Portal ma 28,567,520 unikalnych wizyt

15/08/2015 18:56
Puszcza Wiśle nie odpuszcza - czyli wyjazdowy remis Wisły w Niepołomicach
Z jednym punktem z Niepołomic wrócą piłkarze puławskiej Wisły. Po zaciętym spotkaniu ekipa Wisły zremisowała z miejscową Puszczą 1:1. Wynik jest sprawiedliwy i nie krzywdzi żadnej ze stron, co zgodnie potwierdzili na po meczowej konferencji obaj trenerzy.

Wiślacy do Niepołomic udawali się jako lider tabeli, niepołomiczanie ligę zaczęli fatalnie i właśnie zmienili trenera. Stery Puszczy objął Tomasz Tułacz i jak widać mimo zaledwie kilku treningów udało mu się poskładać ekipę Puszczy na tyle, aby ta zdobyła pierwszy punkt w tym sezonie.
Do Małopolski Wisła udała się bez dwóch zawodników, chorego Michała Budzyńskiego i kontuzjowanego Dawida Pożaka. Mimo tego, że puławianie nie wygrali z Puszczą na jej stadionie to oni uznawani byli za faworytów. Jednak jak pokazały pierwsze minuty dzisiejszego spotkania lepsze wrażenie sprawiali miejscowi.
Mimo tego wiślacy mogli w 12 minucie objąć prowadzenie, jednak dobrego podania Konrada Nowaka nie potrafił wykorzystać Tomasz Sedlewski, który uderzył nad bramką w której stał Marcin Staniszewski. Co nie udało się przyjezdnym wyszło gospodarzom, bowiem w 16 minucie za sprawą Mateusza Brozia objęli oni prowadzenie. Były napastnik Widzewa Łódź wykorzystał chwilę gapiostwa puławskiej obrony i celnym strzałem zza pola karnego dał prowadzenie Puszczy. Kolejne minuty to gra głównie w środku pola co odpowiadało ekipie Tomasza Tułacza. W 40 minucie bohaterem drużyny z Niepołomic mógł zostać Dawid Maluga, ale jego centra trafiła w poprzeczkę i wyszła w pole.
W przerwie szkoleniowiec Wisły dokonał aż dwóch zmian. Z boiska zeszli Konrad Nowak i Tomasz Sedlewski a na ich miejsce pojawili się Patryk Słotwiński i Łukasz Turzyniecki. Był to dobry ruch Bogdana Bławackiego bowiem obaj gracze od samego początku wnieśli dużo ożywienia w grę Dumy Powiśla. Początek drugiej połowy mógł się jednak dla wiślaków rozpocząć fatalnie, bowiem w 48 minucie fatalnie z kilku metrów spudłował Dawid Maluga. Kolejne słowo należało jednak do wiślaków a konkretnie Jarosława Niezgody, który w 51 minucie po centrze z prawej strony Łukasza Turzynieckiego strzałem głową dał Wiśle wyrównanie. W 57 minucie mogło być już 2:1 dla Dumy Powiśla po fantastycznej akcji na strzał zdecydował się Niezgoda, ale piłka tym razem trafiła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Marcina Staniszewskiego. W 67 minucie bramkarza rywali próbował pokonać Patryk Słotwiński, jednak i tym razem Staniszewski wyszedł z opresji obroną ręką. Kilka minut później niecelnie na bramkę niepołomiczan uderzał znowu Jarosław Niezgoda i kolejny raz zbrakło mu centymetrów, aby zdobyć drugą dziś bramkę dla Wisły.
W końcówce zaatakowali gospodarze najpierw na bramkę Nazara Penkowca uderzał Maluga a już w doliczonym czasie gry wprowadzony kilka minut wcześniej Dawid Sojda, jednak dwa razy bramkarz Wisły w dobrym stylu przeniósł piłkę nad poprzeczkę własnej bramki.
Mimo prób do ostatniego gwizdka arbitra Rafała Rokosza z Katowic wiślakom nie udało się pokonać drugi raz Marcina Staniszewskiego i spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Tym samym puławianie klątwę stadionu przy ulicy Janusza Kusocińskiego gdzie w czwartym spotkaniu nie zanotowali wygranej. Teraz przed podopiecznymi Bogdana Bławackiego kolejny trudny mecz. Już w sobotę do Puław przyjeżdża Znicz Pruszków.

Puszcza Niepołomice : Wisła Puławy 1:1 ( 1:0)