Portal ma 28,673,006 unikalnych wizyt

31/03/2007 18:37
Ważna wygrana
klub
O pierwszej połowie najkrócej można napisać, że się odbyła. Żadna z drużyn nie potrafiła przeprowadzić ani jednej składnej akcji. Próbowali co prawda Mariusz Abramczyk , Przemysław Niedziałek czy Mateusz Kamola lecz ich akcje były stopowane przez dobrze grającą obronę gości albo przez golkipera Leszka Maja. W tej odsłonie gry Piaskovia ani razu nie zagroziła bramce strzeżlonej przez Tomasza Dąbałe.

Zapis relacji live w Studio Wisła - by Schabo
Kilka zdjęć z meczu - autor: Piotrek

Bardzo ważną wygraną odnieśli dziś piłkarze puławskiej Wisły, którzy po bardzo ciężkim i zaciętym meczu zasłużenie wygrali dziś z 4 w tabeli Piaskovią Piaski. Zwycięską bramkę zdobył w 66 minucie Sebastian Kozdrój.
Licznie zgromadzona publiczność w Puławach oczekiwała od gospodarzy łatwego i pewnego zwycięstwa W istocie takowe nie było ale po końcowym gwizdku sędziego Andrzeja Głowackiego nikt nie narzekał gdyż Duma Powiśla zdobyła bardzo ważne 3 punkty po heroicznej walce.
W przwrwie meczu prezes Wisły Andrzej Burek urządził swoiste show dziękując na forum publicznym sponsorom wspierającym nasz klub. Po przy długiej i momentami za bardzo sztywnej uroczystości na boisko wybiegły obie jedenastki. Co dziwne gospodarze wybiegli bez zmian w swoim składzie.
Jednak w II połowie wreszcie coś działo się na boisku. Obie drużyny zagrały szybciej i zaczęły stwarzać bramkowe szanse. Więcej ich mieli gospodarze, którzy w 55 minucie po strzale z 5 metrów Niedziałka powinni prowadzić. Nie wygrywali gdyż znakomitym refleksem popisał się Maj. W odpowiedzi goście sprawdzili umiejętności Tomasza Dąbały strzelając bardzo grożnie z 30 metrów lecz nasz bramkarz nie dał się pokonać. Na chwilę radości puławska publiczność czekała do 66 minuty kiedy to sprowadzony w zimie Sebastian Kozdrój skierował piłkę do siatki po dograniu Rafała Dryka. Po tym golu Wisła zaczęła grać pewniej i stwarzać sobie kolejne akcje. W 77 minucie powinno być 2:0 ale piłka po strzale Tomka Sikory uderzyła w poprzeczkę. Mimo ambitnych prób z obu stron wynik nie uległ już zmianie i Wisła mogła świętować pierwsze tej wiosny ligowe zwycięstwo.
Cieszyć może jednak tylko wygrana bo styl w jakim zrobiła to puławska drużyna pozostawia wiele do życzenia. Niektórzy zawodnicy nie zbliżyli się nawet w połowie do formy prezentowanej w springach. Teraz przed naszą drużyną 2 tygodniowa przerwa świąteczna a po niej bardzo ciekawie zapowiadający sie mecz w Opolu Lubelskim z miejscowym Opolaninem. Miejmy nadzieję,że do tego czasu szkoleniowiec Dumy Powiśla zdarzy poprawić styl gry Wisły i do Opola pojedziemy po 3 punkty

Wisła Puławy: Piaskovia Piaski 1:0 ( 0:0)