zalewski, Dzienis, Andrzejewski (75 Kosiński) - Toczydłowski (82 Orpik, 90 +2 Steckiewicz), Wojtkielewicz (87 Woronowicz)
Żółte kartki Wójtowicz, Skórnicki ( Wisła), Kosiński, Andrzejewski ( Sokół)