Portal ma 28,678,600 unikalnych wizyt

18/04/2012 18:48
Kolejny remis puławskiej Wisły

Nie udało się dzisiaj wiślakom zgarnąć kompletu punktów w starciu ze Stalą Stalowa Wola. W środowy wiosenny wieczór wiślacy zremisowali z wyżej notowaną ekipą Mirosława Kality 1:1, mimo, że do 82 minuty prowadzili po bramce Łukasza Misztala.

KONFERENCJA PRASOWA PO MECZU WISŁA PUŁĄWY STAL STALOWA WOLA 1:1 18.04.2012
Wszyscy, którzy zdecydowali się udać na to spotkanie zdawali sobie sprawę, że podopiecznych Jacka Magnuszewskiego czeka trudne spotkanie.
Pierwsze minuty to bardzo ciekawe i wyrównane spotkanie. W 5 minucie gospodarze stanęli przed pierwszą bramkową szansą. Z 18 metrów uderzał Piotr Mokiejewski, ale Bartłomiej Dydo stanął na wysokości zadania i instynktownie odbił piłkę przed siebie. W 17 minucie tylko przytomna interwencja Przemysława Żmudy, który uprzedził Konrada Nowaka zapobiegła utracie bramki przez Stal.
Z czasem impet Wisły gasł. W 20 minucie przed szansą z rzutu wolnego stanęli goście, jednak uderzenie Daniela Radawca bez trudu obronił bramkarz Wisły Nazar Penkowec. Chwilę później wiślacy powinni już prowadzić. Kapitalnym podaniem do Konrada Nowaka popisał się Rafał Kycko, napastnik Wisły znalazł się sam na sam z Bartłomiejem Dydą i niestety przelobował go tak nieszczęśliwie, że piłka poszybowała nad bramką ekipy z Podkarpacia.
Na kolejne chwile emocji licznie zebrana publiczność musiała czekać do 39 minuty spotkania. Wtedy to na ułańską szarżę na bramkę Stali zaliczył Piotr Mokiejewski, który nieprzepisowo w polu karnym powstrzymywał Przemysław Żmuda. Sędzia Marek Czyżniewski podyktował rzut karny dla Wisły. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Konrad Nowak, niestety strzelił słabo i Bartłomiej Dydo obronił uderzenie napastnika Wisły. Była to ostatnia ciekawa akcja w tej części gry. Kilka chwil później arbiter z Olsztyna zaprosił oba zespoły na zasłużony odpoczynek.
Drugą połowę lepiej rozpoczęli wiślacy. Już w 52 minucie podopieczni Jacka Magnuszewskiego objęli prowadzenie. Z prawej strony boiska faulowany był Sebastian Orzędowski. Do piłki podszedł Łukasz Misztal i bardzo ostro wrzucił po ziemi piłkę w pole karne. Nikt nie przeciął jego strzału i piłka zatrzepotała w siatce Stali.
Kolejne minuty to uważna gra Wisły w obronie i okazje Stali. Najpierw w 65 minucie w ostatniej chwili Piątkowskiego zatrzymał Skórnicki a kilka chwil później dobrym strzałem głową popisał się Wojciech Białek.
W 81 minucie Artur Cebula w ostatniej chwili zatrzymał Sebastiana Orzędowskiego, bowiem pomocnik Wisły mógł znaleźć się w bardzo dobrej sytuacji bramkowej. Minutę później mieliśmy już remis. Prawą stroną pomknął Robert Widz dośrodkował w pole karne, a kolejny rezerwowy Kamil Gęsla z kilku metrów nie dał szans Nazarowi Penkowcowi i przerwał serię bez straty bramki ekipy z Puław.
Już w doliczonym czasie gry przed szansą bramkową stanął jeszcze Sławomir Jagła, jednak jego uderzenie głową obronił Bartłomiej Dydo.
Wiślacy boisko opuszczali z poczuciem niedosytu. W przekroju całego spotkania lepszą ekipą i mieli więcej sytuacji bramkowych. Niestety kolejny raz w drużynie Wisły zawiodła skuteczność. Teraz przed podopiecznymi Jacka Magnuszewskiego mecz o życie w Iławie. Wygrany tego spotkania znacznie zwiększy swoje szanse na utrzymanie w II lidze.

Wisła Puławy : Stal Stalowa Wola 1:1 ( 0:0)

Wisła Penkowec, Budzyński, Jagła, Kursa, Misztal, Pożak ( 46 Orzędowski), Mokiejewski ( 81 Wójtowicz), Wiącek, Skórnicki Kycko, Nowak.
StalDydo, Demusiak ( 84 Kocój) ,Czarny, Żmuda, Radawiec ( 57 Gęśla) , Kachniarz ( 56 Getinger) , Białek, Piątkowski ( 69 Widz) , Horajecki, Cebula, Skórski
Żółte kartki Żmuda, Cebula, Getinger ( Stal)