Portal ma 28,573,345 unikalnych wizyt

05/11/2011 15:58
Czarna seria trwa nadal

Futbol bywa okrutny o znaczeniu tego powiedzenia przekonali się dzisiaj piłkarze i kibice puławskiej Wisły. Dziś gracze Dumy Powiśla ulegli bowiem w bardzo ważnym spotkaniu Wigrom Suwałki 1:0 i niebezpiecznie zbliżyli się do strefy spadkowej. Co gorsza wiślacy kolejny raz zagrali słabe spotkanie, niewiele ustępując w nieporadności rywalom z Suwałk.

Kibice, którzy mimo słabych wyników Wisły udawali się z wielkimi nadziejami na odniesienie upragnionej wygranej. Wszak do składu Wisły wróciło dwóch kontuzjowanych wcześniej zawodników, Łukasz Misztal i Michał Budzyński, którzy dodać mieli ekipie Mariusza Sawy piłkarskiej jakości.
Pierwsze minuty tego spotkania to przewaga gości, którzy chyba zdecydowanie szybciej przyzwyczaili się do palących się jasno jupiterów na puławskim stadionie. W 3 minucie gry na uderzenie z przed pola karnego zdecydował się Brazylijczyk Willler Souza Oliveria, jednak jego uderzenie złapał pewnie Kamil Beszczyński. Kilka chwil później z dobrej strony pokazał się piłkarski weteran 36- letni Grażdydas Mikuluenas , jednak i tym razem górą był stojący w puławskiej bramce Kamil Beszczyński.
Wiślacy na ataki gości odpowiedzieli w 11 minucie gry, kiedy to niezłym lobie Piotra Mokiejewskiego piłkę z linii bramkowej wybił obrońca gości Przemysław Markiewicz. 4 minuty później suwalszczanie objęli prowadzenie. Na uderzenie z 15 metra zdecydował się Mikulenas, piłka po jego strzale odbiła się od słupka a najszybszy w polu karnym był kolejny Litwin 20- letni Andrius Brokas, który mimo ofiarnej interwencji Kamila Beszczyńskiego skierował piłkę do siatki.
W 18 minucie gry kolejny raz na uderzenie zdecydował się Brazylijczyk Willer, jednak uderzył zbyt lekko aby pokonać Kamila Beszczyńskiego. Mimo straty bramki wiślacy próbowali atakować bramkę Karola Salika. Niestety kolejny raz w graczach z Puław odezwał się ich stary grzech czyli nieskuteczność. W 21 minucie po centrze Konrada Nowaka głową w boczną siatkę uderzył Paweł Jabkowski a w 37 minucie w dobrej sytuacji źle zachował się Łukasz Giza i kolejny raz skończyło się na strachu dla przyjezdnych.
W przerwie wielu kibiców zastanawiało się co może zrobić trener Mariusz Sawa aby odmienić losy spotkania. Niestety szkoleniowiec Wisły zrobić wiele nie mógł bowiem na ławce rezerwowych z graczy ofensywnych siedział tylko Patryk Romaniuk i Paweł Śliwiński, którym jednak szkoleniowiec Dumy Powiśla nie dał szans gry.
Mimo braku roszad kadrowych drugą połowę lepiej rozpoczęli wiślacy. Najpierw w 48 minucie ładnym strzałem z powietrza popisał się Piotr Mokiejewski, a kilka sekund później w dobrej sytuacji bramkowej znalazł się Paweł Jabkowski, który niestety przegrał rywalizację jeden na jednego z Karolem Salikiem. Zadowoleni z korzystnego wyniku goście w drugich 45 minutach głównie czekali na kontry i całym zespołem bronili swojej bramki. Jedna z takich kontr zakończyła się nawet bramką, jednak sędzia Tomasz Piróg słusznie nie uznał gola strzelonego przez Adama Pomiana, bowiem napastnik Wigier znajdował się na pozycji spalonej. Puławianie mimo, że przez całą drugą połowę mieli ogromną przewagę pod bramką gości razili nieskutecznością. Swoje szanse mieli miedzy innymi Łukasz Giza, Konrad Nowak czy Rafał Wiącek, niestety piłka zawsze jak zaczarowana mijała bramkę Karola Salika.
Ostatnie minuty spotkania to rozpaczliwa walka Wisły o bramkę. Niestety nawet obecność pod polem karnym Wigier Kamila Beszczyńskiego nie pomogła i to po końcowym gwizdku ekipa z Suwałk świętować mogła bardzo cenną i ważną wygraną.
Suwalszczanie nie pokazali dzisiaj w Puławach wielkiej piłki. Zauważył to nawet II- trener Wigier Dariusz Czykier, który stwierdził, że w przekroju całego spotkania to ekipa Wisły zaprezentowała się lepiej.
Niestety mimo miłych słów trenera Wigier wiślacy stracili kolejne cenne ligowe oczka. Po tej porażce ich sytuacja w tabeli stała się fatalna, żeby nie powiedzieć dramatyczna. Jednak trener Wisły Mariusz Sawa nadal wierzy w swoich zawodników i swoją misję w Puławach i zapowiada walkę o 3 oczka już za tydzień z OKS-em Olsztyn.

Wisła Puławy: Wigry Suwałki 0:1 (0:1)