Portal ma 28,653,073 unikalnych wizyt

22/04/2012 14:57
Porażka na własne życzenie
Nie udało się przedłużyć dobrej formy z wiosny piłkarzom puławskiej Wisły. Dziś wiślacy przegrali w Iławie bardzo ważne ligowe spotkanie z Jeziorakiem, czym popsuli nastroje kibiców i skomplikowali sobie walkę o ligowe utrzymanie.

Wszyscy zdawali sobie sprawę, że w Iławie wiślaków czeka trudne zadanie. Pierwsze minuty to wzajemne badanie się obu ekip. W 10 minucie poławianie stanęli przed szansą bramkową. Na dobre uderzenie zza pola karnego zdecydował się Sebastian Orzędowski, ale piłka minęła bramkę Dawida Kręta o metr.

KONFERENCJA PRASOWA PO MECZY JEZIORAK WISŁA PUŁAWY 2:1 22.04.2012

Kolejne minuty upływały w spokojnej atmosferze pikniku. Słońce świeciło a dobrych akcji było jak na lekarstwo. Sielankową atmosferę przerwał dopiero w 26 minucie spotkania Ivo Zubrzycki, który wykorzystał błąd dwóch środkowych obrońców Wisły Rafała Kursy i Sławomira Jagły i z bliska pokonał Nazara Penkowca.
Wydawałoby się, że po straconej bramce wiślacy ruszą do zmasowanych ataków, jednak nic takiego nie nastąpiło. Zdecydowanie aktywniejsi w ataku byli gospodarze, którzy w 36 minucie mogli prowadzić już 2:0. Na dobrą akcję zdecydował się Piotr Skokowski, który uderzył na bramkę Wisły, a Nazar Penkowec z kłopotami złapał piłkę. Były to jedyne akcje godne odnotowania w tej połowie bowiem kilka minut później sędzia zakończył pierwszą część gry.
Druga połowa rozpoczęła się bardzo fatalnie dla Wisły. Już w 47 minucie gry, iławianie strzelili drugą bramkę. Z prawej strony zacenrtrował Sedlewski, uderzył jeden z graczy Jeziorka. Nazar Penkowec popełnił jednak fatalny błąd bowiem wypuścił piłkę z rąk a ta trafiła do Remigiusza Sobocińskiego, który skierował ją z bliska do siatki. Po tej bramce trener Jacek Magnuszewski dokonał kilku zmian. Na boisku pojawił się Mateusz Kozieł a do linii ataku przesunięty został Rafał Wiącek.
Kolejne minuty to lepsza gra Wisły. W 70 minucie po dobrej centrze z rzutu rożnego Dawida Polaka piłki w dobrej sytuacji nie sięgnął Rafał Kycko. Chwilę później z dystansu uderzał Mikołaj Skrónicki, jednak piłka jak zaczarowana mijała bramkę Dawida Kręta.
Im dłużej trwała ta połowa tym większa była przewaga Wisły. Od 80 minuty wiślacy nie schodzili już z połowy gospodarzy, jednak iławianie robili wszystko, aby dotrzymać korzystny wynik do końca.
Wiślacy bramkę zdobyli w 88 minucie. Po centrze Polaka z prawej strony piłkę ręką zagrał w polu karnym jeden z obrońców Jeziorka i sędzia Tomasz Tobiański z Gdańska podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Sławomir Jagła i skierował piłkę do siatki pod rękami Dawida Kręta.
Mimo kolejnych prób i doliczonych 5 minut, wiślakom nie udało się trafić na 2:2. Już w doliczonym czasie gry przed szansą bramkową stanęli jeszcze wiślacy, jednak uderzenie Wiącka z linii bramkowej wybili gracze z Iławy.
Po końcowym gwizdku w obu obozach panowały odmienne nastroje. Najbardziej smutny był szkoleniowiec Wisły Jacek Magnuszewski, który ze skwaszoną miną musiał wyjaśniać przyczyny porażki.
Niestety wiślacy kolejny raz nie zagrali dobrze. Po tej porażce sytuacja w tabeli stała się znowu trudna. Tym bardziej derby z Motorem Lublin jawia się jako mecz, którego wiślacy przegrać nie mogą.

Jeziorak Iława: Wisła Puławy 2:1 ( 1:0)

Jeziorak: Kręt, Żuraw (90' Jankowski), Czlingarjan, Wietecha, Chorolski, Sedlewski, Żagl ewski, Otręba (84' Zajączkowski), Zubrzycki (74' Kretow), Sobociński (81' Sierputowski)
Wisła: Penkowec, Budzyński, Jagła, Kursa, Misztal (55' Kozieł), Skórnicki, Orzędowski (Wójtowicz), Wiącek, Mokiejewski (61' Pożak), Kycko ( 90'Wesołowski), Nowak
Żółte kartki Żaglewski, Sobociński, Skokowski, Sierputowski ( Jeziorak), Orzędowski Wójtowicz ( Wisła)