Portal ma 28,569,125 unikalnych wizyt

05/10/2013 15:27
Radom zdobyty przez wiślaków!!!!!!!!!
Bardzo miłą niespodziankę sprawili swoim kibicom piłkarze puławskiej Wisły. Po zaciętym emocjonującym spotkaniu pokonali w Radomiu Radomiaka. Bohaterem puławian został Konrad Nowak, który gola na wagę trzech punktów zdobył w 88 minucie spotkania.
Trener Jacek Magnuszewski zaskoczył kibiców jedną zmianą. W środku obrony pierwszy mecz srozegrał Michał Budzyński , który zastąpił na tej pozycji Wojciecha Jakubca. Pierwsze minuty spotkania były bardzo wyrównane i upływały pod znakiem wzajemnego badania sił.
Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie wiślacy i od razu była to akcja bramkowa. Dobre dwójkowe zagranie Szymona Martusia i Konrada Nowaka wykończył ten drugi i strzałem z bliska pokonał Piotra Banasiaka. w 24 minucie niecelnie uderzał Rafał Wiącek, jednak uderzenie pomocnika Dumy Powiśla okazało się niecelne. Kolejne minuty gry to mądra gra gości, jednak wiślacy nie potrafili drugi raz pokonać bramkarza z Radomia.
W 37 minucie meczu gospodarze wyrównali. Długą piłkę od Macieja Świedzikowskiego wykorzystał Łukasz Cichos, który w sytuacji sam na sam pokonał Penkowca.
Po zmianie stron pierwsi zaatakowali gospodarze. Po solowej akcji Nazara Penkowca próbował pokonać Mateusz Radecki, jednak uderzył zbyt lekko i piłkę bez problemów złapał bramkarz z Puław. W 62 minucie wiślacy prowadzili już 2:1. Po centrze z rzutu rożnego głową Banasiaka pokonał Rafał Wiącek. Wydawało się, że to koniec emocji przy ulicy Struga 63, ale nie. W 66 minucie gry ręką w swoim polu karnym ręką zagrał jeden z graczy Wisły i Damian Gawęcki podyktował rzut karny dla Radomiaka. Jedenastkę na bramkę pewnym strzałem zamienił Jakub Cieciura.
Kolejne minuty spotkania to mądra gra wiślaków, którzy częściej byli przy piłce i nadal grali o 3 punkty. W końcu puławianom udało osiągnąć się swój cel. W 88 minucie w polu karnym urwał się obrońcom Konrad Nowak i ku rozpaczy kibiców z Radomia pokonał bramkarza Radomiaka. Mimo nerwowej końcówki puławianom udało się utrzymać prowadzenie do końcowego gwizdka sędziego dzięki czemu do Puław ekipa Wisły może wrócić do domu z 3 cennymi punktami.
Dla Dumy Powiśla była to pierwsza od 1997 roku wygrana z Radomiakiem przy ulicy Struga. Teraz podopiecznych Jacka Magnuszewskiego czeka trudne piątkowe spotkanie z Limanovią.

Radomiak Radom : Wisła Puławy 2:3 (1:1)

Radomiak: Banasiak - Cieciura, Kalinowski, Świdzikowski, Derbich - Byszewski (61' Kornacki), Radecki (79' Stanisławski), Białożyt (46' Czoska), Puton K. - Leandro (59' Wolski), Cichos

Wisła: Penkowec - Budzyński, Gawrysiak, Gorskie, Kwiatkowski - Jabkowski (90 +2' Szczotka), Litwniuk (72' Pożak), Maksymiuk, Wiącek - Martuś (72' Nowosielski), Nowak

żółte kartki: Cichos, Radecki, Byszewski, Cieciura, Czoska ( Radomiak ) ,Pożak, Nowosielski ( Wisła)

