Portal ma 28,569,263 unikalnych wizyt

20/05/2015 20:51
Wisła pogrążona w końcówce
Nie udało się wygrać Wiśle spotkania w Kołobrzegu. Po bardzo emocjonującej końcówce wiślacy przegrali z Kotwicą 2:3.
Faworytem meczu byli chyba mimo wszystko puławianie, jednak ich skład - również przez decyzje personalne Bohdana Bławackiego - daleki był od ideału. Na boisku nie znaleźli się Konrad Nowak, Konrad Szczotka czy też kontuzjowany Tomasz Sedlewski.
Pierwsza połowa meczu była toczona w dość przeciętnym tempie, a Wisła nie była w stanie przebić się przez wysoko ustawionych zawodników Kotwicy Kołobrzeg. W bardzo dobrej sytuacji mógł znaleźć się Jarosław Niezgoda, jednak został ubiegnięty przez golkipera gospodarzy oraz jednego z obrońców. Kluczowa dla losów pojedynku sytuacja miała miejsce w 25. minucie, kiedy to ładną centrę wykorzystał Damian Kugiel.
Po zmianie stron Duma Powiśla grała dalej bez dostatecznego animuszu i bardzo szybko straciła drugiego gola, jednak sędzia asystent dopatrzył się spalonego. W 73. minucie jednak o spalonym nie mogło być mowy, wtedy to fatalny błąd popełnił Nazar Penkowec, a z gola cieszył się Tomasz Bejuk.
Wiślaków druga bramka wreszcie pobudziła do lepszej gry i ci w przeciągu kolejnych blisko dwudziestu minut stworzyli cztery dogodne sytuacje. Najpierw podanie od Włodymira Fedoriva wykorzystał Niezgoda, potem ten sam zawodnik uderzył z 11 metrów obok bramki. W 84. minucie wprowadzony po przerwie Konrad Nowak niedokładnie dogrywał do Mateusza Pielacha, który stał przed pustą bramką, jednak uczynił to niecelnie. W drugiej minucie doliczonego czasu Maciej Machalski dośrodkowywał z rzutu rożnego i piłka niespodziewanie wpadła do siatki. Niestety w ostatniej akcji meczu Nazar Penkowec znów nie złapał uderzenia w środek Macieja Ropiejki, a ten dobił swój strzał i to kołobrzeżanie mogli cieszyć się z trzech punktów.

Kotwica Kołobrzeg r11; Wisła Puławy 3:2 (1:0)

Kugiel 25, Bejuk 73, Ropiejko 90 - Niezgoda 75, Machalski 90.

Kotwica: Skrzeszewski r11; Chruściński, Poznański, Szutenberg r11; Soczyński r11; Sochań, Danilczyk, Rydzak (69r42; Bułka), Biegański (74r42; Ropiejko) r11; Kugiel (54r42; Berg), Bejuk.

Wisła: Penkowec r11; Edwards, Budzyński, Pielach, Fedoriw r11; Dobrowolski (51r42; Szczotka), Machalski, Filipow (51r42; Filipow) r11; Pożak (65r42; Lisiecki), Niezgoda, Litwiniuk.