Portal ma 28,646,431 unikalnych wizyt

15/09/2013 16:05
Kolejna wygrana rezerw
Piątą w tym sezonie wygraną zanotowali piłkarze puławskiej Wisły. Dziś w Janowcu podopieczni trenerów Radosława Gąsiorowskiego i Roberta Złotnika pokonali miejscową Serokomlę 3:1 i umocnili się na pozycji lidera A-klasy. Bramki dla rezerw zdobywali piłkarze z kadry pierwszego spotkania dwie Szymon Martuś i jedną Piotr Nowosielski

Wiślacy kolejny raz wystąpi wzmocnieni piłkarzami z szerokiej kadry II ligowej drużyny. I tak na bardzo wąskim i nierównym boisku w Janowcu zaprezentowali się w bramce Jakub Zolech, Bartłomiej Siwak, Przemysław Kwiatkowski, Jason Gorskie, Dawid Pożak, Piotr Nowosielski, Paweł Zabieslski czy Szymon Martuś.
FOTORELACJA Z MECZU REZERW
Spotkanie zgodnie z oczekiwaniami toczyło się z przewagą Wisły. Jednak przed długo okres czasu w ekipie gości szwankowała skuteczność. Swoje szanse bramkowe mieli między innymi Jason Gorskie czy Szymon Martuś jednak albo piłkę łapał bramkarz gospodarzy Tomasz Ciupak albo ta szybowała wysoko nad bramką. Im dłużej trwał mecz spotkanie wyrównywało się, i ekipa Serokomli mogła objąć prowadzenie. W puławskiej bramce jednak bardzo dobrze spisywał się Jakub Zolech, który zatrzymał między innymi napastnika z Janowca w sytuacji sam na sam.
W 29 minucie rezerwiści objęli prowadzenie. W polu karnym faulowany był Szymon Martuś i sędzia Przemysław Oniszczuk podyktował rzut karny dla wiślaków. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Piotr Nowosielski.
Druga połowa to mądra gra wiślaków, którzy spokojnie kontrowali i czekali na błąd ekipy z Janowca. Taka gra utrzymywała się do 80 minuty, kiedy to po nieporozumieniu obrony Wisły gospodarze wyrównali. Po stracie bramki do ataków ruszyli goście czego efektem były dwie bramki najpierw w zamieszaniu pod bramką gospodarzy najprzytomniej zachował się Martuś, który wepchnął piłkę do siatki i już w doliczonym czasie gry po centrze Karola Kality piłkę głową skierował Martuś. Końcówka dla ekipy z Janowca była bardzo nerwowa, bowiem aż dwóch graczy tego klubu za protesty opuściło plac gry z czerwonymi kartkami.
W ekipie Wisły 45 minut rozegrał wracający po kontuzji Amerykanin Janson Gorskie. W 85 minucie z powodu urazu boisko opuścić musiał Dawid Pożak.

Dzięki tej wygranej rezerwy naszego klubu nadal z kompletem punktów są liderem tabeli

Serokomla Janowiec : Wisła II Puławy 1:3 ( 0:1)
? -80 Nowosielski 29 (k), 85, Martuś 90

