Portal ma 28,653,844 unikalnych wizyt

15/09/2012 15:53
Cenna wygrana puławskiej Wisły

Bardzo cenną wygraną zanotowali dziś w Puławach piłkarze puławskiej Wisły. Po trudnym zaciętym i wyrównanym spotkaniu pokonali oni beniaminka Siarkę Tarnobrzeg i utrzymali drugie miejsce w tabeli, z liderem tarnowską Unią przegrywając tylko gorszym bilansem bramek.
Trener Jacek Magnuszewski kolejny raz zaskoczył kibiców Wisły składem na to spotkanie. Na ławce rezerwowych pozostał bowiem regularnie grający Sebastian Orzędowski, którego zastąpił Rafał Wiącek. Podobnie jak w Rzeszowie ekipa Wisły zagrała z dwoma napastnikami, Konrada Nowaka wspomagał bowiem Szymon Martuś.
Od pierwszego gwizdka sędziego Marcina Bielawskiego z Katowic na boisku oglądaliśmy składne akcje. W 3 minucie na uderzenie z 14 metrów uderzał się Bartosz Madeja, jednak jego uderzenie nie sprawiło żadnych problemów stojącemu dziś w bramce Wisły Konradowi Przbylskiemu. Kilka chwil później przed szansą bramkową stanęli gospodarze z prawej strony zacentrował Dawid Pożak, kapitalną główką popisał się Marek Nowak, jednak jeszcze lepszą interwencją popisał się Kamil Beszczyński, który przeniósł piłkę nad bramką. W 8 minucie przyjezdni mogli objąć prowadzenie. Niezdecydowanie Mateusza Gawrysiaka wykorzystał Mateusz Janiec, który wyszedł sam na sam z Konradem Przybylskim, jednak uderzenie gracza z Tarnobrzega poszybowało obok bramki Dumy Powiśla.
W 14 minucie uderzał na bramkę Siarki Szymon Martuś, jednak Kamil Beszczyński kolejny raz bez problemów poradził sobie z uderzeniem wiślaka. Na kolejne emocje kibice przy Hauke-Bossaka czekali do 16 minuty, kiedy to po centrze Dawida Pożaka z lewej strony boiska piłkę nad bramkę przerzucił bramkarz Siarki. Dwie minuty później uderzał z dystansu Arkadiusz Maksymiuk, jednak piłka wylądowała jedynie na górnej siatce bramki przyjezdnych. Im dłużej trwał ten mecz tempo spotkania siadało. W 32 minucie po wrzutce Marka Nowaka głową uderzał Dawid Pożak i to praktycznie była jedyna warta odnotowania sytuacja meczowa przed przerwą.
Po zmianie stron do ataków ruszyli tarnobrzeżanie. W 53 minucie bardzo dobrze w bramce zachował się Konrad Przybylski, który kapitalną interwencją przerzucił piłkę nad bramką po uderzeniu z dystansu Jarosława Piątkowskiego. Kolejne minuty to nieudolne próby wiślaków, które zazwyczaj kończyły się albo na obronie Siarki, albo na dobrze dysponowanym Kamilu Beszczyńskim. Przełom nastąpił dopiero po zmianach, których dokonał trener Jacek Magnuszewski. W 60 minucie na placu gry zameldował się Piotr Nowosielski, który już 9 minut później odwdzięczył się trenerowi za zaufanie i przeprowadził akcję, po której sędzia Marcin Bielawski zmuszony był podyktować rzut karny. Z prawej strony piłkę w pole karne dogrywał właśnie Nowosielski, a próbujący walczyć o nią Marek Nowak został sfaulowany w polu karnym przez Jakuba Łuczakowskiego. Na nic zdały się błagalne gesty i protesty przyjezdnych sędzia Bielawski podyktował rzut karny,, który kilka chwil później wykorzystał Konrad Nowak.
W 81 minucie wiślacy powinni prowadzić już 2:0. Na solowy rajd zdecydował się drugi rezerwowy Piotr Charzewski, który mijał rywali jak narciarz w slalomie, jednak przegrał on rywalizację sam na sam z Kamilem Beszczyńskim. Kilka chwil później pogubili się sędziowie tego spotkania, bowiem po przyznaniu rzutu wolnego po faulu Adriana Gębalskiego pokazali czerwoną kartkę Mikołajowi Skórnickiemu. Na szczęście sędzia asystent chwilę po słusznych protestach zawodników i podpowiedzi sędziego asystenta cofnął swoją decyzję i wiślacy mogli to spotkanie zakończyć w pełnym składzie.
W 86 minucie z rzutu wolnego uderzał Stanisław Honcharuk, jednak jego uderzenie poszybowało obok bramki gości. Ostatnie minuty to uważna gra puławian w obronie, i rozpaczliwe próby gości strzelenia wyrównującej bramki jednak na szczęście dla Wisły próby nie zostały zakończone sukcesem i 3 punkty pozostały w Puławach.
Na pewno nie był to łatwy mecz dla Dumy Powiśla. Jednak kolejny raz to ekipa Jacka Magnuszewskiego mogła zejść z boiska w glorii chwały, co cieszy, bowiem wiślacy nadal trzymają się w ligowym czubie tabeli. Teraz liga przyśpiesza, bowiem już w środę wiślacy jadą do Krakowa na spotkanie z Garbarnią.

