Portal ma 28,567,949 unikalnych wizyt

12/05/2012 21:54
Ważna wygrana po ambitnej walce

Bardzo cenną wygraną zanotowali dziś piłkarze puławskiej Wiśle. Po niezłej ambitnej grze pokonali oni jednego z kandydatów do I ligowego awansu Puszczę Niepołomice i znacznie zbliżyli się do środka ligowej tabeli.

Fotoreportaż z meczu (fot. Marian)
Kibice, którzy mimo chłodnego wieczoru zdecydowali się udać na stadion przy ulicy Hauke- Bossaka na pewno nie żałowali. Wiślacy mimo, że kolejny raz wystąpili bez Rafała Skórnickiego i Mikołaja Skórnickiego zagrali dobre zawody. Trener Jacek Magnuszewski zaskoczył wszystkich ustawieniem drużyny. W linii pomocy zagrali bowiem dwaj nominalni obrońcy Sławomir Jagła i Mateusz Gawrysiak a na prawej obronie wystąpił Mateusz Kozieł.

Pierwsze minuty tego spotkania to przewaga faworyzowanych gości. W 4 minucie po błędzie Penkowca z obrońcami o mały włos nie zakończyło się bramką Krzysztofa Radwańskiego, jednak były gracz Górnika Łęczna pomylił się o dobry metr i skończyło się na strachu. Chwilę później lewą stroną szarżował Dawid Paul ale na szczęście jego akcja zakończyła się na nogach Mateusza Kozieła.
W 14 minucie kolejny raz mocniej zadrżały serca kibiców Wisły, bowiem po wrzutce z wolnego Tomasza Księżyca Nazar Penkowec bardzo niepewnie wypiąstkował piłkę. Na szczęście błędu nie wykorzystali gracze z Niepołomic.
W 21 minucie puławski stadion a także okolice ( bowiem kibice byli także w pobliskim lesie) oszalał. Dobra dwójkowa akcja Rafała Wiącka i Konrada Nowaka zakończyła się piękną bramką Konrada, który wykorzystał kapitalną asystę i z 5 metrów pokonał Tomasza Kwedyczenkę.

Kolejne minuty to mądra gra Wisły i nieporadne próby wyrównania przez ekipę gości. Mimo tego w 38 minucie podopieczni Dariusza Wójtowicza zdobyli bramkę. Bohaterem przyjezdnych został Paweł Moskwik, który wykorzystał błąd sędziego liniowego i puławskiej obrony i z pozycji spalonej skierował piłkę do bramki Nazara Penkowca. Kolejne minuty to bardzo wyrówna gra z obu stron i brak klarownych sytuacji bramkowych.

Tym razem przerwa w przeciwieństwie do spotkania z Resovią nie zafundowała kibicom emocji. Zraszacze pozostały na swoim miejscu a kibice, musieli skupić się na oczekiwaniu na wyjście piłkarzy i na kolejne 45 minut emocji.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnych zmian w składzie Wisły. Na placu gry pojawili się Dawid Pożak i Maciej Wójtowicz i jak pokazały kolejne minuty obaj zawodnicy pokazali się z dobrej strony i wnieśli dużo dobrego do gry puławskiej Wisły.

W 48 solowym rajdem popisał się Mateusz Cholewiak, jednak zacentrował prosto w ręce Nazara Penkowca a chwilę później piłkarze z Niepołomic zdobyli nawet bramkę. Na szczęście uczynili to z pozycji spalonej i sędzia Wojciech Pawlicz słusznie gola nie uznał.

W 63 minucie wiślacy powinno prowadzić 2:1. Dobre uderzenie Konrada Nowaka po podaniu Dawida Pożaka obronił Kwedyczenko a dobitka Piotra Mokiejewskiego poszybowała nad bramką Puszczy. Co jednak się odwlecze to nie uciecze i w 68 minucie spotkania na szarżę zdecydował się Konrad Nowak. Napastnik Wisły został sfaulowany w polu karnym i sędzia Wojciech Pawlicz podtykował rzut karny. Nie spodobało się to graczom gości i ich trenerowi, którzy długo protestowali, sugerując, że faul był przed linią pola karnego. Arbiter z Białegostoku decyzji nie zmienił i do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Konrad Nowak. Wielu kibiców odwróciło wzrok, mając w pamięci nieszczęsny rzut karny w meczu ze Stalą Stalowa Wola, jednak tym razem Nowak strzelił mocno i pewnie pod poprzeczkę bramki Tomasza Kwedyczenki.

W 73 minucie spotkania z 15 metrów uderzał na bramkę Kwedyczenki Dawid Pożak, jednak bramkarz przyjezdnych odbił piłkę a ta po nodze Konrada Nowaka opuściła plac gry. Kolejne minuty przynosiły kolejne próby wiślaków. W końcu nadeszła 76 minuta, kiedy to kapitalnym strzałem popisał się Mateusz Gawrysiak. Piłkę idealnie przed pole karne gdzie piłka trafiła po przebitce głową a nasz zawodnik huknął pod poprzeczkę bramki gości.

Ostatnie minuty to rozpaczliwe próby niepołomiczan, którzy za wszelką cenę chcieli zmniejszyć rozmiary porażki. W drugiej minucie doliczonego czasu gry uderzał z dystansu Toamsz Księżyć, jednak Penkowec nie dał się pokonać a już w 4 minucie dodatkowego czasu z wolnego uderzał bardzo niecelnie Sebastian Janik.

Po końcowym gwizdku sędziego w puławskim obozie co zrozumiałe zapanowała wielka radość. Tą wygraną puławianie zbliżyli się do środka tabeli i są już bardzo blisko utrzymania w II lidze. Co cieszy schodzących do szatni wiślaków pożegnały rzęsiste brawa, piłkarze zaś podziękowali tradycyjnymi piątkami.

Co ciekawe na meczu słychać było także doping Fanatyków Wisły. Dopingowali oni z poza stadionu, gdzie bawili się bardzo dobrze i zaprezentowali oprawę. Teraz przed wiślakami dwa ostatnie ligowe spotkania. Najpierw w środę z Pelikanem Łowicz a w sobotę 19 maja na wyjeździe z Okocimskim Brzesko.

Wisła Puławy: Puszcza Niepołomice 3:1 ( 1:1)
Wisła Penkowec, Misztal, Budzyński, Gawrysiak, Jagła ( 46 Wójtowicz), Kozieł, Giziński ( 46 Pożak), Orzędowski, Wiacek ( 56 Mokiejewski), Kycko ( 86 Wesołowski), K. Nowak
Puszcza NiepołomiceKwedyczenko, Zontek, Księżyc, Jurkowski, Radwański, Strózik ( 80 Kalat) , Paul, Ł. Nowak, Cholewiak ( 74 Janik), Lizak,