Wisła: Zolech - Kwiatkowski (70 Prządka ), Siwak, Kulik, Gorskie (46 M.Jakubiec), Hemperek, Nowosielski, Kalita, Martuś, Zabielski, Pożak (80 Darnia)
more komentarze (18)
#1 | vitek dnia 15/09/2013 17:37 napisał:
Dla sprostowania. Dwie bramki zdobył Martuś a jedna Nowosielski. Po drugie asyste przy drugiej bramce Martusia miał Kalita
#2 | Piotrek dnia 15/09/2013 17:44 napisał:
Zakotłowało się pod bramką ciężko było stwierdzić kto kopnął przy tej bramce, ale OK. Jeśli mówisz, że Martuś to OK
#3 | star dnia 15/09/2013 18:26 napisał:
Dawid Pozak zeszedł z boiska w Janowcu w 85 min, nie z powodu urazu,tylko dlatego że w meczu 1 drużyny wszedł na boisko w 85 min.
#4 | Piotrek dnia 15/09/2013 18:31 napisał:
I tak i tak by zszedł. Ale opuścił boisko kuśtykając.
star a gdzie twoja relacja live z Concordii?
#5 | star dnia 15/09/2013 18:40 napisał:
Trzeba było napisać że nie ma kto .
#6 | Piotrek dnia 15/09/2013 18:44 napisał:
Proponowaliśmy ci. Widocznie tylko w gadaniu jesteś mocny.
#7 | wiselka123 dnia 16/09/2013 12:47 napisał:
hehe. Pan redaktor był chyba na innym meczu. o ile w I połowie wisła prowadziła grę to więcej sytyacji podbramkowych miała Serokomla. A w II połowie wiślacy nie wiedzieli co się dzieje. Byli żadcy jak g.... "mądra gra wiślaków" heh 8-miu II ligowców było, a mimo to gdyby nie błędy sędziego i nieskuteczność zawodników z Janowca to Serokomla cieszyła by się ze zwycięstwa, bo zaangażowaniem i walką bili naszych wiślaków na głowę. Za co Ci seniorzy grają w II lidze ? Przykro to przyznać ale prawdziwymi zwycięzcami tego meczu są zawodnicy z Serokomli.
#8 | walery dnia 16/09/2013 13:17 napisał:
w sumie wiselka123 można ci rację przyznać. W takim meczu z tyloma wzmocnieniami jak czytam wynik mniej jak 10:0 dla Wsły to porażkaWink. A tak poważnie ne są zwycięzcami bo przegrali i od początku było wiadomo , że jest to tylko kwestia rozmiarów porażki z całą sympatią do chłopaków z Serokomli. Takie są realia na dzisiaj w tej lidze. Ja się nawet specjalnie nie emocjonuję wynikami "II" bo każdy inny wynik niż wygrana w przypadku gry ze wzmocnieniami to byłby skandal i wskazywałby na absolutny brak profesjonalizmu.
#9 | Piotrek dnia 16/09/2013 14:02 napisał:
Jak na A-klasę sędzia nie był tragiczny. Gostek w trakcie gry pije wodę z bidonu żółta kartka. A że to druga żółta to czerwona i wyleciał. Drugi zagotował się nawsadzał parę wyrazów sędziemu i wyleciał za dwie żółte takie są przepisy.
Gdzie masz 8 II ligowców??
Z tej kadry w miarę regularnie w II lidze pojawiają się Martus, Nowosielski i Kwiatkowski i Gorskie i czasem Pożak na końcówki. To 5 nie 8 Smile tak w gwoli ścisłości.
Reszta to szeroki skład często poza kadrą meczową, która liczy 18 zawodników. Wygrali to plus. Brawa za walkę dla Serokomli. A gdyby skuteczność. A gdyby Martuś, Jason i Nowosielski trafili to co mieli to wynik też byłby inny. Liczy się to co w sieci a nie ten kto ile miał sytuacji.
#10 | Adqs dnia 16/09/2013 18:16 napisał:
Jakub Zolech, Bartłomiej Siwak, Przemysław Kwiatkowski, Jason Gorskie, Dawid Pożak, Piotr Nowosielski, Paweł Zabieslski czy Szymon Martuś - mi tu wychodzi 8 jak nic.
Choć nie przeczę, że pewnie połowa z tej ósemki prezentuje poziom A-klasy, w każdym razie - nie z myślą o A-klasie ich sprowadzano i nazywanie ich II-ligowcami nie jest jakoś mocno oderwane od rzeczywistości.

