Portal ma 28,682,896 unikalnych wizyt

11/04/2015 14:55
Wiślacy wygrywyają z ROW-em
Bardzo dobre spotkanie i ważną wygraną puławskiej Wisły zobaczyli dziś na stadionie w Puławach, kibice. Wiślacy zasłużenie pokonali ekipę faworyzowanego Energetyka ROW-u 4:2, dzięki czemu na kilka punktów odskoczyli od strefy spadkowej.

Wiślacy z dużym respektem podchodzili do dzisiejszego spotkania. Przyjezdni z Rybnika walczą o awans do I-ligi a jego brak oznaczałby poważne konsekwencje dla klubu i piłkarzy Energetyka. Szkoleniowiec Wisły w porównaniu do środowego spotkania w Limanowej dokonał kilku zmian. Do gry wrócił Christopher Edwards, a miejsce pauzującego za żółte kartki Mateusz Pielacha zajął Volodymir Fedoriv. Także w pomocy zaszły pewne zmiany, bowiem na ławkę usiadł Tomasz Sedlewski, którego zastąpił Piotr Charzewski a parę napastników stanowił duet Konrad Nowak z Jarosławem Niezgodą.
Od początku do ataków ruszyli gospodarze. Najpierw z rzutu wolnego uderzał na bramkę Oskara Rybickiego Maciej Machalski, ale zrobił to niedokładnie i bramkarz gości mógł odetchnąć z ulgą. W 11 minucie po kolejnej centrze z rzutu wolnego głową uderzał Michal Budzyński, ale podobnie jak po uderzeniu Machalskiego piłka minęła bramkę przyjezdnych. Jednak w 15 minucie puławianie już prowadzili. Fatalny błąd młodego bramkarz Energetyka wykorzystał Jarosław Niezgoda, który na raty, ale skierował piłkę do siatki. Pierwszy strzał młodego napastnika Dumy Powiśla wylądował na poprzeczce, jednak dobitka głową była już skuteczna i na puławskim stadionie zaoponowała wielka radość.
W 26 minucie puławianie prowadzili już 2:0. Tym razem na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Rafał Lisiecki i piłka drugi raz zatrzepotała w bramce ROW-u. Faworyzowani goście pierwszy raz groźnie zaatakowali w 33 minucie gry, kiedy to po solowej akcji Sebastiana Siwka piłkę z linii bramkowej wybił Volodymir Fedoriv. Trzy minuty później kolejny raz Penkowca próbował pokonać Siwek, ale tym razem piłka po uderzeniu gracza Energetyka poszybowała nad bramką. W 39 minucie gry, gospodarze mogli prowadzić już 3:0. Na zaskakujący strzał z ostrego kąta zdecydował się Piotr Charzewski, jednak piłka odbiła się od drugiego słupka i wyszła w pole. Jednak co się odwlecze to nie uciecze, bowiem w 43 minucie wiślacy prowadzili już 3:0. Dobre podanie z głębi pola otrzymał Konrad Nowak, który z zimną krwią pokonał strzegącego bramki gości Oskara Rybickiego.
Chwilę po zmianie stron ekipa Bogdana Bławackiego prowadziła już 4:0. Lewą stroną pomknął Konrad Szczotka, który w sytuacji sam na sam pokonał Rybickiego. To ostatecznie podłamało gości, którzy tak naprawdę nie potrafili zagrozić bramce Wisły. Puławianie zaś spokojnie utrzymywali piłkę i kontrolowali przebieg gry. W końcówce gdy na placu gry zaczęli pojawiać się zmiennicy do głosu zaczęli dochodzić ambitnie grający rybniczanie. W 84 minucie spotkania za sprawą doświadczonego Marcina Muszalika goście zdobywali wydawało się honorowego gola. Pomocnik Energetyka uderzył pięknie piłkę z 20 metra a ta wpadła w samo okienko bramki w której stał Nazar Penkowec.
W doliczonym czasie goście zdobyli jeszcze jedną bramkę. I znowu z dobrej strony pokazał się Muszalik, który Nazara Penowca pokonał bezpośrednim strzałem z rzutu rożnego. Ta bramka nie zmieniła już jednak końcowego rezultatu i cenne 3 punkty pozostały w Puławach.
Wiślaków pochwalić trzeba za bardzo mądrą i ambitną grę. Ważne, że puławianie nie przestraszyli się faworyzowanego rywala i z konsekwencją realizowali zadania taktyczne. Smucić mogą tylko dwie stracone bramki w końcówce, jednak zapas bramkowy był na tyle duży, że po końcowym gwizdku arbitra to właśnie puławianie mogli cieszyć się z wygranej. Teraz podopiecznych Bogdana Bławackiego czeka kolejny trudny mecz w sobotę 18 kwietnia w Stalowej Woli z miejscową Stalą.

Wisła Puławy : Energetyk ROW Rybik 4:2 (3:0)