Wisła Puławy : Siarka Tarnobrzeg 1:0 ( 0:0 )
K.Nowak 70 ( k)

WisłaPrzybylski,Gawrysiak, Kursa, Skórnicki, Misztal, Pożak ( 71 Charzewski), Maksymiuk, M.Nowak ( 90+2 Kozieł), Wiącek ( 79 Honcharuk), Martuś ( 60 Nowosielski), K.Nowak

SiarkaK.Beszczyński,Bażant, D.Beszczyński, Łuczakowski, Stępień ( 82 Zalewski) , Kuranty, Madeja ( 72 Wolan), Janiec ( 89 Duda) , Piątkowski, Cichos ( 68 Gębalski)

Żółte kartki Skórnicki, Wiącek, Maksymiuk ( Wisła), Bażant, Piątkowski, Jakubiec Gębalski ( Siarka)

Widzów 900

Sędziował Marcin Bielawski ( Katowice)
more komentarze (20)
#1 | Anti Red dnia 15/09/2012 17:55 napisał:
Dzięki panowie za punkty.Nawet jak nie ma dopingu faceci podchodzą na główną trybunę,przybijaja piątki,dziękują,wzorowe zachowanie.Dzikiego oczywiście też zabraknąć w grupie nie mogło.Życzę Ci chłopie szybkiego powrotu do zdrowia.
Jeszcze raz wielkie dzięki dla wszystkich.A dla Beszcza pozdrowienia.Następne karniaki już złapiesz.Oby klub w którym grasz ze swoim bratem utrzymał się w lidze.
#2 | kuchy dnia 15/09/2012 19:42 napisał:
Na początku spotkania mecz mógł się podobać potem było więcej cyrku sędziowskiego niż samej gry.Nie ważne w jakim stylu i ze po karnym może trochę wymęczone ale 3 pkt zostają w Puławach ! Jeśli chodzi o nasz młyn...hmm..od meczu z motorem coraz mniej fanatyków bywało, a tu dziś bez dopingu...czyżby znów jakiś konflikt na linii zarząd Wisły - Fanatycy ??? Przed sezonem mówiło się ze wszystko idzie w dobrym kierunku...widać jednak nie ;(
#3 | Piotrek dnia 15/09/2012 20:44 napisał:
Jeśli ktoś spojrzał w protokół z sobotniego meczu, to mógł mocno się zaskoczyć. Jako szkoleniowiec gospodarzy widniał w nim bowiem... Mariusz Sawa.
W Motorze Lublin powtarza się sytuacja, jaka do niedawna miała miejsce w ŁKS Łódź. Tam oficjalnie trenerem był Andrzej Pyrdoł, podczas gdy w rzeczywistości tę funkcję pełnił Piotr Świerczewski. 70-krotny reprezentant Polski nie posiada odpowiedniej licencji, dlatego też konieczne są takie zabiegi.
Sawa w środę miał zostać zwolniony, a tymczasem w sobotę znów usiadł na ławce - tym razem obok Świerczewskiego. Obaj panowie niemal cały czas dyskutowali i wymieniali uwagi. Sawa jednak nie wszedł do szatni, zaś całą przerwę spędził snując się z zadumaną miną w okolicach ławki rezerwowych.
#4 | Mieczyk1 dnia 16/09/2012 08:33 napisał:
Po poprawieniu kilku elementów w grze w zasięgu jest I liga.Więcej wiary, a skuteczność przyjdzie sama.Tak trzymać
#5 | steven1974 dnia 16/09/2012 16:56 napisał:
odwróć tabele a reksy będą na czele
#6 | steven1974 dnia 16/09/2012 16:58 napisał:
a i na oprawę dałem ostatni raz!!!
#7 | malutki dnia 16/09/2012 17:59 napisał:
WItam wszystkich kibiców Puławskiej Wisły poszukuje kogoś kto wybiera sie na mecz Wisły z Garbarnią Kraków i posiada wolne miejsce serdecznie pozdrawiam i oczekuje odpowiedz AVE WISŁA
#8 | Piotrek dnia 16/09/2012 18:18 napisał:
Polecam PKP odjazd ze stacji Puławy Miasto 7:14.
Powrót 17:26 z przesiadką w Dęblinie.
#9 | MrMargol dnia 17/09/2012 08:54 napisał:
Panowie. Jestem pod wrażeniem. Wielkie dzięki i gratulacje ze ten mecz i cały początek rozgrywek. Zagraliście z Siarką bardzo fajne zawody. Podobało mi się. Nie ma co wyróżniać nikogo bo moim zdaniem najważniejszy jest zespół a indywidualne błyski pozwalają tylko umocnić morale w kapeli. To morale i współpracę widać na boisku, SUPER.
Dziękuję za to co już i proszę o więcej. Najbliższy rywal, Garbarnia nie zachwyca i liczę na komplet punktów. Wierzę że z takim sercem jakie pokazaliście w sobotę mój optymizm jest uzasadniony.