Skoro takie komentarze typu "jakby ten strzelił, toby inna gra była" trzeba tu czytać, to bardzo źle to świadczy o podejściu niektórych gwiazd, wygląda na to, że zbyt wiele w stosunku do poprzedniego sezonu się nie zmieniło, ale całe szczęście, że na razie terminy im się nie pokrywają, bo znowu się zacznie, że II, CLJ i rezerwy grają w tym samym czasie i znowu będzie trzeba czytać o kompromitacji z Bobrami czy innym Vikingiem. W razie braku awansu chyba decyzja o dalszym trzymaniu rezerw byłaby nieco bezzasadna.
#11 | wiselka123 dnia 19/09/2013 18:17 napisał:
ale ludzie !!! . II ligowcy to nie są ludzie którzy spotykają się 2 razy w tygodniu, żeby sobie pokopać piłkę. To są ludzie którzy zasuwają często na 5 treningach w tygodniu i grają w weekend mecz i dostają za to grubą kasę. A w Serokomli są ludzie którzy robią to dla przyjemności i nikt im ani złotówki nie da za to. Przecież oni występują w o ile niższej lidze ludzie, gdzie II a gdzie A-klasa. W 80 minucie było 1:1. Dalej chcecie mówić że Wisła zagrała dobry mecz. Sory mimo porażki, Serokomla była lepsza na boisku.
#12 | Piotrek dnia 19/09/2013 20:05 napisał:
Ja już bym dał spokój chłopakom z Janowca. Zagrali dobry mecz, ale przegrali. Lepsi gorsi w sumie to ma małe znaczenie, bo to Wisła wygrała zdobyła 3 bramki. A tutaj zadziała motywacja na II ligowców i chęć pokazania i sprawienia niespodzianki. Plus dla gospodarzy bo nie przestraszyli się.
#13 | wiselka123 dnia 19/09/2013 21:19 napisał:
heh. najlepiej uciąć temat. bo jest wygrana itd. szkoda że nikt nie potrafi ocenić tego obiektywnie. powiem tyle śmiech z II ligowców p tym meczu. kogo by nie zapytać po tym meczu to Ci to powie.
#14 | Piotrek dnia 20/09/2013 05:29 napisał:
Pytaj sobie kogo chcesz. Nie widzę sensu roztrząsania tego w nieskończoność. Byłem widziałem, boisko mało równe, Serokomla na 1000% ambicji i było faktycznie 1:1.
Dwa przyśpieszenia Wisły i pozamiatane.
Co z tego, że Legia wczoraj nie gorsza od Lazio? Pierwsza połowa Legia lepsza od Włochów, sytuacja Koseckiego i co?? I w drugiej połowie jedno z przyśpieszeń Lazio bramka i mądra gra do końca i warszwiacy wracają do domów bez punktów. Niestety taka piłka, mimo, że akurat Legia zasłużyła na remis. Tak już jest i tego nikt nie zmieni.
#15 | wiselka123 dnia 20/09/2013 08:33 napisał:
tylko że Legia zagrała w 2 połowie bez jaj. i po bramce bali się wyprowadzić piłkę i grali miedzy obrońcami ciągle. kto był na meczu w niedziele widział kto był lepszy.
#16 | Piotrek dnia 20/09/2013 09:15 napisał:
Ale w przekroju całego spotkania nie było źle.
A w Janowcu? Byłem widziałem co zrozumiałe Wisła zdecydowanie mądrzej zagrała i wypunktowała Serokomlę.
#17 | wiselka123 dnia 20/09/2013 19:14 napisał:
tak jak Ci napisałem w 1 komentarzu. Chyba byłeś na innym meczu,
#18 | Piotrek dnia 20/09/2013 20:26 napisał:
Weź już wyluzujSmile. Wynik dawno poszedł w świat 3 punkty ma Wisła i mało kto ma ochotę dochodzić kto był na jakim meczu i czy grali źle słabo. Zrobili swoje wygrali a inna sprawa, że brawa dla Serokomli za serducho.
Remis rezerw z Turem
Niuedany występ rezerw
90 minut Tkocza wygrana Polski