Portal ma 28,573,201 unikalnych wizyt

06/09/2013 18:53
Dwie minuty, które wstrząsnęły Wisłą
Nie udało się zdobyć kolejnych cennych punktów na trudnym terenie w Siedlcach piłkarzom puławskiej Wisły. Po niezłej pierwszej połowie ekipa Jacka Magnuszewskiego przegrała z Pogonią 3:0, i zanotowała pierwszą wyjazdową porażkę w sezonie. Jednak wygrana gospodarzy była zbyt wysoka o czym mówili obaj szkoleniowcy na pomeczowej konferencji prasowej.

Spotkanie rozegrano w piątek i mimo mało korzystnej pory na trybunach stadionu przy ulicy Jana Pawła II zjawiło się ponad 1300 widzów, którzy spodziewali się kolejnej wygranej Pogoni i awansu na pozycję lidera.
Pierwsze minuty spotkania należały do gospodarzy. Już w 8 minucie gry, Damian Guzek dograł piłkę w pole karne do Łukasza Zaniewskiego, którego w ostatniej chwili uprzedził Michał Budzyński. Kilka minut później zaatakowali puławianie, na strzał z dystansu zdecydował się aktywny Ivan Litwiniuk, jednak jego uderzenie poszybowało metr od bramki w której stał Jacek Kozaczyński. W 19 minucie spotkania ekipa Wisły powinna prowadzić. Najpierw na strzał z dystansu zdecydował się Arkadiusz Maksymiuk jednak jego uderzenie odbił w dobrym stylu Kozaczyński podobnie jak i dobitkę Szymona Martusia. W 28 minucie fantastycznie z 25 metrów uderzył rozgrywający dobre spotkanie Krystian Wójcik, jednak piłka po jego uderzeniu odbiła się od poprzeczki i trafiła do Łukasza Zaniewskiego, który jednak w sytuacji sam na sam fatalnie przestrzelił. Jeszcze przed przerwą puławianie mogli objąć prowadzenie, bowiem Jacek Kozaczyński w ostatniej chwili powstrzymał w swoim polu karnym Konrada Nowaka. Ostatnie słowo w tej odsłonie należało jednak do siedlczan, bowiem w 42 minucie głową po centrze Krystiana Wójcika uderzył Mateusz Urbański, jednak zbyt lekko i uderzenie pewnie złapał Nazar Penkowec.
Początek drugiej strony był fatalny w wykonaniu Wisły. W 50 minucie po kontrowersyjnym faulu Wojciecha Jakubca, sędzia Tomasz Zieliński podyktował rzut wolny dla Pogoni. Do piłki ustawionej na 20 metrze podszedł Krystian Wójcik i sprytnym strzałem zaskoczył bramkarza Dumy Powiśla, który miał piłkę na rękach, jednak nie zdołał jej wybić.
Puławianie być może rozpamiętywali jeszcze straconą bramkę a przegrywali już 2:0. Głupią stratę w środku pola zanotował Arkadiusz Makysmiuk siedlczanie ruszyli z kontrą Krystian Wójcik ograł Michała Budzyńskiego i znalazł się w sytuacji sam na sam z Penkowcem. Pomocnik z Siedlec zamiast strzelać podał jednak do Łukasza Zaniewskiego, który wpakował piłkę do pustej bramki. Kolejne minuty to gra piłką Wisły, która jednak nie przekładała się zupełnie na sytuacje bramkowe. Ekipa Pogoni bardzo mądrze się broniła i przeszkadzała puławianom, którzy im krócej końcowego gwizdka grali bardziej nerwowo.
Podopiecznych Jacka Magnuszewskiego w 88 minucie dobił rezerwowy Adrian Dziubiński, który wykorzystał stratę piłki i po podaniu Adama Czerkasa potężną bombą pokonał bramkarza Wisły. Niestety mimo starań wiślaków nie udało im się strzelić choćby honorowej bramki i kibice, którzy zarówno w zorganizowanej jak i nie zorganizowanej grupie pojawili się na stadionie przy Jana Pawła II opuszczali obiekt w Siedlcach ze smutnymi minami.
Trzeba przyznać, że o wyniku spotkania zadecydowały dwa głupie błędy naszej ekipie. Jak podkreślił Jacek Magnuszewski błędy, które na tym poziomie gry są niedopuszczalne. Miejmy nadzieję, że w kolejnym spotkaniu ekipa Wisły wyciągnie wnioski i z Concordią Elbląg kibice będą mogli cieszyć się z 3 punktów.
Cieszy,że w końcu na wyjeździe piłkarze mogli poczuć spore wsparcie swoich kibiców, którzy w grupie 20 osób dopingowali wiślaków z sektora Pogoni. Miejmy nadzieję, że w kolejnych spotkaniach takie wsparcie będzie czymś normalnym i pomoże ekipie Dumy Powiśla odnieść wygrane.

Pogoń Siedlce: Wisła Puławy 3:0 ( 0:0)

Wójcik 50, Zaniewski 52, Dziubiński 88

Pogoń: Kozaczyński - Ł. Wójcik, Dybiec, Urbański, Ratajczak (78 Dziubiński), Odunka (85 Tarachulski), Rodak, Stromecki (86 Tomalski), K. Wójcik, Guzek, Zaniewski (71 Czerkas).

Wisła: Penkowec - Budzyński, Jakubiec, Pielach, Kwiatkowski, Jabkowski (86 Niezgoda), Maksymiuk (56 Charzewski), Wiącek, Litwiniuk (67 Pożak), Martuś (65 Nowosielski), Nowak.

Żółte kartki: Urbański, Odunka, Guzek, K. Wójcik - Maksymiuk, Charzewski, Pożak, Budzyński, Kwiatkowski, Jakubiec,

Sędziował: Tomasz Zieliński (Konin).