Portal ma 28,673,772 unikalnych wizyt

25/08/2012 16:54
Dawid Pożak show- Puławy Miastem Lidera !!!!
Bardzo dobrą formę podtrzymali dziś piłkarze puławskiej Wisły. Po emocjonującym, ale stojącym na niezłym poziomie spotkaniu podopieczni Jacka Magnuszewskiego pokonali w Nowym Dworze miejscowy Świt 2:1 i dzięki porażce Radomiaka w Rzeszowie pierwszy raz w historii zostali liderem II ligi.

Kibice, którzy mimo rozkopanej i zakorkowanej Warszawy udali się do Nowego Dworu zadawali sobie pytanie w jakim składzie przystąpi do tego spotkania ekipa Dumy Powiśla, bowiem kilku graczy dopiero co wznowiło treningi po kontuzjach. Z tego powodu trener Jacek Magnuszewski zmuszony był dokonać kilku zmian w wyjściowej jedenastce za Mateusza Gawrysiaka zagrał jego imiennik Kozieł a za Marcina Popławskiego kibice drugi raz w wyjściowej jedenastce zobaczyli Arkadiusza Maksymiuka.
Lepiej rozgrywane przy idealnej słonecznej pogodzie spotkanie rozpoczęli gospodarze. Już w 1 minucie dobrą dwójkową akcję przeprowadzili Rafał Melon i Szymon Makowski, jednak ten drugi uderzył źle i piłka poszybowała obok bramki Nazara Penkowca. Kolejne minuty to bardzo spokojna gra toczona głównie w środku pola. Kibicom mocniej zabiły serca dopiero w 16 minucie, kiedy to w prostej sytuacji w piłkę nie trafił Rafał Kursa, ta trafiła do Mateusza Zawiski, jednak Nazar Penkowec w dobrym stylu obronił uderzenie młodego zawodnika Świtu. Im dłużej trwało to spotkanie tym wiślacy osiągali w nim coraz większą przewagę. Najpierw w 36 minucie uderzał niecelnie głową po centrze Dawida Pożaka Rafał Wiącek, a w 40 minucie przyjezdni prowadzili już 1:0. Dwójkową akcję przeprowadzili Konrad Nowak i Dawid Pożak, ten pierwszy idealnie wyprowadził piłkę ze swojej połowy i dokładnie podał do Pożaka, który popisał się ładnym strzałem w długi róg bramki Michała Bigajskiego.
Chwilę później powinno być już 2:0, po dobrej akcji Dawida Pożaka i Rafała Wiącka, jednak uderzenie pomocnika Dumy Powiśla w dobrym stylu na róg sparował Michał Bigajski.
Drugą część gry lepiej rozpoczęli nowodworzanie. W 49 minucie zakotłowało się w polu karnym Wisły, po wrzutce Łukasza Sosnowskiego i zgraniu piłki przez Adama Gmitrzuka piłkę w ostatniej chwili wybił Michał Budzyński.
Nie minęła minuta a wiślacy prowadzili 2:0. Tym razem prawą stroną pomknął niczym sprinter Dawid Pożak i chyba próbował dośrodkować, jednak ku zaskoczeniu wszystkich piłka po tej centrze wpadła za kołnierz bramkarzowi Świtu.
Kolejne minuty to mądra gry Wisły, która czekała na kontry. Okazja do jednej z nich nadarzyła się w 65 minucie, kiedy na uderzenie z 16 metrów zdecydował się Konrad Nowak, jednak Michał Bigajski bez problemów złapał piłkę po uderzeniu kapitana Wisły. Kilka chwil później znowu w roli głównej wystąpił Konrad Nowak, jednak w sytuacji sam na same lepszy okazał się bramkarz gospodarzy. W 74 minucie kapitalnie z dystansu uderzał Sebastian Orzędowski, jednak jeszcze lepszą paradą popisał się Bigajski i wiślacy wywalczyli tylko rzut rożny.
Jednak wiślacy słyną z horrorów, które fundują swoim kibicom. Nie inaczej było i dziś bowiem w 89 minucie gospodarze za sprawą Michała Strzałkowskiego zdobyli kontaktowego gola. Wprowadzony w drugiej połowie gry zawodnik wykorzystał bierność puławskiej obrony i ładnym strzałem głową pokonał Nazara Penkowca. Po tej bramce ekipa Świtu wyczuła, ze może dziś zdobyć 1 punkt. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry, gospodarze mieli piłkę na remis, będący na spalonym George Enow przepuścił piłkę, ta trafiła do Drewnowskiego, ale młody napastnik Świtu przegrał pojedynek sam na sam z Penkowcem i trzy punkty mogły pojechać do Puław.
Po meczu pierwszy raz na wyjeździe piłkarze Dumy Powiśla mogli cieszyć się z wygranej ze zorganizowaną i dobrze dopingującą wiślaków grupą kibiców, która pojawiła się w Nowym Dworze i od początku drugiej połowy głośno wspierała wiślaków w walce o ligowe oczka. Cieszy, że ekipa Jacka Magnuszewskiego wygrała kolejny mecz, jednak sam szkoleniowiec Wisły słusznie twierdził, że jego piłkarze mają nadal nad czym pracować przed kolejnymi ligowymi spotkaniami.Teraz wiślacy w sobotę w Puławach podejmą imienniczkę z Płocka.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki: Wisła Puławy 1:2 ( 0:1)
Strzałkowski 89 - Pożak 40, 50

ŚwitBigajski, Drwęcki, Kamiński, Sosnowski, Grzmitrzuk ( 57 Grzelak), Enow, Świderski, Ziąbski ( 59 Strzałkowski), Makowski, Zawiska ( 79 Drewnowski), Melon ( 61 Gajewski)