Portal ma 28,573,262 unikalnych wizyt

17/08/2013 18:55
Ważna wygrana z Garbarnią
Bardzo cenne trzy punkty zdobyli dziś piłkarze puławskiej Wisły. Po zaciętym i trudnym spotkaniu podopieczni Jacka Magnuszewskiego pokonali Garbarnię Kraków 2:1, czym przynajmniej w minimalnym stopniu zrehabilitowali się przed własnymi kibicami po przegranej z Olimpią Zambrów.

Trener Jacek Magnuszewski tym razem nie zaskoczył składem. W dzisiejszym spotkaniu na plac gry wybiegli bowiem Ci sami zawodnicy, którzy grali w Stalowej Woli. Jego podopieczni go nie zawiedli i już w 4 minucie spotkania wiślacy objęli prowadzenie.
Z rzutu wolnego dośrodkował Ivan Litwniuk a piłka w polu karnym trafiła do Konrada Nowaka. Napastnik Dumy Powiśla popisał się znakomitym uderzeniem i piłka zatrzepotała w siatce bramki Adriana Jękota. W 19 minucie na bramkę krakowian uderzał Rafał Wiącek, jednak mimo tego, że uderzenie było silne i dobre piłka zamiast do bramki trafiła w obrońców Garbarni i skończyło się na strachu dla przyjezdnych. Jednak nie skończyły się akcje puławian, którzy nadal próbowali atakować bramkę w której stał Adrian Jękot. W 34 minucie Paweł Jabkowski z prawej strony wyłożył piłkę na 10 metr do Ivana Litwniuka, ten uderzył bardzo dobrze ale jeszcze lepiej zachował się w bramce gości Jękot, który instynktownie odbił uderzoną przez Ukraińskiego pomocnika piłkę.
Krakowianie w pierwszej połowie bramce w której stał Nazar Penkowec zagrozili praktycznie raz. W 44 minucie z dystansu uderzał Krzysztof Kalemba, jednak jego strzał poszybował nad bramką wiślaków.
Druga odsłona rozpoczęła się ataku puławian piłkę z lewej strony dorzucał Litwniuk, jednak zrobił to zbyt mocno i Paweł Jabkowski nie sięgnął zagranej do niego piłki. W 55 minucie groźnie zaatakowali goście, Jakub Górecki uciekł Przemysławowi Kwiatkowskiemu i obrońca Wisły zmuszony był faulować gracza z Krakowa. Na szczęście sędzia Paweł Malec z Łodzi okazał się pobłażliwy i pokazał Kwiatkowskiemu tylko żółty kartonik. Z rzutu wolnego na uderzenie zdecydował się Krzysztof Kalemba jednak uderzył daleko obok bramki puławian.
W 63 wiślacy prowadzili już 2:0. Dobrą wrzutkę z rzutu rożnego popisał się Ivan Litwniuk piłkę głową przedłużył jeden z wiślaków i trafiła ona do Konrada Nowaka, który efektownym szczupakiem skierował ją do bramki Jękota.
Wydawało się, że puławianie bardzo spokojnie dowiozą to prowadzenie do końca. Tym bardziej, że wiślacy mieli okazję do podwyższenia prowadzenia. W 75 głową po centrze Piotra Charzewskiego uderzył Mateusz Pielach, ale jego uderzenie poszybowało obok bramki Jękota. Kilka minut później z piłką minął się Konrad Nowak. I te niewykorzystane sytuacje zemściły się na wiślakach w 83 minucie gry. Strata piłki w środku pola zakończyla się kontrą gości i Jakub Górecki w sytuacji sam na sam pokonał Nazara Penkowca.
Mimo nerwowej końcówki puławianom udało się utrzymać korzystny wynik do końcowego gwizdka sędziego dzięki czemu zdobyli cenne 3 punty. Jak pokdreślił trener Wisły Jacek Magnuszewski styl tego zwycięstwa nie był piękny ale i nie był najważniejszy. Celem nadrzęcznym była wygrana i to wiślakom się się udało.
Teraz przed ekipą Dumy Powiśla daleka podróż na Polski biegun zimna do Suwałk. Tam czeka puławian jeszcze trudniejsze zadanie, bowiem ekipa Wigier znajduje się od samego startu rozgrywek na czele ligowej tabeli.

Wisła Puławy : Garbarnia Kraków 2:1 ( 1:0)