Portal ma 28,676,691 unikalnych wizyt

07/04/2012 10:57
Ważna wyjazdowa wygrana Wiślaków
Pierwszą wyjazdową wygraną i kolejne cenne 3 oczka przywieźli dzisiaj w świąteczne popołudnie z Nowego Dworu Mazowieckiego piłkarze puławskiej Wisły. Dziś po trudnym spotkaniu pokonali oni ekipę Świtu Nowy Dwór Mazowiecki 1:0, czym sprawili swoim sympatykom miłe i spokojne świta Wielkanocne.

SKRÓT MECZU OD TVP WARSZAWA

RELACJA NOWODWORSKA TV
Wszyscy kibice, którzy udali się za Wisłą do Nowego Dworu Mazowieckiego wiedzieli, że spotkanie przy Sportowej do łatwych nie będzie należało. Ekipa Tomasza Reginisa nie wygrała bowiem żadnego spotkania na wiosnę, tak więc ekipa Świtu chciała przełamać złą passę.
Pierwsze minuty rozgrywanego na słabej murawie spotkania upłynęły na wzajemnym badaniu się obu ekip. Gra toczyła się głównie w środku pola co powodowało, że kibice, którzy w znikomej liczbie przybyli na Sportową 66 nudzili się i rozmawiali o hitowym spotkaniu polskiej T-Mobile Ekstraklasy, gdzie kilka godzin później Legia mierzyła się z Ruchem.
Pierwsi marazm przełamali wiślacy. W 26 minucie na uderzenie z 20 metrów zdecydował się Mikołaj Skórnicki, Jakub Wiśniewski odbił przed siebie piłkę do której dopadł Konrad Nowak, jednak dobitka napastnika ekipy z Puław poszybowała wysoko nad bramką gospodarzy. 10 minut później wiślacy znowu powinni zdobyć bramkę. Tym razem na szarżę lewą stroną zdecydował się Rafał Kycko. Jednak jego strzał z ostrego kąta na rzut rożny odbił Jakub Wiśniewski. Kilka minut przed końcowym gwizdkiem bramkę dla Dumy Powiśla mógł zdobyć jeszcze Michał Budzyński, jednak zwlekał zbyt długo ze strzałem i został zablokowany. Gospodarze w tej części gry praktycznie nie zagrozili poważnie bramce w której stał Nazar Penkowec. Jedyna warta odnotowania akcja to akcja Kimury, kiedy to po błędzie sędziego Penkowec uprzedził gracza z Nowego Dworu.
Drugie 45 minut lepiej rozpoczęli gospodarze. Być może miało na to wpływ kilka ostrych słów wypowiedziane w szatni przez trenera Tomasza Reginisa.
W 48 minucie po złym wybiciu piłki przez Rafała Kursę a później niezdecydowaniu Penkowca w znakomitej sytuacji bramkowej znalazł się Niegeryjczyk Obem, jednak sam na sam z bramką fatalnie przestrzelił. Kilka minut później wiślacy stanęli przed kolejną bramkową szansą. Tym razem po dobrym podaniu od Rafała Kycki w znakomitej sytuacji bramkowej znalazł się Piotr Mokiejewski, ale kapitan Dumy Powiśla przestrzelił.
Na bramkę kibice Wisły musieli czekać do 66 minuty. Wtedy to po rzucie rożnym i ogromnym zamieszaniu w polu karnym Świtu najwięcej przytomności zachował Mikołaj Skórnicki i z 5 metrów skierował piłkę do siatki. W 70 minucie próbował kolejny raz Mokiejewski jednak kolejny raz niecelnie. Gospodarze w kolejnych minutach aż dwa razy zagrozili bramce Nazara Penkowca. Najpierw w 74 minucie gry dobrą główką po podaniu Szymona Makowskiego popisał się Damian Zawadzki a piłka o centymetry minęła bramkę gości. Dwie minuty później ten sam zawodnik kolejny raz strzelał na bramkę Wisły po podaniu od Dariusza Zjawińskiego jednak także niecelnie. Ostatnią ciekawą akcję wiślacy przeprowadzili w 86 minucie gry, kiedy to na uderzenie z 12 metrów zdecydował się wprowadzony kilka chwil wcześniej Maciej Wójtowicz. Pomocnik Wisły uderzył jednak zbyt lekko i Jakub Wiśniewski nie miał kłopotów ze złapaniem piłki.
Ostatnie minuty to heroiczna walka Dumy Powiśla o trzy oczka. Mimo, że czas dłużył się niemiłosiernie wiślakom udało się dowieść korzystny rezultat i 3 oczka zasłużenie pojechały do Puław.
Teraz przez Wisłą święta Wielkanocne a za tydzień kolejny wyjazd. Tym razem do Pruszkowa na spotkanie ze Zniczem.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki: Wisła Puławy 0:1 ( 0:0)
Świt Nowy Dwór Wiśniewski, Drwęcki, Gmitrzuk, Sosnowski, Zawadzki, Kimura ( 60 Kamiński), Makowski, Enow, Obem, Zjawiński , Zawiska ( 46 Bajera),
Wisła Penkowec, Budzyński, Kursa, Jagła, Misztal, Kycko ( 88 Giziński), Mokiejewski ( 83 Wójtowicz), Skórnicki, Orzędowski, Pożak ( 67 Jabkowski), Nowak
Żółte kartki Zjawiński ( Świt), Giziński ( Wisła)