Widzów 400

Sędziował Damian Gawęcki ( Kielce)
more komentarze (36)
#26 | jasiek163 dnia 06/10/2013 12:45 napisał:
lukasz masz racje
A widzisz takiego małego ludka zaszczepiłem i nie może przezyc od soboty do soboty.
Suuuperrr dumny jestem z niegoGrin
#27 | witek dnia 06/10/2013 16:23 napisał:
Co to za wielka sztuka ograć słabeusza z końca tabeli ???? tyle w kwestii meczu i ogólnego zachwytu. Fakt, że z drugiej strony - trudno przewidzieć formę i wynik zespołu trenowanego przez Magnolię i Malinę. Czy zagrają na przyzwoitym poziomie jak w Radomiu, czy skompromitują się jak ze Świtem ?
#28 | Piotrek dnia 06/10/2013 17:49 napisał:
Kibice poruszyli ważny i poważny temat. Moim zdaniem kolejny raz potrzebne są rozmowy między klubem a kibicami. Może wspólnymi siłami uda się wypracować jakieś porozumienie, zrobić to żeby na naszym stadionie wrócił doping. Jak pokazali Fanatycy potrafią rozpropagować mecz, że przypomnę spotkanie z Motorem i banery w całym mieście.
Rozmawiać trzeba. I zachęcam obie strony do tego. Bo im więcej głów tym więcej pomysłów na pomoc naszej Wiśle.
A co do meczu? Trudny teren ważne punkty. Cieszy to, że Wisła po nieudanym spotkaniu ze Świtem potrafiła zagrać zdecydowanie lepiej i mądrzej. Druga rzecz, która cieszy to to ,że wiślacy potrafili trzy razy wyjść na prowadzenie. Brawo Panowie za walkę
#29 | lukasz dnia 06/10/2013 18:09 napisał:
Niestety nie posiadamy takiego budżetu jak klub i na reklamowanie wszystkich spotkać nas nie stać. Propaganda taka jak przed meczem z Motorem kosztowała jakieś 250zł (dokładnie nie pamiętam). Same plakaty to koszt ok 120zł. doliczając folię na transparenty, spraye i pierdoły takie jak zszywki, taśma klejąca mamy grubo ponad 200zł, więc sporo jak na nasze możliwości.
#30 | Piotrek dnia 06/10/2013 18:11 napisał:
Domyślam się. Ale moim zdaniem warto porozmawiać, może kilku młodszych chłopaków wysłać z plakatami z klubu na miasto i osiedla. Całkiem ciekawy pomysł był swego czasu z umieszczaniem na tej stronie plakatów na mecze. Jak najbardziej warto chyba. Gramy do jednej bramki.
#31 | kaydee dnia 06/10/2013 19:13 napisał:
Każdy kij ma dwa końce. Oprawy kosztują, plakaty kosztują - wiadomo. Jak chłopaki byli na trybunach i przy okazji często dwóch z nich stało przy wejściu z puszką to ja zawsze wrzuciłem te kilka złotych. Dwadzieścia osób takich jak ja chyba podczas jednego meczu się znajdzie, a to już jest kwota potrzebna do ogarnięcia "propagandy" jednego meczu jak mówicie. Jak kibice będą obecni na stadionie to zakładam, że i chętni do wrzucenia grosza się znajdą. Wtedy to się zaczyna samo napędzać, a jak jest lipa to wszyscy przerzucają odpowiedzialność na innych. Ja jestem zdania, że każdy powinien się przyłożyć do tego co robi najlepiej. Klub musi poprawić promocję i zorganizować coś więcej dla ludzi, a kibice zadbać przy okazji o powiadamianie ludzi i o atmosferę. Wracając jeszcze do postawy policji, do zniechęcenia środowiska kibicowskiego itd. Jeśli policja robi wszystko by uniemożliwić Wam kibicowanie na meczu seniorów to może warto wybrać się większą liczbą na mecz CLJ i wspomóc chłopaków, którzy grają kapitalnie i którzy na pewno byliby bardzo wdzięczni za takie wsparcie?
#32 | karolllo4 dnia 07/10/2013 16:10 napisał:
Może w przyszłości fanatycy pokażą sie na meczach juniorów czy rezerw, jeśli chodzi o tych 20 ludzi to po którymś meczu fanatycy podali, że do pusZki zebrano 18 zł...w tym kasa od fanatyków, chyba zdajecie sobie sprawę co za ta sumę mogli zrobić...napewno jeszcze w tym sezonie sie pokażemy prędzej czy pozniej, a jeśli chodzi o przerwę w dopingu to nadejdzie taki czas, że docenicie nasSmile
#33 | Piotrek dnia 07/10/2013 16:20 napisał:
Właśnie o to chodzi, że jeśli podnosi się larum w komentarzach to całość stadionów docenia Fanatyków i ich wkład w prowadzony doping na spotkaniu.
Rozumiem, że to kwota żenująca, ale przypominam sobie, że puszka pojawiła się bardzo późno i pewnie nie każdy mógł coś wrzucić.
#34 | karolllo4 dnia 07/10/2013 22:47 napisał:
a jeśli chodzi o promocje meczy to przydałaby się akcja typu: http://www.youtube.com/watch?v=Ky5MVcOTCp0 sektorówka zrobiona przez dzieciaki była zaprezentowana w młynie na meczu Piast - Ruch, na stadionach ekstraklasy to już codzienność, a to dzieci są przyszłością- zarząd odejdzie, piłkarze odejdą a kilku z tych dzieciaków napewno zostanie. Jestem pewny, że znalazłoby sie wiele osób skłonnych do pomocy przy takim przedsięwzięciu, fanatyków także. I właśnie takiej akcji oczekuje po naszym zarządzie
#35 | Piotrek dnia 08/10/2013 09:21 napisał:
No chyba w większości tutaj na stadion przyprowadzał nas ojciec na stadion. Jak nie ojciec to wujek albo starszy kolega. Ale w 90% jako dziecko.
#36 | star dnia 08/10/2013 09:26 napisał:
Taka ciekawostka:Statystyka gry Konrada Nowaka w meczu z Radomiakiem: Czas gry 90 min. bramki 2,strzały celne-3,strzały niecelne-2,strzały głową-0,podania celne-9,podania niecelne-7,faułował-5,faulowany-2,spalony-1.