Portal ma 28,568,195 unikalnych wizyt

31/08/2013 18:51
Wisła remisuje z Siarką
Cenny jeden punkt wywalczyli dziś piłkarze puławskiej Wisły. Po zaciętym ale stojącym na niskim poziomie spotkaniu podopieczni Jacka Magnuszewskiego zremisowali z Siarką Tarnobrzeg 0:0. Trener Dumy Powiśla zaskoczył dziś wielu kibiców, ustawieniem swojego zespołu. Z wyjściowej jedenastki wypadli bowiem Szymon Martuś i Przemysław Kwiatkowski a w ich miejsce zagrali Jarosław Niezgoda i Michał Budzyński. Do składu po kontuzji wrócił także Mateusz Pielach.

Pierwsze minuty toczonego jak zawsze w zupełnej ciszy spotkania to bardzo wyrównana gra z obu stron. Widać było wyraźnie, że trener rywali Tomasz Tułacz bardzo dobrze przeanalizował grę Wisły i nie dał grać wiślakom grać tego co lubią najbardziej, kontry. Z tego i defensywnego nastawienia ekipy z Tarnobrzega zawdzięczaliśmy sporo gry w środku pola i wrzutek w pole karne, które zazwyczaj lądowały w rękawicach bramkarzy obu drużyn.
Pierwsi ten marazm przerwali wiślacy. W 9 minucie gry po dobrej akcji Iwana Litwniuka Paweł Jabkowski popisał się niezłym strzałem. Co ciekawe część kibiców zdążyła krzyknąć jest, ale piłka zamiast pomiędzy słupki bramki Artura Melona trafiła w boczną siatkę.
W 22 minucie pierwszą składną akcję przeprowadzili goście, po wrzutce Daniela Koczona głową uderzał Łukasz Popiela, jednak na posterunku w puławskiej bramce był Nazar Penkowec. Kilka chwil później kolejny raz zakotłowało się pod bramką Siarki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Iwana Litwniuka obrońcy gości o mały włos nie skierowaliby piłkę do własnej piłki, jednak po głowie jednego z nich trafiła ona do rąk Artura Melona.
W 33 minucie uderzał jeszcze Iwan Litwniuk i to było ostatnie godne odnotowania wydarzenie tej części gry.
Po zmianie stron pierwsi do ataków ruszyli puławianie. W 48 minucie gry z dystansu po wybiciu piłki przez obronę Siarki uderzał Konrad Nowak, jednak jego uderzenie bardzo mocne ale poszybowało obok bramki Artura Melona. W 54 minucie znowu uderzał na bramkę gości Nowak, ale i tym razem piłka jak zaczarowana minęła bramkę przyjezdnych. W 63 minucie dobrze z dystansu uderzył Łukasz Popiela jednak stojący w bramce Wisły Nazar Penkowec zdołał wybić piłkę na poprzeczkę i rzut rożny.
Kolejne minuty to coraz bardziej nerwowa gra Wisły i nieśmiałe gwizdy w wykonaniu kibiców gospodarzy. W 73 minucie na bramkę Penkowca uderzał jeszcze Marcin Truszkowski, jednak i po jego uderzeniu piłka jak zaczarowana minęła bramkę Dumy Powiśla.
Mimo przewagi w końcówce spotkania wiślakom nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem 0:0.
Wynik ten jednak nie spodobał się chyba kibicom w Puławach, którzy co dziwne w sporej ilości gwiazdami pożegnali swoich piłkarzy. Dziwne to o tyle, że, Siarka nigdy nie była łatwym rywalem dla Wisły, o czym pokazały ostatnie przegrane przez puławian spotkania. Jednak fani wiedzieli lepiej i zamiast podziękować za walkę i jeden punkt kolejny raz wygwizdali swoich piłkarzy. Był to chyba najbardziej smutny moment od czasu, kiedy zajmuje się stroną Wisły porównywalny tylko do podobnego zachowania kibiców podczas spotkania w Zwoleniu, gdzie wielu sympatyków chciało na taczce wywieść Jacka Fiedenia.....
Teraz przed wiślakami wyjazd do Siedlec. Mamy nadzieję, że tam z wiernymi fanami, którzy podziękowali dziś piłkarzom za grę uda się przywieść z Siedlec do Puław cenne punkty i kolejny raz utrzeć nosa tym, którym wydaje się, że są już piłkarskimi ekspertami..

Wisła Puławy : Siarka Tarnobrzeg 0:0

WisłaPenkowec, Gawrysiak, Budzyński, Jakubiec,Budzyński, Jabkowski, Maksymiuk, Wiącek, Litwniuk ( 72 Charzewski) , Niezgoda ( 66 Kłusek), Nowak