Portal ma 28,634,368 unikalnych wizyt

04/04/2015 12:00
Wisła zdobywa twierdzę Tarnobrzeg
Bardzo ceną wyjazdową wygraną zanotowali dziś piłkarze puławskiej Wisły. Po dobrym szczególnie w drugiej połowie spotkaniu puławianie pokonali w Tarnobrzegu miejscową Siarkę 2:0, czym przełamali fatalną niemoc z tym rywalem z którym w spotkaniu wyjazdowym nie wygrali od sezonu 1984/1985.

Przed tym spotkaniem sztab szkoleniowy Wisły zapowiadał walkę o 3 punkty. Jednak kibice obawiali się tego spotkania, bowiem ekipa Siarki nadal miała szansę na awans do I ligi.
Bogdan Bławacki w dzisiejszym spotkaniu kolejny raz nie mógł wystawić optymalnego składu. Z powodu urazów na stadionie przy Alei Niepodległości zabrakło Norberta Jędrzejczyka i Christophera Edwardsa. Po pauzie spowodowanej kontuzją wrócił za to Mateusz Pielach.
Od pierwszego gwizdka Dawida Pająka z Wadowic do ataku ruszyli goście. Artura Melona pokonać próbował Konrad Szczotka, jednak uderzenie młodego pomocnika Dumy Powiśla okazało się zbyt lekkie i nie sprawiło wielkich problemów bramkarzowi gospodarzy. Kolejne minuty to kilka akcji podopiecznych Ryszarda Kuźmy. W 5 minucie Nazara Penkowca pokonać próbował Konrad Stępień, ale jego uderzenie przeszło obok słupka puławskiej bramki.
W 7 minucie w polu karnym gospodarzy padł Konrad Nowak, jednak arbiter z Wadowic, faulu nie zauważył i nakazał grać dalej. Kolejne minuty to przeważnie twarda męska gra, w której nie brakowało fauli, które bardzo często umykały uwadze arbitra głównego.
W 23 minucie tylko bardzo ryzykowna interwencja Melona uratowała Siarkę przed stratą bramki. Wychowanek ŁKS-u Łódź odważnie wszedł poza polem karnym w nogi Tomasza Sedlewskiego i gdy część kibiców oczekiwała już czerwonego kartonika w ręku Dawida Pająka, arbiter nakazał grać dalej. Kolejne minuty to ataki gospodarzy na bramkę Nazara Penkowca uderzali kolejny raz Stępień i Mouhamadou Traore, ale albo strzały okazywały się niecelne albo blokowali je ofiarnie grający obrońcy puławskiej drużyny.
Po zmianie stron ekipa Dumy Powiśla zagrała aktywniej w ofensywie. Efektem tego były sytuacje pod bramką Artura Melona. W 55 minucie na bramkę Siarki uderzał Konrad Nowak, jednak bramkarz gospodarzy okazał się lepszy. Dwie minuty później z dystansu uderzał na bramkę tarnobrzeżan Maciej Mchalski, ale uczynił to niecelnie i piłka poszybowała nad poprzeczką bramki gospodarzy. W 58 minucie na Melona pokonać próbował także zza pola karnego Volodymir Fedoriv, jednak bramkarz Siarki i tym razem nie dał się zaskoczyć.
Bohater Melon skapitulował dopiero w 61 minucie gry, kiedy to skutecznie rzut karny podyktowany za faul na Jarosławie Niezgodzie wykorzystał pewnym mocnym strzałem w lewy róg bramki Konrad Nowak. Trzy minuty później ten sam zawodnik mógł podwyższyć prowadzenie wiślaków, jednak w sytuacji sam na sam przegrał rywalizację z bramkarzem z Tarnobrzega. Gospodarze wyrównać mogli w 69 minucie gry, kiedy to głową uderzał Traore, jednak Penkowec nie dał się zaskoczyć. W 71 minucie puławianie prowadzili już 2:0. Jarosław Niezgoda popisał się kapitalną akcję , w której minął aż trzech zawodników Siarki i pewnym strzałem pokonał Artura Melona.
W 81 minucie znowu z dobrej strony popisał się Jarosław Niezgoda, jednak tym razem lepszy okazał się Melon, który mimo porażki swojego zespołu może dziś chodzić z podniesioną głową, bowiem gdyby nie jego postawa wygrana Wisły byłaby na pewno wyższa.
W 86 minucie na bramkę Dumy Powiśla uderzał jeszcze Marcin Truszkowski, jednak stojący w bramce Wisły Nazar Penkowec nie dał się pokonać. Minutę później mogło i powinno być 0:3, bowiem po znakomitej akcji Piotra Charzewskiego i wyłożeniu piłki Jarosławowi Niezgodzie młody napastnik Wisły z 7 metrów uderzył obok bramki. Nie zmieniło to jednak końcowego wyniku spotkania i bardzo cenne 3 punkty pojechały do Puław. Na pewno dzięki tej wygranej wiślacy mogą w lepszym nastroju spędzić nadchodzące święta Wielkiej Nocy. Jednak podopiecznych Bogdana Bławackiego w poświąteczną środę czeka kolejny arcyważny mecz w Limanowej z miejscową Limanovią.

Siarka Tarnobrzeg : Wisła Puławy 0:2 (0:0)