Portal ma 28,657,035 unikalnych wizyt

04/08/2012 17:49
Derby na remis

Sprawiedliwym remisem 1:1 zakończyły się kolejne Wielkie Derby Lubelszczyzny pomiędzy puławską Wisłą a Motorem Lublin. O tym, że dzisiejsze spotkanie będzie czymś wyjątkowym dla kibiców świadczyły kolejki pod kasami a także przy bramkach wejściowych. Niestety kolejny raz fani, którzy zdecydowali się udać na obiekt przy ulicy Hauke- Bossaka zapomnieli, że procedura sprzedaży biletów trochę trwa i na stadion należy udać się znacznie wcześniej.

Wielu kibiców na obiekt weszło już po rozpoczęciu Wielkich Derbów. Od pierwszego gwizdka Leszka Gawrona z Mielca jak to w derbach trwała walka o każdy centymetr boiska. Mnożyły się faule i niedokładności. Pierwsi ten impas przełamali puławianie, którzy już w 7 minucie przeprowadzili prawą stroną składną akcję. Z dobrej strony pokazał się Piotr Charzewski, jednak zacentrowanej piłki nikt nie przeciął i skończyło się na strachu dla ekipy Motoru. Kolejna ciekawa akcja w tym spotkaniu miała miejsce w 24 minucie, kiedy debiutujący w barwach Wisły Marcin Popławski w ostatniej chwili został sfulowany przez Piotra Karwana. Gdyby nie ta nieprzepisowa interwencja obrońcy Motoru przy Hauke- Bossaka mieli byśmy bramkę dla Wisły, bowiem Popławski był w bardzo dobrej sytuacji bramkowej.
W 32 minucie ,,wejście smoka" mógł zaliczyć Dawid Pożak, który na boisku pojawił się chwilę wcześniej za kontuzjowanego Piotra Charzewskiego i już w pierwszym kontakcie z piłką dobrze uderzył na bramkę Mateusz Oszusta. Bramkarz przyjezdnych z kłopotami ale odbił piłkę na rzut rożny. Chwilę później zakotłowało się pod pod płotem gdzie stali kibice gości, którzy rzucali w stronę ochrony i policji butelki i kamienie. Po chwili sytuację opanowano i do końca spotkania kibice z Lublina dopingowali swój zespół.
Na boisku natomiast działo się niewiele ciekawego. W 37 minucie na niezły rajd zdecydował się Sebastian Orzędowski, jednak jego akcja zakończyła się fatalnym dośrodkowaniem i nie stworzyła większego zagrożenia dla bramki Mateusz Oszusta. Chwilę później z drugiej strony pod bramkę Nazara Penkowca zapędził się Przemysław Kanarek, którego uderzenie w ostatniej chwili zablokowali obrońcy Wisły.
Po zmianie stron odważniej do ataku ruszyli lublinianie. Najpierw w 50 minucie z wolnego centrował Piotr Klepczarek, jednak Nazar Penkowec zachował się bardzo dobrze i wypiąstkował piłkę w pole. Kilka minut później z dystnasu uderzał kolejny raz Pożak, jednak tym razem piłka po jego uderzeniu minęła bramkę gości. Dwie minuty później motorowcy objęli prowadzenie. Błąd popełniła puławska obrona, a wykorzystał go Michał Ciarkowski idealnie obsługując podaniem Pawła Pieculuka, który płaskim strzałem z 15 metrów nie dał szans bramkarzowi Wisły.
Kolejne minuty to przewaga Wisły. W 72 minucie gry powinno być 1:1. Dobrą szarżę przeprowadził Dawid Pożak, który wyłożył piłkę przed pole do Rafała Wiącka a ten huknął ile miał sił w nodze, piłka niestety jak zaczarowana odbiła się od słupka i wyszła w pole. Wielu kibiców zwątpiło w korzystny rezultat, jednak nie zwątpili puławscy Fanatycy, którzy do samego końca głośno dopingowali ekipę Wisły.
Ich wiara została nagrodzona w 83 minucie, kiedy to Konrad Nowak pokonał Mateusza Oszusta. Bramka padła po dalekim wrzucie z autu Mateusza Gawrysiaka, piłkę głowa przedłużył Rafał Wiącek a Konrad Nowak przewrotką skierował ją do bramki lubelskiego Motoru. Kilka chwil później dobrze do akcji ofensywnej włączył sie Michał Budzyński, który ładnie dośrodkował w pole karne, jednak nikt nie przeciął jego dośrodkowania i skończyło się na strachu dla lublinian.
W 89 minucie goście mieli piłkę meczową. Po kontrze w sytuacji sam na sam z Penkowcem znalazł się młody król strzelców klasy okręgowej Artur Węska, jednak uderzył za lekko i prosto w ręce bramkarza Dumy Powiśla i skończyło się tylko na jęku zawodu sporej grupy kibiców z Lublina.
W 90 minucie meczu swoją szansę na bramkę miał jeszcze Konrad Nowak, jednak w ostatniej chwili został zablokowany przez obronę Motoru.
Remis jak napisaliśmy wcześniej nie krzywdzi żadnej ze stron. W obu ekipach widać było, że to początek sezonu i jeszcze wszystko nie funkcjonuje tak jak należy. Cieszy jednak wielki duch walki w ekipie Wisły. Wiślacy niesieni bardzo dobrym i głośnym dopingiem kibiców walczyli do końcowego gwizdka sędziego i ich ambicja została nagrodzona cennym jednym punktem.
Teraz przed obiema drużynami przerwa, bowiem w następny weekend zostanie rozegrana kolejna runda Pucharu Polski, w którym nie uczestniczy zarówno Wisła jak i Motor.

Wisła Puławy : Motor Lublin 1:1 ( 0:0)