Portal ma 28,636,298 unikalnych wizyt

16/11/2013 16:53
Cenny remis Wisły ze Zniczem
Po bardzo zaciętym i wyrównanym spotkaniu puławska Wisła zremisowała ze Znicze Pruszków 1:1. Dla wiślaków, było to połowiczne przełamanie, bowiem podopieczni Jacka Magnuszewskiego po dwóch porażkach z rzędu w końcu nie przegrali. Podtrzymali jednak passę 6 spotkań bez wygranej.

Trener Wisły Jacek Magnuszewski kolejny raz zaskoczył kibiców ustawieniem zespołu. W wyjściowym składzie Dumy Powiśla znalazł się bowiem pierwszy raz po kontuzji Mateusz Pielach, który zastąpił Jasona Gorskiego, a także Kamil Kłusek, który zastąpił kontuzjowanego w Elblągu Pawła Jabkowskiego. Na placu gry zabrakło natomiast Szymona Martusia i Piotra Nowosielskiego.
Pierwsze minuty gry, to bardzo wyrównana gra z obu stron. Zarówno Wisła jak i Znicz skupiły się głównie na tym, aby nie stracić bramki co skutkowało grą głównie w środku pola, co z brakiem dopingu na trybunach dawało obraz piłkarskiego pikniku niż poważnego spotkania II-ligowego. Pierwszy ten piłkarski marazm próbował przerwać w 20 minucie Krystian Pieczara, który uderzył na bramkę w której stał Nazar Penkowec, jednak Ukraiński bramkarz Wisły bez problemów sparował to uderzenie na rzut rożny. 120 sekund później kolejny raz próbował Pieczara i kolejny raz pruszkowianie wywalczyli rzut rożny. Chwilę później po dobrym dośrodkowaniu w pole karne Wisły i ogromnym zamieszaniu pod bramką Penkowca najlepiej odnalazł się Adrian Paluchowski i sprytnym strzałem pokonał bramkarza. W Wisły.
Na odpowiedź ekipy z Puław czekaliśmy do 25 minuty, kiedy to z dystansu niecelnie uderzał Iwan Litwniuk. Jego strzał jednak poleciał wysoko nad bramką i nie zagroził w żaden sposób marznącemu w bramce Znicza Pawłowi Pazdanowi. Zły obraz spotkania spowodował szybkie decyzje trenera Wisły Jacka Magnuszewskiego. Już w 38 minucie gry szkoleniowiec Dumy Powiśla zdecydował się na dwie zmiany w składzie. Na placu gry pojawili się Konrad Szczotka i Piotr Nowosielski, którzy zastąpili bardzo słabo grających Przemysława Kwiatkowskiego i Piotra Charzewskiego. Jak pokazały kolejne minuty spotkania trener Magnuszewski trafił, bo obaj wprowadzeni poderwali wiślaków do walki. W końcówce pierwszej połowy dwa razy groźnie zrobiło się pod bramką przyjezdnych. W 44 minucie z rzutu wolnego dobrze uderzał Rafał Wiącek i bramkarz Znicza zmuszony był wybić piłkę na rzut rożny. Chwilę później kolejny raz strzelał Wiącek, jednak tym razem piłka poszybowała nad bramką gości.
Nie wiemy co powiedział w szatni wiślaków trener Jacek Magnuszewski, ale chyba szkoleniowiec Dumy Powiśla przeprowadził z nimi męską rozmowę, bowiem od początku drugiej odsłony gry na placu gry zobaczyliśmy inną Wisłę. Mimo tego dwie akcje należały do ekipy z Pruszkowa bowiem najpierw na bramkę Penkowca uderzał Adrian Paluchowski a w 55 minucie z rzutu wolnego uderzał Sebastian Olczak, jednak bramkarz Wisły wybił tę piłkę na róg. Kolejne minuty należały jednak do Wisły. Najpierw z rzutu wolnego w mur uderzył Rafał Wiącek, kilka chwil później głową po centrze Iwana Litwniuka niecelnie uderzał Mateusz Pielach a w 62 minucie mogło i powinno być 1:1. W znakomitej sytuacji sam na sam z Pawłem Pazdanem znalazł się Konrad Nowak, jednak zamiast przerzucić piłkę nad bramkarzem gości strzelił prosto w niego. Nie zniechęciło to jednak wiślaków, którzy od tego momentu jeszcze częściej gościli pod bramką Znicza. W 73 minucie zbyt mocno uderzał aktywny dziś Wiącek jednak piłka jak zaczarowana przeleciała nad bramką przyjezdnych. Gdy wydawało się, że wyrównanie jest kwestią czasu pruszkowianie mogli rozstrzygnąć to spotkanie. W idealnej sytuacji pod bramką Nazara Penkowca znalazł się wprowadzony chwilę wcześniej Bartosz Niksiński, który jednak fatalnie dla siebie spudłował. Zgodnie z piłkarskim przysłowiem niewykorzystane sytuacje się mszczą i w 77 minucie wiślacy zdobyli bramkę wyrównująca. Dobre podanie z głębi pola otrzymał Szymon Martuś i z bliska wpakował piłkę do bramki Pazdana.
Bramka dla puławian obudziła fanów na trybunach, bowiem pierwszy raz na trybunach pojawił się doping dla Dumy Powiśla, który miał jej pomóc w zdobyciu drugiej bramki. Ostatnie minuty Znicz kończył w 10, bowiem za brutalny faul boisko musiał opuścić Michał Kucharski , który otrzymał czerwoną kartkę. W 87 minucie kolejny raz szczęście uśmiechnęło się do wiślaków, bowiem po interwencji poza polem karnym Nazara Penkowca strzelał na bramkę Wisły Paluchowski, jednak piłka po jego uderzeniu trafiła jedynie w boczną siatkę. W odpowiedzi kolejny raz na bramkę Znicza uderzał Rafał Wiącek, jednak Pazdan nie dał się pokonać.
Końcowe sekundy spotkania to nerwowe próby jednych i drugich, jednak mimo chęci obu ekip nie padła już żadna bramka i spotkanie zakończyło się remisem.
Warto pochwalić wiślaków, którzy dziś zagrali bardzo ambitnie i z zaangażowaniem. Co cieszy puławianie w końcu potrafili odwrócić niekorzystny przebieg spotkania i wyszarpać ekipie Znicza cenny 1 punkt. Przed ekipą Wisły ostatnie spotkanie w tym roku. Za tydzień awansem z rundy wiosennej przy Hauke-Bosaka podejmujemy ekipę Legionovii. To spotkanie puławianie muszę bezwzględnie wygrać. Jeśli zaprezentują postawę jak w drugiej połowie dzisiejszego spotkania jest to bardzo prawdopodobne.

Wisła Puławy : Znicz Pruszków 1:1 ( 0:1)