Portal ma 28,656,741 unikalnych wizyt

18/05/2012 14:45
Cenny remis Wisły w Brzesku
Udanie sezon zakończyli piłkarze puławskiej Wisły. Podopieczni Jacka Magnuszewskiego jako jedni z nielicznych nie przegrali dziś w Brzesku z mistrzem II ligi Okocimskim po niezłym meczu remisując 1:1.
Mimo że w Brzesku wiślacy wystąpili osłabieni brakiem Konrada Nowaka, to rozegrali szczególnie w drugiej połowie dobre spotkanie. Co cieszy kolejny raz z dobrej strony pokazał się młody Dawid Pożak, który w dwóch ostatnich spotkaniach zapewnił Wiśle 4 cenne punkty.

Spotkanie w Brzesku rozpoczęło się dla bardzo miło dla Sławomira Jagły, byłego gracza OKS-u, który na Okocimskiej został bardzo ciepło przyjęty i za zasługi dla brzeskiego klubu dostał koszulkę swojego byłego klubu wraz z podpisami kolegów z boiska i kibiców.
Na tym jednak skończyły się uprzejmości, bowiem od pierwszego gwizdka Pana Andrzeja Chudego z Zabrza zaatakowali gospodarze. Najpierw w 3 minucie na bramkę Nazara Penkowca uderzał zza pola karnego Paweł Pyciak jednak uderzył nad bramką Wisły. Kilka chwil później znowu uderzał aktywny Pyciak, tym razem zmuszając Penkowca do wybicia piłki na rzut rożny.
W 12 minucie gospodarze jednak okazali się bezwzględni. Wtedy do dobrą akcję Mateusza Ubrańskiego i Roberta Trzandla wykończył ten drugi i Piwosze objęli prowadzenie 1:0.
Mimo prowadzenie podopieczni trenera Krzysztofa Łętochy nie zwalniali tempa. W 22 minucie z woleja uderzał Mateusz Oświęcimka, ale stojący w bramce Wisły Penkowec spokojnie złapał piłkę. Wiślacy w pierwszych 30 minutach wyglądali na zupełnie zagubionych, bowiem nie potrafili zagrozić bramce w której stał Dawid Mieczkowski. W 33 minucie kolejny raz groźnie było pod bramką Wisły po wycofaniu Dawida Dynarka zza pola karnego uderzał Paweł Pyciak, jednak zrobił to zbyt lekko i piłka kolejny raz padła łupem bramkarza Dumy Powiśla, który w tym okresie spotkania był najbardziej zapracowanym piłkarzem swojego zespołu.
Po zmianie stron wreszcie wiślacy zaczęli stwarzać sobie sytuacje bramkowe. W 51 minucie próbował strzelać Łukasz Misztal i tylko odważna interwencja Rafała Ceglińskiego zapobiegła stracie bramki przez Okocimskiego. Chwilę później wiślacy uderzali z wolnego, jednak Oświęcimka pewnie wybił piłkę z czego wynikła groźna kontra i nieskuteczny strzał Roberta Trzandla.
Wiślacy w drugiej połowie prezentowali się zdecydowanie lepiej mieli przewagę w posiadaniu piłki i 68 minucie za sprawą Dawida Pożaka zdobyli bramkę na 1:1. Pomocnik Wisły wykorzystał błąd brzeskiej obrony i sytuacji sam na sam pokonał Dawida Mieczkowskiego. W 72 gospodarze bardzo szybko mogli odpowiedzieć na bramkę Wisły, jednak wprowadzony chwilę wcześniej Piotr Darmochwał strzelił zbyt lekko i Nazar Penkowec nie miał problemów z obroną tego strzału.
W drugiej minucie doliczonego czasu gry wiślacy mogli rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść. Jednak po uderzeniu głową Sławomira Jagły piłką o centymetry minęła bramkę Mieczkowskiego.
Było to ostatnie ligowe spotkanie Wisły w debiutanckim sezonie. Wiślacy zdobyli w całym sezonie 38 punktów co jak na debiutanta nie jest złym wynikiem. Wynik punktowy był by zdecydowanie lepszy, gdyby nie fatalna postawa w końcówce rundy jesiennej. Jesień to prawdziwa walcząca Wisła, która zasłużyła na miano Rycerzy Wiosny.

Okocimski KS Brzesko: Wisła Puławy 1:1 ( 1:0)