Portal ma 28,660,558 unikalnych wizyt

13/07/2013 16:51
Krótka przygoda Wisły z Pucharem
Kolejny raz nie udało się puławskiej Wiśle awansować do kolejnej fazy Pucharu Polski. Dziś po słabym spotkaniu podopieczni Jacka Magnuszewskiego przegrali z Pogonią Siedlce 3:1. Warto zaznaczyć, że rok temu także w tej samej fazie siedlczanie pokonali puławian w tym samym stosunku.

Na usprawiedliwienie puławian dodać trzeba, że zagrali oni dziś w bardzo osłabionym składzie. Z różnych względów zabrakło dwójki Amerykanów Jasona Gorskiego i Christofera Edwarsda, Ivana Litwiniuka, którzy nie zostali zgłoszeni do gry a także Mateusza Gawrysiaka, który odczuwa jeszcze skutki kontuzji. Z tego powodu na wiślackiej ławce zasiadło ledwie 4 zawodników rezerwowych w tym trzech młodzieżowców.
Rozgrywane przy padającym deszczu spotkanie lepiej rozpoczęli goście. Już w 2 minucie gry dobrą centrą z rzutu wolnego popisał się Krystian Wójcik a w polu karnym dobrze odnalazł się Wiktor Lach, który głową pokonał Nazara Penkowca. Puławianie nie zamierzali jednak spuszczać głów i już w 4 minucie gry ekipa Dumy Powiśla wyrównała. Po centrze z rzutu rożnego Piotra Charzewskiego zakotłowało się na piątym metrze od bramki Karola Budzikura co wykorzystał Dawid Pożak sprytnym strzałem pokonując bramkarza gości. Wydawało się, że dzięki takiemu początkowi kolejne bramki to kwestia czasu, jednak w późniejszych odsłonach spotkania gra toczyła się głównie w środku pola, przez co brakowało sytuacji pod obiema bramkami.
W 14 minucie uderzał w nogi obrońców Bartosz Tarachulski a w 22 w pole karne Pogoni centrował Piotr Nowosielski. Kolejne minuty to jednak znowu bardzo spokojna gra z której nie wynikało praktycznie nic. Jedyne zagrożenie pod bramką ekipy z Siedlec to uderzenie z rzutu wolnego Rafała Wiącka, które jednak po rykoszecie odbił bramkarz gości.
Druga połowa podobnie jak pierwsza rozpoczęła się fatalnie dla wiślaków. W 48 minucie Mariusz Dzienis ładnie głową podał do Cezarego Demianiuka, który popisał się ładnym strzałem i piłka zatrzepotała w siatce. Ta bramka ustawiła przebieg meczu, bowiem siedlczanie mądrze się bronili i czekali na kontry. Okazja do takiej nadarzyła się w 58 minucie gry, kiedy to Bartosz Tarachulski idealnie podał do Mariusza Dzienisa a ten z bliska pokonał Penkowca. Niestety puławianie grali bardzo słabo w środku pola, gdzie brakowało ściągniętych w przerwie Piotra Nowosielskiego i Arkadiusza Maksymiuka. Na poważne zagrożenie bramki Karola Budzikura czekać musieliśmy do 70 minuty gry, kiedy to z 20 metrów uderzał Rafał Wiącek, jednak golkiper przyjezdnych odbił piłkę i zażegnał niebezpieczeństwo. W doliczonym czasie gry przed szansą bramkową stanął jeszcze młody Konrad Szczotka jednak jego uderzenie w dobrym stylu obronił bramkarz Pogoni.
Tym samym wiślakom nie udał się rewanż za ubiegłoroczną porażkę w Pucharze z Pogonią. Teraz wiślacy wracają już do przygotowań do ligi, w środę prawdopodobnie podopieczni Jacka Magnuszewskiego w Radzyniu zmierzą się z miejscowymi Orlętami.

Wisła Puławy : Pogoń Siedlce 1:3 ( 1:1)

WisłaPenkowec - Kwiatkowski, Pielach, Jakubiec, Budzyński, Charzewski (71 Szczotka), Wiącek, Maksymiuk (46 Martuś), Nowosielski (46 Jabkowski), Pożak, Nowak

Pogoń Budzikur - Wójcik Ł., Dybiec, Urbański, Guzek, Wójcik K., Rodak, Dzienis (80 Kaszubowski), Demianiuk, Lach (63 Zaniewski), Tarachulski (63 Steć)

Żółte kartki Nowak, Jabkowski ( Wisła), Rodak, Guzek, Dybiec, Zaniewski ( Pogoń )