Portal ma 28,570,489 unikalnych wizyt

17/03/2012 19:51
Zabrakło skuteczności - remis ze Stalą Rzeszów

Nie udało się odnieść wygranej piłkarzom puławskiej Wisły. Dziś po niezłej i bardzo ambitnej ale nieskutecznej grze puławianie podzielili się punktami z ligowym sąsiadem Stalą Rzeszów.

Fotoreportaż z meczu (fot. Szelak)
Wszyscy, którzy dzisiaj zdecydowali się przybyć na stadion przy ulicy Hauke- Bosaka w Puławach zdawali sobie, że spotkanie z ekipą z Rzeszowa nie będzie należało do łatwych, tym bardziej, że wiślacy musieli radzić sobie bez zawieszonego za kartki Michała Budzyńskiego a także nie będącego w pełni zdrowia Sławomira Jagły.
Pierwsze minuty rozgrywanego w blasku jupiterów spotkania to bardzo dobra gra Wisły. Już w 5 minucie z rzutu wolnego z 30 metrów uderzał Łukasz Misztal, jednak bramkarz Stali Tomasz Wietecha nie dał się zaskoczyć. W 14 minucie kolejny rzut wolny i kolejna dobra szansa dla ekipy Dumy Powiśla. Tym razem próbował strzelać Dawid Pożak jednak uderzył w mur. Goście zaatakowali w 19 minucie gry Piotr Klepczarek pobiegł prawą stroną dograł do Tomasza Persony, którego uprzedzili w ostatniej chwili obrońcy Wisły.
Na kolejne klarowne sytuacje licznie zgromadzona publiczność musiała czekać aż do 35 minuty. Wtedy to przed szansą bramkową stanął Konrad Nowak, którego w ostatniej chwili efektownym wślizgiem uprzedził Wietecha. W 44 minucie kolejny raz z dobrej strony pokazał się bramkach przyjezdnych. Po atmowoym uderzeniu Łukasza Misztala z wolnego piłka po odbiciu się od muru i trafia do Rafała Wiacka którego uprzedził bramkarz Stali.
W przerwie spotkania odbyła się bardzo miła uroczystość. Kibice i Zarząd Wisły pożegnali legendę puławskiej piłki Adama Mroza, który w przerwie zimowej opuścił Dumę Powiśla i reprezentuje barwy Stali Poniatowa. Schodzącego z płyty boiska Mroza żegnały rzęsiste brawa i śpiewy Fanatyków.
Po zmianie stron pierwsi do ataków ruszyli goście. W 52 minucie sam na sam z Nazarem Penkowcem wyszedł Konrad Maca, jednak bramkarz Wisły kapitalnie nogą odbił strzał napastnika z Rzeszowa. Chwilę później to wiślacy mogli i powinni prowadzić. Tym razem w sytuacji sam na sam znalazł się Konrad Nowak, jednak Wietecha kolejny raz spisał się kapitalnie w swojej bramce. Kolejne minuty to próby Sebastiana Orzędowskiego ze strony wiślaków czy Andrei Prokicia ze strony gości jednak obie nie zakończone bramką.
W 85 minucie kolejny raz odżyły nadzieje kibiców Wisły na korzystny wynik. Tym razem w kapitalnej sytuacji znalazł się Konrad Nowak, który po dograniu z prawej strony Radosława Muszyńskiego z 5 metrów nie strzelił prosto w Tomasza Wietechę
Do końca spotkania emocji już nie brakowało. W doliczonym czasie spotkania Adreia Prokic uderzył w głowę Rafała Gizińskiego. Sędzia ukarał go jedynie żółtą kartką, jednakże była to druga żółta kartka i Serb musiał opuścić boisko. Mimo rozpaczliwej walki do końca wiślacy nie potrafili skierować piłki do bramki Stali i spotkanie zakończyło się remisem po 0:0
Cieszy na pewno ambitna postawa wiślaków. Widać było, że każdy zawodnik zostawił dziś dużo serca na boisku. Niestety kolejny raz potwierdziło się, że wiślakom brakuje skuteczności. Na jej poprawę podopieczni Jacka Magnuszewskiego mają 2 tygodnie, bowiem spotkanie z Garbarnią na wniosek krakowian zostało przełożone na 2 maja.

Wisła Puławy: Stal Rzeszów 0:0

WisłaPenkowec - Gawrysiak, Skórnicki, Kursa, Misztal, Pożak (59 Muszyński), Mokiejewski (82 Wójtowicz), Orzędowski, Kycko, Nowak, Wiącek (76 Giziński)
Stal RzeszówWietecha - Duda, Hus, Jędryas, Margol (63 Florian), Klepczarek, Persona, Stachyra, Przybyszewski, Prokić, Maca (78 Górecki)
Żółte kartki Orzędowski ( Wisła), Prokić, Margol ( Stal)