Naprzód piłkarze. po 3 punkty w Krakowie. Smile
#10 | Adqs dnia 17/09/2012 17:25 napisał:
Myślę, że punkty na Garbarni są w zasięgu, akurat jakoś tym u siebie nie gra się za dobrze, my nieźle gramy na wyjeździe, to chyba nie powinno być teoretycznie problemów, ale wiadomo, że statystyka to największe kłamstwo.
Styl gry był słaby, no nie mówmy, że szambo to perfumeria. Teraz, w przeciwieństwie do np. Nowego Dworu czy Pogoni, przyniósł jednak wymierne efekty. To, że tam były wygrane to bardziej przypadek. Tutaj, pomimo słabej gry, to jednak byliśmy lepsi i coś tam miało w końcu wpaść i wpadło.
Rywale Wisły, poza Resovią i Wisłą Płock to jedne ze słabszych drużyn. I to widać po punktach, bo na nich ledwie jeden ugrany. Dlatego nie napalałbym się specjalnie na awans, to pokaże czas, te punkty muszą znaleźc też uzasadnienie w stylu, sposobie gry. Bo tak grając (zachowawczo, z kontry czy po prostu nijak - a to niestety w dużym stopniu Wisły dotyczy) nawet w tej lidze nie da awansu. Absolutnie nie jestem jakimś czarnowidzem, pseudokibicem, ale bez stylu na dłuższą metę wiele nie można ugrać. Nasze punkty na wiosnę przypadkowe nie były, jak dotąd w tym sezonie trochę farta i przypadku po naszej stronie jest. Nie ma sensu liczyć na fart, a trzeba zacząć grać tak jak przystało na czołowy zespół drugiej ligi, a mam tu na myśli stan od marca, a nie tylko tabelę 2012/2013.
W tabeli roku 2012 Wisła jest wiceliderem, o punkt za Puszczą, to tak gwoli ścisłości.
#11 | sr1960 dnia 18/09/2012 00:16 napisał:
Adqs.Masz u mnie 100% poparcia. Nic dodać, nic ująć.
#12 | walery dnia 18/09/2012 16:12 napisał:
Panowie zejdźmy na ziemię ta drużyna ma walczyć o miejsca ok. 4-6 moim zdaniem i z tego zadania się wywiązuje ,a wszystko co więcej to było by super, ale w gruncie rzeczy trzeba też mówić o kasie , a o tym zapominamy. To co jest z penością na awans i utrzymanie w 1 lidze nie wystarczy. W tej chwili jesteśmy solidnym drugoligowym średniakiem i takie są realia. Nie ma co mówić że szambo a do perfumerii jeszcze daleka droga. Myślę , że druzyna cały czas się rozwija , gra konsekwentnie w obronie jest coraz więcej gry piłką , a nie jak bywało bomba od bramkarza na napsatnika i już. Tu trzeba cierpliwości . ledwie 1 i troszeczkę sezonu w 2 lidze a już oczekiwania awansu , myslę że takie oczekiwania są przedwczesne. Cieszmy się kazdym zwycięstwem i i zdobytymi punktami , doceńmy chłopaków za to co robią dzisiaj , może kiedyś będzie coś więcej.
#13 | Adqs dnia 18/09/2012 16:19 napisał:
zauważyłem, że przed sezonem prężenie muskuł, jaki to nie wysoki budżet, że wyższy niż rok temu itd. A w trakcie sezonu wieczna asekuracja "nie mamy pieniędzy", "zawodnicy kosztują", "nie stać nas na wzmocnienia/transfery". Wniosek? Populistyczne działania klubu ewidentnie mają tu miejsce czy może przesadna asekuracja? Jak by nie było, to kasą nie ma co się wykręcać. Nikt tutaj nie zarabia w tej lidze kokosów, ale nasi hajs mają na czas i mogą skupić się tylko i wyłącznie na grze, czego o np. piłkarzach Unii Tarnów powiedzieć nie można.
