Portal ma 28,682,574 unikalnych wizyt

31/05/2015 15:49
Wisła przegrywa w Mielcu
Kolejną porażkę zanotowali dziś w Mielcu piłkarze puławskiej Wisły. Podopieczni trenera Bogdana Bławackiego przegrali z miejscową Stalą 4:0. Na Podkarpacie wiślacy udali się mając na koncie serię dwóch porażek z rzędu i z zamiarem wywalczenia 3 punktów.

W realizacji tego celu wiślakom nie mogli pomóc kontuzjowany Volodymir Fedoriv a także nie będący dziś w meczowej 18 Raphael Carioca. W ich miejsce szkoleniowiec Dumy Powiśla wystawił do gry Piotra Charzewskiego i Rafała Lisieckiego.
Pierwsze minuty rozgrywanego przy pięknej wiosennej pogodzie spotkania na stadionie przy ulicy Ludwika Solskiego to ataki miejscowych. W 3 minucie po centrze Tomasza Prejsa głową uderzał Sebastian Łętocha jednak zrobił to niecelnie. Kilka minut później sam na sam z Nazarem Penkowcem znalazł się Prejs,jednak z uderzeniem zawodnika Stali poradził sobie dobrze bramkarz Dumy Powiśla.
W 11 minucie w dobrej sytuacji do zdobycia gola znalazł się Konrad Nowak, jednak napastnik naszej ekipy przegrał rywalizację sam na sam z Tomaszem Liberą. W 15 minucie z dystansu uderzył Rafał Lisiecki, jednak mimo, że strzał był silny to był także niecelny i poszybował nad bramką mielczan. Gdy wydawało się, że puławianie powoli przejmują inicjatywę ekipa Wisły straciła bramkę. Po ładnej akcji Prejsa piłkę w polu karnym Dumy Powiśla otrzymał Bartosz Nowak, któremu wystarczyło tylko dołożyć nogę do piłki, która ku rozpaczy wiślaków wpadła do siatki. W 30 minucie gry mielczanie powinni prowadzić 2:0, jednak znakomitej okazji dla Stali nie wykorzystał Mateusz Cholewiak.
Kolejne minuty to dwie akcje Wisły najpierw uderzał zbyt lekko Jarosław Niezgoda, a chwilę później po szarży Konrada Nowaka obrońcy Stali zmuszeni byli wybić piłkę na róg. Jednak puławianie nie wykorzystali tego stałego fragmentu gry co gorsza sami po kontrze stracili drugiego gola. Katem wiślaków okazał się Bartosz Nowak, który wykorzystał sytuację sam na sam z Penkowcem. W końcówce swoje okazje na zmianę wyniku mieli Arkadiusz Maksymiuk i Sebastian Łętocha jednak strzały tych graczy okazywały się niecelne.
W przerwie trener Wisły dokonał aż dwóch zmian. Za Macieja Machalskiego na boisku pojawił się Tsvetan Filipov, a za Piotra Charzewskiego Dawid Pożak. Od początku tej odsłony aktywniejsi byli wiślacy, którzy chcieli szybko zdobyć kontaktową bramkę. Jednak zarówno strzały Tsvetana Filipova jak i Konrada Nowaka bez problemu wyłapywał stojący dziś w bramce mielczan Tomasz Libera. Minuty mijały a prawie 3 tysięczna publiczność w Mielcu oglądała grę w środku pola. Na gole fani miejscowych czekać musieli do końcówki spotkania. W 85 minucie gry po dobrze rozegranym rzucie wolnym piłka trafiła do Kamila Kościelnego, który uprzedził Nazara Penkowca i idealnie dograł piłkę Sebastianowi Łętosze, który z metra wpakował piłkę do siatki. W 90 minucie podopieczni Janusza Białka dobili wiślaków. Tym razem Nazar Penkowec odbił uderzenie z dystansu, jednak piłka trafiła pod nogi Łętochy, który drugi raz w tym spotkaniu wpisał się na listę strzelców.
W końcówce walczący o honorową bramkę puławianie mogli pokusić się o bramkę, jednak ładne uderzenie Arkadiusza Maksymiuka nad poprzeczkę przeniósł Libera.
Niestety puławianie przegrali kolejny mecz. Po kapitalnym kwietniu, kiedy podopieczni Bogdana Bławackiego odsyłali z kwitkiem faworytów przyszedł maj w którym ekipa Dumy Powiśla złapała zadyszkę. Przed ekipą Bogana Bławackiego jeszcze jeden mecz z Legionovią, który odbędzie się w niedzielę 7 czerwca o 16:00/

Stal Mielec : Wisła Puławy 4:0 ( 2:0)