#14 | walery dnia 18/09/2012 16:37 napisał:
Ja tego szczerze mówiąc nie zauważyłem , info było , że tyle samo nominalnie co oznacza , że realnie mniej (wiadomo inflacja wzrost kosztów paliwa itp). Więc chyba trudno tu mówić o populistycznych działaniach i prężeniu muskuł.Nie słyszałem też żadnych szumnych zapowiedzi trenerów czy zarządu. Mam raczej wrażenie , że działania są dopasowane do realiów i tyle. Myślę że zarówno zawodnicy jak i Klub swoimi działaniami i wynikami udowodnili sponsorowi , że warto w Puławach inwestować w piłkę nożną, chyba nikt by nie chciał , żeby nasza druzyna była w takiej sytuacji jak Unia. A przecież jeszcze 1,5 roku temu bylismy w podpbnej sytuacji. Teraz to Unia walczy o życie... A nasza drużyna, no chyba nikt nie zarzuci im gwiazdorzenia , starają się i grają jak najlepiej potrafią. Kokosów pewnie nikt w tej lidze nie zarabia , ale jest parę drużyn , które przynajmniej na papierze lepiej płacą, co oczywiście nie zwalnia naszych zawodników z profesjonalnego podejścia do teningów i gry .
#15 | sr1960 dnia 18/09/2012 18:17 napisał:
Ja także oczekuję profesjonalizmu. Obawiam się tylko by nie powtórzyły się lata 80-te gdy drużyna jesienią zapewniła sobie byt w lidze by wiosną grać systemem:wyjazd-porażka, u siebie planowany remis.
#16 | Piotrek dnia 18/09/2012 18:33 napisał:
Myślę, że warto grać o jak najwyższe miejsce w tabeli. Adekwatne do możliwości finansowych i organizacyjnych. Wyższe miejsce w lidze jest na pewno lepszym autem przy rozmowach z Zakładami Azotowymi po sezonie, w sprawie nowej umowy. Bo z tego co się orientuje co roku będzie ocena celu sportowego i wtedy istnieje możliwość zwiększenia środków dla Wisły.
#17 | walery dnia 18/09/2012 18:45 napisał:
a ja tego bym się raczej nie obawiał. Jeżeli ZAP będą zadowolone i dalej zechcą sponsorować Wisłę to oznacza to sporą stabilizację a kontrakty sporej części zawodników chyba się będą kończyły . Pewnie część zechce odejść część nie dostanie propozycji odnowienia ale pewnie większość zechce tu zostać a na to trzeba sobie zasłużyć i już jest motywacja. Przecież dla wielu z nich 2 liga to szczyt możliwości czy to z racji wieku czy umiejętności. A na rynku transferowym szału nie ma . A tam gdzie choć trochę stabilizacji i zdroworozsądkowego podejścia do sprawy wartościowi gracze sami zgłaszają akces do grania. Bo jak to mówią lepszy wróbel w garści czy coś takiegoWink
#18 | MrMargol dnia 18/09/2012 19:06 napisał:
wiecie czym jest komentarz pod tematem?

może łatwiej założyć temat na forum i błyszczeć wnikliwymi anlizami
#19 | Piotrek dnia 18/09/2012 21:06 napisał:
Po części MrMargol ma rację. Głębsze analizy piszmy na forum.
Adrian Kędzierski odchodzi ze sztabu szkoleniowego Wisły
90 minut Tkocza wygrana Polski